مقایسه محصول

حداکثر عملکرد حمل و نقل را با مدیریت هوشمند اسکله از Hikvision افزایش دهید

فهرست مطالب

حداکثر عملکرد حمل و نقل را با مدیریت هوشمند اسکله از Hikvision افزایش دهید

برای مدیریت هوشمند اسکله از Hikvision , در مکان های حمل و نقل های بزرگ و شلوغ ، فقط چند مدیر اسکله ، جریان صدها خودرو را که منتظر بارگیری و تخلیه هستند کنترل می کنند که اغلب باعث تاخیر و تأثیر بر روی عملکرد اسکله می شود. با استفاده از قابلیت اسکله هوشمند هایک ویژن ، هدایت سریع وسایل نقلیه به اسکله های موجود ، تسریع در بارگیری و تخلیه ، افزایش حداکثر توان و بازدهی آسان تر می شود.

چالش های متداول مدیریت اسکله

برای برآورده کردن تقاضای روزافزون مصرف کنندگان برای تحویل بسته، به ویژه برای کالاهای خریداری شده آنلاین ، شرکت های حمل و نقل باید اسکله های بارگیری خود را تا حد ممکن به نحو احسن مدیریت کنند. با این حال ، مدیران اسکله اغلب اطلاعات دقیق و مورد نیاز را برای تصمیم گیری سریع و درست را ندارند.

به عنوان مثال ممکن است اسکله هایی که در حال استفاده هستند یا برای بارگیری در دسترس هستند ، توسط مدیر اسلکه دیده نشود. بدون این اطلاعات حیاتی ، وسایل نقلیه غالباً در زمان بارگیری یا تخلیه منتظر می مانند و باعث تأخیر و تأثیر منفی بر روی بهره وری و بازدهی کالا از طریق تاسیسات می شوند.

به عنوان یک مشکل دیگر، مدیران اغلب نمی توانند ببینند کدام محل پارکینگ در دسترس است. این بدان معناست که رانندگان اغلب به سادگی در جایی که می توانند پارک می کنند و در نتیجه مکان های مهم اسکله مسدود می شود و یا سرعت سایر وسایل نقلیه را کاهش می دهند تا به اسکله اختصاص داده شده بخود برسند.

مدیریت اسکله با فیلم هوشمند

برای مقابله با چالش های مدیریت دستی اسکله ، هایک ویژن مدیریت هوشمند اسکله یا Smart Dock Management را در مجموعه راهکارهای حمل و نقل خود قرار داده است. با استفاده از دوربین هوشمند در هر قسمت بارگیری و تخلیه ، این راهکار، اطلاعات را در زمان دقیق ارائه می دهد و به مدیران اسکله ها این امکان را می دهد تا تصمیمات دقیق و به موقع را در بسیاری از اسکله ها بیشتر از آنچه که  امکان پذیر است ، اتخاذ کنند.

ویژگی مدیریت هوشمند اسکله شامل چندین قابلیت کلیدی است که به خودکارسازی و بهینه سازی عملیات مدیریت اسکله کمک می کند.

قابلیت های کلیدی راهکار هایک ویژن عبارتند از:

  • تشخیص اسکله های پر و خالی

دوربین های هایک ویژن می توانند در زمان دقیق تشخیص دهند که کامیون ها در اسکله ها در حال بارگیری یا تخلیه هستند یا اسکله ها خالی می باشند. این راهکار همچنین پلاک های کامیون را تشخیص می دهد تا وسیله نقلیه ای را که در اسکله موجود است را شناسایی کند. این اطلاعات به یک نقشه تعاملی منتقل می شود و به مدیران اجازه می دهد عملیات بارگیری و تخلیه در اسکله های موجود را بصورت شبانه روز مشاهده کنند. بر اساس این اطلاعات، میتوان رانندگان را به سرعت از طریق یک برنامه تلفن همراه به اسکله های موجود اعزام کرد.

  • بهینه سازی پارکینگ

اطلاعات بدست آمده از دوربین های اسکله و سایر دوربین های محل نیز نمایی از مکان های پارکینگ موجود در سراسر اسکله را در زمان درست ارائه می دهد. این به مدیران این امکان را می دهد که کامیون ها را به محل های پارکینگ موجود اعزام کنند و بدون مسدود کردن راهروها و مسیرهای اصلی در محل منتظر بمانند.

