مقایسه محصول

سه اشتباه پرهزینه‌ای که هنگام نصب شبکه‌های PoE پیش می آید ؟

فهرست مطالب

سه اشتباه پرهزینه‌ای که هنگام نصب شبکه‌های PoE باید از آنها اجتناب کرد

نصب کابل‌کِشی PoE برای تأمین روشنایی، دوربین یا سیستم تلفن VOIP، هر سال آسان‌تر از قبل می‌شود. شرکت‌ها و صاحبخانه‌ها، هر دو به یک اندازه درگیر صرفه‌جویی ذاتی هستند. هزینه‌های زیرساختی، خیلی کم تمام امور را مدنظر قرار داده‌اند و ابزارهای نهایی بسیار کارآمد هستند. این بدان معناست که ماهانه پول کمتری بابت پرداخت قبوض خرج می‌شود. با در نظر گرفتن تمام این موارد، به آسانی می‌توان متوجه شد که چرا انقلاب PoE تجربه‌ای مثبت برای نصاب‌ها، تأمین‌کننده‌ها و کاربران بوده است. فقط در سال 2017 نصابان از نصب PoE، 35 میلیون دلار عایدشان شده است. حتی طرفداران HGTV نیز به متخصصان نورپردازی بوسیله‌ی LED تبدیل شده‌اند. نمایش‌های پرطرفدار نظیر «انتخاب کن یا کنار بگذار» و «Fixer upper»، هر دو قدرت متحول‌کننده‌ی نورپردازی LED را نشان داده‌اند که اقامتگاه‌های چرک و تاریک را به اتاق‌های روشن تبدیل می‌کند.

tarh khabar 2defr 300x300 - سه اشتباه پرهزینه‌ای که هنگام نصب شبکه‌های PoE پیش می آید ؟

یک روش مطمئن برای اینکه مشتریان را به راه‌حل خود جلب کنید چیست؟ این است که آن را ساده سازید. شرکتهای شبکه‌سازی به ساخت مولفه‌ها یا اجزایی ادامه می‌دهند که در کنار هم قرار می‌گیرند و بنابراین نصبشان آسان است. برخی نسخه‌های اولیه‌ی ابزارهای نهایی قدری دردسرسازتر بودند اما آنها راه زیادی را پیموده‌اند. شرکتهایی نظیر فیلیپس و NU-LED باعث شده‌اند که نورپردازی بوسیله‌ی LED کارآمد، برای تندرستی مفید و کاربری آن آسان شود. برخلاق تمام این پیشرفت‌ها، همچنان چند ایراد وجود دارد که هنگام نصب شبکه‌های PoE باید آنها را مدنظر قرار دهید. نگران نباشید و از این رهنمودها پیروی کنید و مشکلی پیش نخواهد آمد. سه اشتباه رایج وجود دارد که هنگام بستن قراردادهای مربوط به این فناوری، باید مدنظر قرار دهید تا از آنها اجتناب کنید.

اشتباه 1: استفاده از کابلCat5e و Cat6

در حالی که کل کابل‌های اترنت ممکن است شبیه هم به نظر برسند، اما آنها در واقع بصورت متوالی شماره‌گذاری می‌شوند که روشی برای متمایزسازی بین هر قابلیت عملکردیِ آنها است.

سایر تفاوت‌ها عبارتند از:

 •  نوع سیم استفاده‌شده
 •  اینکه سیم‌ها چطور در کنار هم قرار می‌گیرند و به کانکتر وصل می‌شوند
 •  اینکه آیا سیم‌ها روکش دارند یا نه
 • اینکه آیا کابل‌های رشته‌ای هستند یا مفتولی

این موارد ممکن است در ابتدا قدری دشوار به نظر برسند اما به درک این مشخصات و استانداردهای مورد
استفاده جهت دسته‌بندیِ کابل‌ها کمک خواهد کرد.

گروه‌های زیر بر مبنای طول 100 متر و سرعت و مگاهرتز دسته‌بندی شده‌اند:

سازنده‌های کابل‌های ارزان‌قیمت نظیر کابل‌های Plenum-rated، سمبل‌کاری می‌کنند. آنها از آلومینیوم با روکش مس به جای مس خالص نیز بعنوان رسانای کابل‌ها استفاده می‌کنند. مشکلی که آلمینیوم دارد این است که به مرور زمان احتمال دارد شکننده شود. در غالب موارد عاقلانه‌تر این است که جنس باکیفیت‌تر خریداری شود. سمبل‌کاری و صرفه‌جویی در هزینه، گاهی باعث بروز مشکلاتی در سیستم می‌شود. روش خوبی که بواسطه‌ی آن می‌توان تشخیص داد که کابل از بالاترین کیفیت برخوردار است، این است که به نشانه‌های «استاندارد» نگاهی بیاندازیم. این نشانه‌ها به معنای اثبات کیفیت کابل هستند. وقتی می‌خواهید محصولات کابل‌کِشی را انتخاب کنید، حواستان باشد و به مشخصات آن توجه کنید. تحقیقی کوچک باعث می‌شود مشتری بعداً به شما احترام بگذارد.

