مقایسه محصول

رک مخابراتی چیست و با رک های دیگر چه فرقی دارد ؟ (قسمت دوم )

فهرست مطالب

رک مخابراتی چیست و با رک های دیگر چه فرقی دارد ؟ (قسمت دوم )

دوم

رک سرور از رک مخابراتی استحکام بیشتر و اندازه بزرگتری دارد . وزن سوئیچ ها و سرور های شبکهگاهی به چند صد کیلو هم می رسد از این رو برای نگهداری آنها ، به رک های سرور مستحکم تری نیازاست ، در صورتی که رک مخابراتی معمولا اندازه کوچکتری دارد و نیاز به استحکام بالایی ندارد . ازاین رو یک انتخاب مقرون به صرفه به حساب می آید .

سوم

در رک های سرور جهت جلوگیری از آسیب دیدن تجهیزات شبکه و سرور به دلیل گرم شدنبیش از حد ، جریان گردش هوا بصورت افقی باید در طبقه های رک وجود داشته باشد وهیچ قطعه ای نباید جلویاین چرخش هوا را بگیرد ، سرور های شبکه به گونه ای طراحیشده اند که جریان هوا از جلوی دستگاه وارد شبده و از پشت دستگاه حرارت دستگاه خارجمی شود . از این رو رک های سرور به گونه ای طراحیمی شوند که درب جلو و درب پشتیآنها اجازه عبور هوا به رک را می دهد در صورتی که در رک مخابراتی معمولا درب جلویی ازجنس شیشه و پشت رک فلزی است . 

از نظر تئوری این تفاوت های اساسی رک مخابراتی را از رک شبکه جدا می کند اما تولید کنندگان اینرک ها با توجه به نیاز بازار و مشتریان خود ، در تولید رک های مختلف دست به تغییراتی زده اند ، به عنوانمثال برخی از رک های شبکه عمق 600 میلیمتریبا درب جلویی و پشت دارای محفظه تولید شده اند یا برخی از رک های با عمق 1200 میلیمتری با دربشیشه ای وجود دارند .  در هر صورت نیاز مشتریان در بازار متفاوت است و گاهی اوقات راه حل های غیراستاندارد مناسب ترین گزینه است . توجه داشته باشید که پیش از انتخاب رک مناسب نخست تفاوترک شبکه و رک مخابراتی و سپس نوع نیاز به دستگاه رک از مهمترین مواردی است که باید به آنها توجهکنید . شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب و یا خرید رک مخابراتی یا رک شبکهاز مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید .

منبع : سایت Link basic

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200