  • نظارت بر بارگیری و تخلیه کامیون

راهکار هایک ویژن با استفاده ازضبط فیلم در دوربین های داخل و خارج محل های بارگیری ، یک رکورد ایجاد می کند. این امر برای تعیین مسئولیت در صورت مفقود شدن کالا یا در صورت بروز اتفاقاتی مانند افتادن کالاهای شکننده از کامیون ضروری است.

  • بررسی های امنیتی

برای به حداکثر رساندن امنیت ، اطلاعات برای اسکنرهای بارکد به همراه رکوردهای ویدیویی ارسال می شود. این امر ردیابی کالا را افزایش می دهد و یک ممیزی برای اطمینان از عدم خروج کالا از زنجیره تامین را فراهم می کند.

  • اتوماسیون فرایندهای ورودی و خروجی

راهکار هایک ویژن نیاز به محاسبه هزینه حمل و نقل بسته ها به صورت دستی، بر اساس وزن و اندازه را حذف می کند. در عوض ، از اطلاعات محصول از اسکنرهای بارکد، برای خودکارسازی فرایند ، کاهش هزینه های عملیاتی و حداکثر کردن خروجی استفاده می کند.

  • مدیریت کارآمد اسکله با رابط داشبورد دیجیتال

این راهکار یک داشبورد دیجیتالی ارائه می دهد که همه اسکله ها را نمایش می دهد و در دسترس یا اشغال بودن آنها را تعیین می کند. داشبورد همچنین داده های قدیمی را نمایش داده و به کارکنان اجازه می دهد، کارایی عملیات را بهینه کند ، برنامه ریزی زمان بندی و تصمیمات کارکنان را بهبود بخشد و زمان بین ورود و خروج خودروها را تسریع کند. این مزایا در مجموع به بهبود کارایی کلی پارک کردن در حمل و نقل کمک می کند.

مزایای کلیدی مدیریت هوشمند اسکله از Hikvision

با راهکار اسکله هوشمند هایک ویژن ، عملیات حمل و نقل می تواند خروجی و عملکرد خود را بهبود بخشد، در حالی که شرایط بسیار بهتری را برای مدیران اسکله و رانندگان کامیون ایجاد می کند.

بهترین مزایا عبارتند از:

  • افزایش عملکرد و کارایی

اسکله هوشمند هایک ویژن با ویژگی هایی که دارد به مدیران کمک می کند تا رانندگان سریعتر به اسکله های موجود اعزام شوند و حداکثر بهره وری را از اسکله داشته باشند. این کار به عملیات حمل و نقل اجازه می دهد تا خروجی کلی خود را افزایش داده و در نتیجه میزان درآمد نیز افزایش پیدا کند.

علاوه بر این مزیت با ویژگی هایی که طیف وسیعی از فرایندهای کلیدی از جمله ردیابی کالاها ، بررسی های امنیتی ، اندازه و وزن را  خودکار و توان عملیاتی را افزایش می دهد. همه اینها به بهبود بهره وری کمک می کند و موجب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه برای اپراتورهای حمل و نقل می شود.

  • نظارت و امنیت کالا به صورت کامل

با نظارت و ثبت کل فرآیند بارگیری و تخلیه کالا ، راهکار هایک ویژن یک مسیر ممیزی برای هر محصول عبوری از جایگاه را ایجاد می کند. این امر به ارتقاء امنیت کالا و جلوگیری از، از دست دادن موجودی کمک می کند و در عین حال به تعیین مسئولیت در مواردی که کالاها گم شده یا آسیب دیده اند نیز کمک می کند. اطلاعات اسکنرهای بارکد را می توان به همراه فیلم های ویدئویی برای ردیابی کالا، تشخیص، مشاهده سریع و آسان حوادث استفاده کرد.

  • تجربیات عالی برای مدیران و رانندگان اسکله

با استفاده از راهکار هایک ویژن ، مدیران اسکله ها می توانند حجم کار بسیار خود را راحت تر انجام دهند و بهترین تصمیم را در بین تعداد زیادی از وسایل نقلیه و اسکله های اختصاصی بگیرند.

علاوه بر این ، رانندگان دستورالعمل های روشنی در مورد محل پارک و محل انتظار دریافت می کنند و می توانند خیلی سریعتر از آنچه ممکن است بارگیری یا تخلیه بار را انجام دهند.

برای اطلاعات بیشتر

در انتهای مقاله ی مدیریت هوشمند اسکله از Hikvision , برای اینکه بدانید چگونه مدیریت هوشمند اسکله می تواند به شما در بهبود عملکرد و خروجی کمک کند با تماس بگیرید.

منبع : سایت هایک ویژن

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200