مقایسه محصول

مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید چه ویژگی دارد؟

فهرست مطالب

یکی از موضوعات مهم در افزایش امنیت مراکز خرید انتخاب مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید است. اما از کجا بفهمیم مناسب ترین دوربین های مداربسته برای مراکز خرید چه دوربینی است؟ قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید که مراکز خرید از مکان‌های پر رفت‌وآمد است که باید بر همه بخش‌های آن نظارت شود‌. در مراکز خرید هم باید بر عملکرد کارکنان نظارت شود و هم اموراتی که در فضای داخلی انجام می‌شود نظارت کامل شود. برای انجام این نظارت‌ها استفاده از دوربین مداربسته الزامی است.

به طور مثال در فروشگاه‌های زنجیره‌ای درست است که نیروی انسانی بر بخش‌های مختلف نظارت دارند اما باز هم نقاط کوری هست که باید با کمک دوربین مداربسته نظارت شود تا احتمال هرگونه سرقت به حداقل برسد. البته لازم به ذکر است که با استفاده از دوربین مداربسته در مراکز خرید نظارتی کلی حاصل می‌شود و برای نظارت جزئی باید از نیروی انسانی استفاده شود‌. با توجه به اینکه دوربین‌های دام سقفی هستند و کم‌تر توجه دیگران را جلب می‌کنند مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید محسوب می‌‌شود.

محل نصب دوربین مداربسته در مراکز خرید

همان طور که می‌دانید برای مراکز خرید مخصوصاً مراکز خرید بزرگ باید از چندین دوربین مداربسته استفاده کرد. در مراکز خرید نقاط مختلفی وجود دارد که باید حتماً مجهز به دوربین مداربسته باشد از جمله این نقاط می‌توان به محل ورودی و محیط بیرون فروشگاه، محل صندوق یا پیشخوان و بعضی از محیط‌های داخلی که اهمیت دارند و نقاط کوری هستند که نیروی انسانی دید کامل به آن‌ها ندارد، اشاره کرد.‌

camera - مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید چه ویژگی دارد؟

مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید چه ویژگی‌ هایی دارد؟

قبل از اینکه اقدام به خرید مناسب ترین دوربینهای مداربسته برای مراکز خرید کنید باید مشخص کنید دوربین مداربسته را برای چه اهداف و انتظاراتی می‌خواهید تهیه کنید و بدانید از نصب دوربین در نقاط مورد نظر چه انتظاری دارید. سپس متناسب با نیاز و انتظارات خود می‌توانید مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید را تهیه کنید. به طور کلی مدیران مراکز خرید اهداف مشترکی دارند که برای رسیدن به این اهداف باید دوربین مداربسته‌ای که خریداری می‌کنند ویژگی‌های خاصی داشته باشند که از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دوربین مداربسته کیفیت و وضوح تصویر بالایی داشته باشد.
  • دوربین مداربسته دارای قابلیت تشخیص چهره باشد.
  • دوربین مداربسته قابلیت دید در شب مناسبی داشته باشد.
  • دستگاه DVR / NVR دارای ظرفیت مناسبی باشد.
  • دوربین‌هایی که قرار است در بالای صندوق نصب شود دارای قابلیت زوم باشد.

مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید در قسمت صندوق باید چه ویژگی ‌هایی داشته باشند؟

دوربین‌هایی که در قسمت صندوق مراکز خرید نصب می‌شوند، باید به گونه‌ای باشند که با زاویه زوم شده و بسته بر روی این قسمت اشراف داشته باشیم. مناسب ترین دوربینهای مداربسته برای مراکز خرید در قسمت صندوق‌ دوربین های Box یا Bullet با لنز وریفوکال است، که دارای قابلیت تغییر زاویه دید هستند. توصیه می‌کنیم در قسمت صندوق حتماً از دوربین باکیفیت استفاده کنید زیرا در هنگام بروز هر گونه مشکل احتمالی، دوربین باکیفیت بسیار کارآمد است. علاوه بر آن پیشنهاد می‌کنیم از دوربین‌هایی که دارای قابلیت ضبط صدا هستند استفاده کنید تا صدای کارکنان را ضبط کنید. البته توجه داشته باشید که در صورت استفاده از دوربین میکروفن‌دار حتماً باید کارکنان را از وجود میکروفن مطلع کنید، در غیر این صورت کارکنان می‌توانند از شما شکایت کنند.

