مقایسه محصول

سرور نباید گرد و غبار بگیرد

فهرست مطالب

سرور نباید گرد و غبار بگیرد!

سرورها هم مثل بقیه قطعات الکترونیکی نیاز به نگهداری دارند، نشستن گرد و غبار و خاک روی سرورها باعث کاهش بازدهی و بروز مشکل در عملکرد آن ها می شود و این مهم باعث می شود که برای سازمان ها سلامت سرور اهمیت ویژه ای داشته باشد.
همچنین اگر دمای سرورها به هر دلیلی بالاتر از دمای استاندارد برود روی بازدهی و کارایی آن تاثیر منفی دارد و باعث کاهش عمد و بازدهی قطعات سرور می شود.
بالا رفتن دما در سرور باعث کاهش عمر قطعاتی مثل (فن، لنز DVD) پردازنده و … می شود. پس بهتر است به طور مداوم اما بی توجه به تمیز بودن سرور نباشیم. گردوغبار و خاک وقتی روی قطعات داخلی بنشیند شبیه یک عایق حرارتی عمل می کند.
باعث می شود قطعات کامل خنک نشوند و در سرور گردش هوا هم دچار مشکل شود. در نتیجه سنسورهای حرارت سنج به فریمور دستور افزایش سرعت فن را داده و به این حالت عمر فن پایین می آید. چراغ های اخطار زمانی که گردوغبار زیادی در سرور باشد روشن می شوند.
در صورتی که قطعات سرور اصلا مشکلی ندارند.
زمانی که سرعت کارکرد فن بالا می رود مصرف برق سرور هم زیاد می شود و فن های خنک کننده اتاق سرور هم مجبور به فعالیت بیشتری می شوند که دمای فضای اتاق سرور را به حالت عادی برگردانند.
گردوغبار حتی باعث خرابی مادربورد هم می شوند، همان طور که می دانیم مادربورد جزء گرانترین قطعات سرورهاست.

زمانی که گردوغبار روی مادربورد می نشیند عناصر شیمیایی و رطوبت با کانتکورهای فلزی مدارها باعث اتصالی شده و عیب فنی به وجود می آورد. اتصالی باعث ایجاد شارژ الکتریکی شده و روی برد تاثیر می گذارد و نتیجه آن سولفاتر شدن برد است.
دیگر قطعاتی که افزایش دما روی آن ها اثر می گذارد لنز دی وی دی و پردازنده های سرور است (خاصیت سیلیکون پردازنده از بین می رود)
در آخر استفاده از مواد پاک کننده معمولی برای از بین بردن گردوغبار باعث پوسیدگی و زنگ زدگی می شود.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200