مقایسه محصول

انواع لنز دوربین مداربسته کدام است ؟ + نکات مهم هنگام خرید

فهرست مطالب

اگر در حوزه دوربین‌های امنیتی تازه‌کار هستید، ممکن است فکر کنید همه انواع لنز دوربین مداربسته یکسان هستند، اما اینطور نیست! هر لنزی باید تصویر واضحی از سوژه ثبت کند؛ به همین دلیل دقت در انتخاب لنزهای دوربین مداربسته مناسب یکی از نکات مهم در خرید این نوع دستگاه‌های امنیتی است. دقت کنید که این امر بر کیفیت و وضوح فیلم امنیتی شما تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود تا انتها با ما همراه باشید تا با شرکت پرشیا سیستم، یکی از بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده لنزهای دوربین مداربسته، بیشتر آشنا شویم و در مورد انواع مختلف لنزها و کاربردهای هریک اطلاعات مفیدی کسب کنیم.

لنز دوربین مداربسته مناسب کدام است؟

پاسخ به این سوال اندکی دشوار است؛ زیرا بستگی به آن چیزی دارد که می‌خواهید بدان نظارت شود. در واقع این انتخاب به نیازها و انتظارات شما از سیستم امنیتی وابسته است. هریک از لنزهای دوربین مداربسته برای رفع نیازهای نظارتی خاصی طراحی، تولید و عرضه می‌شوند. اینجاست که نیاز به مشورت با متخصصان خبره و زبده این حوزه، بیش از پیش احساس می‌شود.

لنز دوربین مداربسته - انواع لنز دوربین مداربسته کدام است ؟ + نکات مهم هنگام خرید

نکات طلایی هنگام خرید لنز دوربین مداربسته

اگر قصد خرید لنزهای دوربین مداربسته را دارید، بهتر است پیش از نهایی کردن خرید از فروشنده بخواهید اطلاعاتی در مورد برخی ویژگی‌های لنز به شما بدهد. در این قسمت مشخصات مهمی که به هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنید را گردآوری کرده‌ایم.

میدان دید

میدان دید ناحیه‌ای است که دوربین در یک صحنه پوشش می‌دهد. اگر قصد دارید منطقه وسیعی را تحت پوشش لنز دوربین مداربسته قرار دهید، باید از لنزی استفاده کنید که میدان دید گسترده‌ای دارد.

قدرت لنز دوربین

از یک لنز یا مجموعه‌ای از لنزها به همراه بدنه و مکانیسم دوربین برای ایجاد تصاویری از اشیاء بر روی فیلم عکاسی یا سایر رسانه‌هایی که قادر به ذخیره‌سازی تصویر هستند، استفاده می‌شود. لنز دوربین مداربسته به دلیل قیمت پایین‌تری که نسبت به دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای دارد، زیاد پیشرفته نیست. برخی از لنزها دارای قدرت دید در شب هستند که طبیعتا امنیت بیشتری برای کاربران فراهم می‌کنند.

فاصله کانونی لنز

فاصله کانونی لنز، زاویه دید یا وسعت دید را نشان می‌دهد. هرچه فاصله کانونی بیشتر باشد، وسعت دید کمتر است و هرچه فاصله کانونی کمتر باشد، میدان دید وسیع‌تری در اختیار خواهید داشت.

انواع لنز دوربین مداربسته - انواع لنز دوربین مداربسته کدام است ؟ + نکات مهم هنگام خرید

انواع لنزهای دوربین مداربسته

توجه داشته باشید که میدان دید به تنهایی ضامن نظارت کافی و مناسب بر سوژه نیست. ویژگی‌های دوربین و نکات دیگری همچون محل قرارگیری دوربین و مکان سوژه نیز مهم هستند. در این بخش به متداول‌ترین انواع لنزهای دوربین مداربسته نگاهی می‌اندازیم و ویژگی‌های هریک را به صورت خلاصه بررسی می‌کنیم.

لنز دوربین مداربسته 2.8 میلی‌متری، مناسب برای نمای 90 درجه

لنز 2.8 میلی‌متری انتخابی محبوب برای نظارت دوربین استاتیک است؛ چراکه میدان دید گسترده‌ای دارد. تنها با استفاده از یک دوربین، منطقه‌ای وسیع را تحت پوشش قرار داده و نظاره خواهید کرد. استفاده از لنز دوربین مداربسته 2.8 میلی‌متری در داخل خانه بسیار محبوب است. دلیل این امر این است که برای نظارت بر کل اتاق، فقط یک لنز دوربین مداربسته کافی است. همچنین این لنزها برای استفاده در برخی فضاهای باز مانند سکوهای ایستگاه قطار نیز مناسب هستند.

لنز دوربین پانوراما

اگر به دنبال میدان دید وسیع‌تری هستید، دوربین‌های پانوراما 180 درجه یا 360 درجه گزینه مناسبی برای شما هستند. این مدل از لنزهای دوربین مداربسته برای ارائه نمای کلی از موقعیت مکانی شما ایده‌آل است. لطفاً توجه داشته باشید که در دوربین‌های فوق عریض، احتمال تاب برداشتن تصویر وجود دارد.

