مقایسه محصول

قابلیت HLC در دوربین مداربسته

فهرست مطالب

یکی از مهمترین دغدغه های کاربران ، تصویر برداری از پلاک اتومبیل ها در شب و محیط های کم نور است . هنگام شب که نور به اندازه کافی وجود ندارد، دوربین برای تصویر برداری دچار مشکل می شود . حال تصور کنید ، که اتومبیل هایی که از جلوی دوربین رد می شوند ، چراغشان را روشن کنند ، نوری که از چراغ خودرو ها به لنز دوربین تابیده می شود ، باعث می شود که دوربین ، امکان تصویر برداری از پلاک را نداشته باشد . در این موقع در صورتی که از دوربین معمولی برای تصویر برداری استفاده کنیم ، معمولا پلاک خودرو در شب بصورت یک لایه سفید رنگ نمایش داده می شود . اما برای حل این مشکل باید از HLC در دوربین مداربسته استفاده کنیم.

چرا دوربین مدار بسته معمولی نمی تواند از پلاک خودرو ها در شب تصویر برداری کند ؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانیم که دوربین چگونه تصویر برداری می کند . برای اینکه دوربین مدار بسته ، تصویربرداری کند باید نور از اجسام جلوی دوربین به لنز تابیده شود ، این نور با عبور از لنز دوربین مدار بسته ، روی سنسور تصویر برداری دوربین متمرکز می شود ، نور متمرکز شده ، سلول های نوری روی سنسور تصویر دوربین را شارژ می کند و سنسور نور را به سیگنال الکتریکی تبدیل و فرایند تصویر برداری دوربین کامل می شود.

حال تصور کنید که هنگام شب ، دوربین در حال تصویر برداری از خودرویی است که با چراغ های روشن در حال عبور از جلوی آن است . نور چراغ های اتومبیل به عنوان یک منبع نور نقطه ای به لنز دوربین تابیده می شود . شدت نوری که از چراغ های ماشین به لنز دوربین می تابدی به اندازه ای زیاد است که دوربین مدار بسته قابلیت تشخیص ، سایر قسمت های جلویی اتومبیل از جمله پلاک آن را ندارد . از این رو چون نور تابیده شده از چراغها نسبت به بقیه قسمت های خودرو ، بسیار زیاد است لذا کاربر نمی تواند بقیه قسمت های جلویی خودرو از جمله پلاک آن را مشاهده کند.

maxresdefault 5 768x432 1 - قابلیت HLC در دوربین مداربسته

https://www.ddcpersia.com/ تاثیر hlc در دوربین مداربسته هنگام فیلمبرداری در شب

HLC در دوربین مداربسته چیست ؟

قابلیت HLC یا High Light Compensation وظیفه ی جبران نور نقطه ای را دارد . در واقع HLC در دوربین مداربسته برای جبران نور نقطه ای استفاده میشود . منبع نور نقطه ای مانند چراغ ماشین ، چراغ قوه و هر نوع نور مستقیمی است که در شب ، مستقیما به دوربین تابیده می شود و از این رو ، دوربین های مدار بسته با استفاده از تکنولوژی HLC ، این نور را جبران می کنند . هنگامی که کاربر در این دوربین ها ، فیلتر HLC را روشن می کند ، تصویر پلاک خودرو هایی که از جلوی دوربین در شب با پلاک روشن ، عبور می کنند بخوبی توسط دوربین مدار بسته ، تصویر برداری می شود.

HLC ، WDR و BLC کدامیک بهتر است ؟

قابلیت HLC وطیفه حذف نور نقطه ای را در تصویر بر عهده دارد در حالی که BLC و WDR هر نور مزاحمی را جبران می کنند که در این بین ، WDR عملکرد بهتر و کامل تری ایفا می کند . اما نکته ی مهم در این میان این است که ، بطور همزمان ، تنها می توان از یکی از ویژگی های گفته شده در دوربین مدار بسته استفاده کرد . به عنوان مثال در صورتی که قابلیت HLC در دوربین هایک ویژن ، فعال شود دیگر نمی توان قابلیت های BLC یا WDR را فعال نمود . در این صورت راه حل چیست ؟

برای حل این مشکل در محصولات هایک ویژن ، شما می توانید ، پروفایل های زمانبندی شده را فعال کنید . به این معنی که دوربین هایک ویژن را به گونه ای تنظیم کنید که در ساعت هایی که روز است و نور به حد کافی در محیط وجود دارد ، قابلیت WDR آن فعال باشد و با فرا رسیدن شب و تاریک شدن محیط ، دوربین در حالتی که قابلیت HLC آن فعال است ، سوئیچ کند . این ویژگی را براحتی می توانید با ورود به منوی دوربین هایک ویژن انجام بدهید .
آیا همه دوربین های مدار بسته هایک ویژن دارای قابلیت HLC هستند ؟

تکنولوژی HLC ، یکی از قابلیت هایی است که تنها روی برخی از مدل های دوربین هایک ویژن وجود دارد و کاربران در صورتی که نیاز به یک دوربین مناسب برای نصب در محلی که بخواهند پلاک اتومبیل ها را بخوبی در شب تصویر برداری کنند ، داشته باشند . باید از دوربین های مدار بسته ای استفاده کنند که قابلیت HLC داشته باشند در این صورت با ورود به منوی دوربین هایک ویژن ، می توانند قابلیت HLC را روی دوربین فعال کنند .

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200