مقایسه محصول

POE مخفف Power Over Ethernet چیست ؟

فهرست مطالب

POE مخفف Power Over Ethernet چیست ؟

یک استاندارداری که جریان برق را به همراه دیتا بر روی کابل های بهم پیچیده و یا Twisted Pair انتقال  می دهد. چندین روش معمول برای انتقال  برق بر روی کابل های اترنت وجود دارد. که از سال 2003 ، 3 تا از آن ها توسط کمیته IEEE استاندارد شده است. این استانداردها شناخته شده اند بعنوان تایپ A تایپ B و 4P POE تنها 2 تا از 4 Pair یا جفت کابل بهم پیچیده برای اینکار استفاده خواهد شد. در تایپ B سیگنال های دیتا و پاور بصورت جداگانه از جفت سیم های به هم تائید شده انتقال پیدا می کنند که معمولا ولتاژ مثبت بروی پین های 4 و 5 و منفی بروی پین های 7 و 8 می باشد. در تایپ A سیگنال های دیتا و برق همزمان بروی دو جفت سیم به هم تائید شده انتقال داده خواهد شد. برای سرعت 10 و 100 مگابیت بر ثانیه. در واقع پاور همزممان با استفاده از یک ولتاژ مشترک به هر جفت بروی هادی های داده منتقل می شود. از آنجا که ایرنت  Twisted Pair یا کابل به هم پیچیده از دیفرانسیل سینگنالینگ استفاده می کند بنابراین در امر انتقال داده ها دخالت نمی کند و ولتاژ معمولا به حالت راحتی با استفاده از استاندارد ایرنت ترنسفورماتور پالس انتفاده داده می شود. در شبکه های گیگابیت یا 1000 مگابیت بر ثانیه با سرعت با موتور از تمام چهار جفت برای انتقال داده استفاده خواهد شد.

tarh khabar 2dsa 300x300 1 - POE مخفف Power Over Ethernet چیست ؟

POE مخفف چیست ؟

استانداردهای POE

استاندارد IEEE 802.3at استانداردی که می تواند در هر پورت 4/15 وات برق DC را در هر پورت فراهم کند لازم به ذکر است از این مقدار فقط 95/12 وات به دستگاه می رسد و مابقی در مسیر کابل تلف خواهد شد. IEEE802.3at به روز شده استاندارد PO2.3 می باشد در سال 2009 استاندارد شده است و بعنوان POEt یا PU) شناخته شده است در پورت می تواند 5/25 وات برق تامین کند. برای تایپ 2 از استاندارد 2009 استفاده از چهار جفت در یک دستگاه مجهز ممنوع است. هر دو نوع از این استانداردها در انتشار IEEE802.3-2012 گنجانده شده است. IEEE802.3bu-2016 در سال 2016 اصلاحیه صدور شد و بعنوان خطوط تک خطی معرفی شد (PODC) برای استانداردهای اترنت یکپارچه 100Base.T1 و 100Base.T1 و برای کاربردهای خودرو صنعتی معرفی شده است. در استانداردهای 4Pair و 2Pair Power تنها بین Pair ها انتقال می یابد به طوری که در هر Pair هیچ ولتاژی دیگری وجود ندارد به غیر از آن که نشان دهند داده ها منتقل شده است. PODL10 کلاس Power را تعریف می کند از 5 تا 50 وات در (PD . IEEE802.3btPOE) در سپامبر سال 2018 به دنبال راه هایی برای افزایش میزان انتقال Power ارائه داده شده این استاندارد دو نوع Power اضافی را ارائه می دهد. تا 55 وات در تایپ 3 و تا 90 تا 100 وات تایپ 04 در Pair 01 کابل نیاز به جریان تا 600 میلی آمپر در تایپ 3 و 960 میلی آمپر در تایپ 4 را دارد. علاوه بر این پشتیبانی از 2.5GBase-T  و 2GBase-T  و 10Base-T گنجانده شده است و همچنین قادر به باز کردن درب در برنامه های جدید و نیز با توسعه برنامه های کاربردی قابل استفاده جهت اکسس پوینت های با سرعت بالا و دوربین های نظارت تصویری می باشد.

انواع دستگاه هایی که با POE کار خواهند کرد:

1- تلفن های تحت شبکه VOIP-Phone

2- دوربین های تحت شبکه IPcamera

3- دستگاه بی سیم Wireless AP

4- مسیریاب های شبکه  IP router

5- و …

PSE Power Sourcing Equipmen دستگاهی که تامین کننده Power بروی کابل های شبکه می باشد که می تواند یک سوئیچ شبکه باشد. بطور معمول erdspan نام دارد. (802.3at اشاره می کند به این بعنوان endpoint) یا دستگاه واسط بین یک سوئیچ non-POE و یک دستگاه POE یا external POE injector (POE- Patch Panel) بعنوان mid Span. Power Derice- PD هر دستگاهی که Powerd می شود) روشن می شود توسط یک دستگاه POE. بنابراین انرژی مصرف می کند. مانند دستگاه های وایرلس- دوربین های تحت شبکه- تلفن های IP و … هر دستگاهی از زمان طراحی یک مانیتور پاور برای فراهم کردن برق معمولی خواهد داشت که می توان از این پورت برای برق کمکی استفاده کرد در زمانی که POE از کار میفتد.

منبع : سایت اکوئیپ

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200