لنز دوربین مداربسته 4 میلی‌متری، مناسب برای نمای 60 درجه

این نوع از لنزهای دوربین مداربسته اگرچه در فاصله دورتر وضوح بیشتری دارد، اما صحنه‌ای مشابه با لنز دوربین مداربسته 2.8 میلی‌متری نمایش می‌دهد. تفاوت اصلی این دو نوع لنز دوربین مداربسته در کاهش زاویه دید آن‌ها است و این فرض را ایجاد می‌کند که اجسام به دوربین نزدیک‌تر هستند. لنز 4 میلی‌متری برای تشخیص و شناسایی مفید است. این لنز اغلب در مناطقی مانند پارکینگ‌ها استفاده می‌شود. همچنین زمانی که می‌خواهید دید باریک‌تری داشته باشید تا از نظارت بر نواحی غیرضروری اجتناب کنید، مانند زمانی که می‌خواهید راهرویی از یک سوپرمارکت را تحت پوشش قرار دهید، این نوع لنز دوربین مداربسته گزینه مناسبی خواهد بود.

لنز دوربین مداربسته 6 میلی‌متری، مناسب برای نمای تله فوتو 45 درجه

لنزهای دوربین مداربسته 6 میلی‌متری نمایی باریک، اما دقیق ارائه می‌دهد. مشتریان اغلب از این لنز برای نظارت بر ورودی پارکینگ یا درگاه استفاده می‌کنند.

لنز دوربین مداربسته چشم ماهی

لنز دوربین مداربسته چشم ماهی، لنزی با زاویه دید بسیار گسترده است که میدان دید 180 درجه‌ای را با هدف ایجاد تصاویر پانوراما یا نیم‌کره در اختیار شما قرار می‌دهد. لنز چشم ماهی این امکان را به شما می‌دهد تا نمایی متمایز ثبت کنید. استفاده از دو لنز چشم ماهی به صورت هم‌زمان، این امکان را به وجود می‌آورد تا زاویه دید را به 360 درجه ارتقا دهید که نتیجه این امر، رویت کامل محیط است.

لنز دوربین مداربسته موتوردار

دوربین مداربسته موتوردار نوعی دوربین مجهز به لنزهای موتوری است. لنز موتوردار این امکان را به شما می‌دهد که دوربین خود را از راه دور و به وسیله ریموت تنظیم کنید. همچنین تنظیم فاصله کانونی این دوربین‌ها را می‌توان با استفاده از برنامه‌ها یا نرم‌افزارهایی با سرعت و دقتی حیرت‌آور تغییر داد.

لنز دوربین مداربسته وریفوکال

این نوع لنز، لنزی قابل تنظیم است که به شما اجازه می‌دهد برای رسیدن به میدان دید، لنر و تنظیمات دوربین را تغییر داده و تنظیم کنید. هنگامی که میدان دید شما تنظیم شد، تا زمانی که مجددا آن را تغییر ندهید، ثابت باقی می‌ماند. قطعات متحرک به منظور تنظیم لنز در لنزهای وریفوکال، قیمت آن را افزایش می‌دهد. زوم و فوکوس از راه دور این امکان را به شما می‌دهد تا پس از نصب، تنظیمات کوچکی در میدان دید خود انجام دهید و لنز را برای دریافت نمای دلخواه تنظیم کنید.

لنز دوربین مداربسته ثابت

لنزی ثابت به شما اجازه نمی‌دهد فاصله کانونی، زاویه دید و سطح زوم را تنظیم کنید. لنزهای ثابت میدان دید خاصی ارائه می‌دهند. لنز دوربین مداربسته ثابت، لنزی از پیش تنظیم شده است که میدان دید ثابتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. سادگی نسبی، راه‌اندازی و نصب آسان و قیمت ارزان، لنزهای ثابت را برای خانه‌ها و مشاغل کوچک محبوب کرده است. عدم وجود قطعات متحرک، نصب این نوع لنز دوربین مداربسته را آسان می‌کند. به علاوه در این لنزها نیازی به تنظیم فاصله کانونی یا زاویه دید نیست.

پرشیا سیستم؛ ارائه‌دهنده بهترین لنزهای دوربین مداربسته

میدان دید لنزهای دوربین مداربسته بر آنچه که نظارت می‌کنید، تأثیرگذار است؛ به عنوان مثال، لنز 2.8 میلی‌متری یک نمای عریض ایجاد می‌کند که برای نظارت عمومی عالی است. در حالی که لنزی باریک‌تر مانند لنز دوربین مداربسته تله فوتو برای نگاه کردن به یک جسم خاص مناسب‌تر است.

شرکت پرشیا سیستم، نماینده رسمی و خدمات پس از فروش محصولات نظارت تصویری کمپانی هایک ویژن، با راهنمایی مناسب مشاوران امنیتی و بررسی و شناسایی دقیق نیاز مشتریان، خدماتی نظیر نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته، ارائه فناوری‌های مداربسته امنیتی تایید شده، فناوری انتقال تصویر و ارتباطات شبکه را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد. جهت اطلاع از قیمت و ویژگی‌های انواع دوربین مداربسته با کارشناسان ما تماس بگیرید. امیدواریم این مطلب در رابطه با راهنمای لنز دوربین مداربسته به شما کمک کرده باشد تا تصمیم بگیرید کدام یک برای امور نظارتی شما مناسب‌تر است.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200