مناسب ترین دوربینهای مداربسته برای مراکز خرید در قسمت ورودی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

با توجه به اینکه ورودی مراکز خرید مانند ورودی پاساژها نور زیادی دارند، تشخیص چهره کمی سخت می‌شود. مناسب ترین دوربینهای مداربسته برای مراکز خرید در قسمت ورودی، دوربینی است که از سیستم WDR پشتیبانی می‌کند. با کمک این قابلیت دوربین می‌تواند تصاویر را در مقابل نور پس‌زمینه با کیفیت بهتری ضبط کند. دوربین نصب شده در قسمت ورودی نیز باید دارای قابلیت تغییر زاویه دید باشد.

مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید در محیط بیرونی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟

دوربین‌های مداربسته‌ای که در محیط خارجی فروشگاه نصب می‌شود باید ویژگی‌هایی داشته باشند که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

  • رزولوشن بالا برای خواندن پلاک خودروها
  • ضد آب بودن
  • دارا بودن کیس فلزی
  • قابلیت دید در شب با برد بالا
  • دارای لنز متغیر

لازم به ذکر است که بعد از تمام شدن حافظه ذخیره‌سازی دستگاه ضبط، فیلم‌های قدیمی‌ای که توسط دوربین مداربسته ضبط شده حذف می‌شوند. برای آرشیو کردن همه فیلم‌ها باید هاردی بزرگ‌تر تهیه کنید.

camera2 - مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید چه ویژگی دارد؟

استفاده از مناسب ترین دوربین های مداربسته برای مراکز خرید چه فایده‌ای دارد؟

اما سوالی که برخی از افراد می‌پرسند این است که استفاده از مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید چه فایده‌ای دارد؟ در این بخش به بیان این فواید می‌پردازیم:

کاهش چشم‌گیر سرقت: استفاده از دوربین در مراکز خرید به ویژه پاساژها و فروشگاه‌ها باعث می‌شود که سارقان دیگر به سرقت از این مکان‌ها فکر نکنند زیرا می‌دانند که تحت نظارت هستند.

افزایش امنیت: با نصب دوربین مداربسته محیطی امن را برای کارکنان فراهم می‌کنید. علاوه بر این میزان آزار و اذیت کارکنان بسیار کاهش می‌یابد و افراد با آرامش در مراکز خرید قدم می‌زنند و خرید می‌کنند.

نظارت بر فعالیت کارکنان: مدیران مراکز خرید نمی‌توانند در همه بخش‌ها حاضر شوند و شرایط را کنترل کنند. با کمک مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید مدیران می‌توانند چندین مکان را به طور همزمان کنترل و نظارت کنند.

افزایش بهره‌وری کارکنان: وقتی که کارکنان بدانند که توسط دوربین مداربسته تحت کنترل و نظارت هستند به طبع وظایف خود را بهتر انجام می‌دهند و در نتیجه کارایی و بهره‌وری آن‌ها افزایش می‌یابد.

استفاده از فیلم‌های ضبط شده به عنوان مدرک: در برخی موارد در مراکز خرید جرایمی اتفاق می‌افتد و باید این اتفاقات را در مراجع قانونی اثبات کرد. در این مواقع تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته بسیار به کار می‌آید و می‌توان از آن به عنوان مدرک موثق استفاده کرد.

دسترسی از راه دور: با کمک دوربین مداربسته در هر کجای دنیا که باشید می‌توانید به فیلم‌های آن دسترسی داشته باشید. به عبارتی می‌توانید از فواصل دوربین مرکز خرید خود را کنترل و نظارت کنید.

کلام آخر

در این مقاله مناسب ترین دوربینهای مداربسته برای مراکز خرید را مورد بررسی قرار دادیم. همان طور که خواندید مراکز خرید از جمله مکان‌هایی است که تردد در آن زیاد است پس باید از دوربین‌هایی استفاده کنید که ویژگی‌های خاصی داشته باشند. در این مقاله برای شما بیان کردیم که مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید در هر بخش چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. کمپانی هایک ویژن مناسب ترین دوربینهای مداربسته برای مراکز خرید برای شما ارائه کرده است.

امیدواریم مطالب این قسمت به‌کارتان بیاید و مناسب ترین دوربین مداربسته برای مراکز خرید خود را تهیه کنید.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200