 

اشتباه 2: عدم طراحی برای بسط و گسترش

در دنیای شرکتی، مشاهده‌ی تیم‌هایی که دیوارها را خراب می‌کنند و کل آنجا را پیکره‌بندی مجدد می‌کنند، معمول است. چون کارگران خط تولید بازنشسته می‌شوند و افراد جدیدی به جایشان می‌آیند، اعضای تیم مکرراً به گروه‌ها و آزمایشگاه‌های مختلفی سپرده می‌شوند. عدم برنامه‌ریزی برای بسط شبکه، می‌تواند باعث کندی پروژه‌هایی شود که این پیکره‌بندی‌های مجددِ فضا، پشتیبانی می‌کنند.

مشتری شما در حال حاضر در یک منطقه‌ی خاص، به چه تعداد وسیله‌ی متصل (روتر، سوئیچ‌های PoE و سرور) و چه تعداد اکسس پوینت‌ نیاز دارد؟ دو سال بعد چطور؟ مقداری مشاوره در این خصوص، باعث صرفه‌جویی زیاد مشتریان شما در هزینه‌هایشان می‌شود و برای شما نیز وفاداری آن مشتریان را نیز به همراه خواهد داشت.

کار با دپارتمان فناوری اطلاعات مشتریان‌تان به منظور نهایی‌سازیِ طرح‌های توپولوژی برای منطقه‌ی نصب تجهیزات، به منظور اطمینان از اینکه شبکه‌ی محلی دارایی قابلیت بسط و گسترش است.

هاب‌های اترنت، روشی عالی به منظور طرح‌ریزیِ از قبل هستند.

برخی دیگر از ملاحظات به منظور پیاده‌سازی اصل بسط و گسترش، عبارتند از:

 •  برنامه‌ریزی برای فناوری‌های پرسرعت‌تر. اترنت 1000Base-T ممکن است ظرف 5 سال آینده روی کار بیاید.
 •  هاب‌هایی با پورت‌های پرسرعت‌تر انتخاب کنید.
 •  متوازن‌سازی بار را در نظر داشته باشید و هاب‌های ثانویه را نیز لحاظ کنید
 •  با انتخاب کابل‌های شیلددار به جای کابل‌های بدون شیلد، از صدای تداخلی جلوگیری کنید
 •  چهار کابل را بیاندازید نه یک کابل را، زیرا شما قبلاً دیوار را باز کرده‌اید
 •  نقاط خروجی را دوبرابر و سه‌برابر کنید

این یعنی انجام تلاش بیشتر. تمهیدات زیر برای کاهش استرس را مدنظر قرار دهید: تمام زوائد کابل‌کِشی را مستندسازی کنید و گزارشی کامل به مشتری‌تان ارائه دهید. این هم باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود و هم شما را در نظر مشتری تبدیل به یک قهرمان واقعی می‌کند.

یک دلیلی که ممکن است شما را مایل به انجام کابل‌کِشی فیبرنوری نکند، این است که محل نصب مورد نظر شما، اجاره‌ای باشد. در حالی که کابل فیبر نوری می‌تواند دوام نصب اترنت را افزایش دهد، در عین حال وقتی تمام کانکترها، پچ پنل‌ها و سایر سخت‌افزار را قرار می‌دهید، هزینه‌ی آن تا پنجاه درصد بیشتر می‌شود. برنامه‌ریزی برای آینده با این هزینه، ممکن است با اهداف مالی مشتری منطبق نباشد.

tarh khabar 2defr 300x300 - سه اشتباه پرهزینه‌ای که هنگام نصب شبکه‌های PoE پیش می آید ؟

شبکه‌های PoE,شبکه‌های PoE

اشتباه 3: عدم تست صحیح

این یکی از دردناک‌ترین درس‌هایی است که یک نصاب باید بیاموزد. عدم تست صحیح یک نصب در هر فاز، موجب خرابی تجهیزات یا تأخیرهای پرهزینه خواهد شد. آخرین موردی که باید انجام دهید این است که یک دیوار را باز کنید تا مطمئن شوید که تمام کانکتورها به‌درستی وصل هستند. در ادامه فهرستی سریع از اقلامی را می‌خوانید که در حین نصب می‌توانید آنها را تست کنید. به یاد داشته باشید که وقتی نوبت به نصب می‌رسد، نصب سریعتر همیشه بهتر نیست.

 •  تمام کانتکتورها را دوبار چک کنید؛ مسیر کابل‌ها را به پیکره‌بندی خارها چک کنید
 •  عملکرد و طول کابل را دوبار چک کنید تا از حدود توصیه‌شده فراتر نرود
 •  پتانسیل تداخل نظیر مجاورت نزدیک به میکروموج یا تداخل صوتی نزدیک به انتها یا دور از انتها را دوبار چک کنید
 •  اسناد خود را دوبار چک کنید
 •  پیش از انجام کار، استانداردهای فعلی را مرور کنید

تفکرات نهایی

اگر سه اشتباه فوق را در ذهن خود داشته باشید، می‌توانید از مشکلات زیادی جلوگیری کنید. هیچ‌کس مایل نیست که بخش‌هایی از یک پروژه را به خاطر خرابی یک کالا یا بی‌دقتی در نصب، دوبار انجام دهد مناسب است که یک پیمانکار را برای فاز تست در اختیار داشته باشید وقتی در حال بررسی دقیق ایرادات هستید، اگر تعداد افراد بیشتر باشند، کار سبک‌تر می‌شود. می‌دانیم که این مقاله برایتان مفید واقع می‌شود. اگر سوالی دارید بپرسید. مهندسان ما خوشحال می‌شوند به پرسش‌های شما در زمینه فناوری‌های PoE پاسخ دهند.

منبع : شبکه‌های PoE

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200