مقایسه محصول

دوربین خودرو چیست و چه مزایایی دارد ؟

فهرست مطالب

این روزها که سرقت از خودرو زیاد شده است، یکی از راه‌های حفاظتی و امنیتی از خودرو استفاده از دوربین خودرو است. از آنجایی که اکثر خانواده‌ها دارای ماشین شخصی هستند و این ماشین بخشی از دارایی و اموال شخصی‌شان محسوب می‌شود، همچنین برخی از این ماشین‌ها بسیار گران قیمت هستند باید برای حفاظت از این سرمایه تمهیداتی را پیش‌بینی کرد. یکی از این تمهیدات استفاده از دوربین ماشین است. در این مقاله به طور کامل شما را با دوربین خودرو آشنا می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوربین ماشین تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با دوربین خودرو

دوربین مداربسته یک سیستم نظارتی و کنترلی است که نه تنها برای ساختمان‌ها و اماکن بلکه برای افزایش امنیت خودرو نیز از آن استفاده می‌شود‌‌. دوربین مداربسته خودرو بر روی ماشین‌های شخصی، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها و دیگر وسایل نقلیه سنگین نصب می‌شود. از دیگر کاربردهای دوربین خودرو می‌توان به استفاده در تصادفات رانندگی اشاره کرد. با کمک دوربین ماشین ، پلیس راهنمایی و رانندگی و همچنین بیمه می‌توانند تصاویر ضبط شده در تصادف را ببینند و حکم نهایی را بدهند.

مزایای دوربین خودرو

دوربین ماشین مزیت‌های بسیاری دارد از این رو بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. برخی از این مزیت‌ها به شرح زیر است:

21429 ts5 - دوربین خودرو چیست و چه مزایایی دارد ؟

از تصاویر ضبط شده دوربین خودرو به منظور سند و مدرک استفاده می کند

یکی از دلایلی که باعث شده از دوربین ماشین در بسیاری از ماشین‌ها در سراسر دنیا استفاده شود استفاده به منظور سند و مدرک از تصاویر ضبط شده آن است. دوربین ماشین همه تصاویر را سریع ضبط می‌کند با توجه به این موضوع به خوبی می‌تواند لحظه تصادف را ثبت کند. زمانی که پلیس به صحنه تصادف می‌آید شما با استفاده از تصاویر ضبط شده توسط دوربین ماشین به راحتی می‌توانید به‌گناهی خود را اثبات کنید. در این صورت می‌توانید از هر نوع ادعای دروغ طرف مقابل در مورد مقصر بودن شما جلوگیری کنید. فیلم دوربین خودرو معتبرترین سند و مدرکی است که در حادثه تصادف می‌توانید از آن استفاده کنید تا بی‌گناهی خود را اثبات کنید و دیگر خسارت ناحق پرداخت نکنید.

رفتار رانندگان متخطی را ثبت می کند

در برخی موارد ممکن است در خیابان یا بزرگراهی با افرادی مواجه شوید که برای شما مزاحمت ایجاد می‌کنند و یا در حادثه تصادف امکان دارد راننده ماشین مقابل رفتار خوبی با شما نداشته باشد. اثبات این موارد از آنجایی که شواهد فیزیکی‌ای وجود ندارد سخت‌تر از این است که مقصر تصادف را اثبات کنید. با استفاده از دوربین ماشین این رفتارها ثبت می‌شود و به راحتی می‌توانید برای ارجاع به مقام‌های قضایی از آن‌ها استفاده کنید.

با استفاده از دوربین خودرو دیگر نگران استفاده دیگران از خودرویتان نباشید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که فرزندتان که هنوز به سن قانونی و گواهینامه ندارد بدون اجازه ماشین را برمی‌دارد. مسلما هر والدینی از بابت نگران است زیرا بروز هرگونه مشکلی در این مواقع طبعات خاص خود را دارد. به عبارتی در صورت به وجود آمدن حادثه تصادف مقصر می‌باشد و مرتکب جرم شده است. شما می‌توانید در این موارد از دوربین خودرو برای ممانعت از این اتفاقات استفاده کنید. اگر فرزندان شما بدانند که همه اتفاقات داخل ماشین ثبت می‌شود دیگر به صورت مخفیانه از ماشین استفاده نمی‌کنند. همچنین اگر ماشین خود را به کسی قرض دهید به راحتی از همه اتفاقات و مکان‌هایی که با خودروی شما می‌روند مطلع شوید.

مسیریابی و ردیابی با کمک دوربین خودرو امکان پذیر است

دوربین خودرو به GPS وصل است از این رو با استفاده از این قابلیت می‌توانید مسیریابی کنید. دیگر نیازی به توقف‌های پی‌درپی و سوال پرسیدن از دیگران نیست. خیلی راحت با کمک این قابلیت به هرجایی که می‌خواهید بروید و سفر کنید. لازم به ذکر است که خیلی از این دوربین‌ها به گوشی هوشمند شما وصل می‌شوند و با اینترنت اطلاعات را ردوبدل می‌کنند. با توجه به این موضوع اگر ماشین شما گم شد و یا به سرقت رفت به راحتی می‌توانید از گوشی خود محل خودرو را پیدا کرده و پلیس را مطلع کنید.

ثبت خاطرات شما در مسیر سفررا نیز فراهم می‌ کند

خیلی از افراد با ماشین شخصی خود بسیار سفر می‌کنند. در این مواقع با مناظر جذابی مواجه‌ می‌شوند که دوست دارند آن مناظر را ضبط کنند و به یادگار داشته باشند. با کمک دوربین ماشین خیلی راحت می‌توانید این مناظر را ثبت کنید. همچنین بسیاری از افراد دوست دارند لحظاتی که با دوستان یا خانواده در ماشین و در مسیر سفر می‌گذرانند را به یادگار ثبت کنند. در این موارد بهترین روش استفاده از دوربین خودرو است. با استفاده از دوربین ماشین همه لحظات شیرین و جذابی که در مسیر سفر هستید را ثبت می‌کنید.

مشخصات دوربین خودرو ( حافظه و منبع تغذیه)

دوربین خودرو برای تامین انرژی خود یا به عبارتی منبع تغذیه خود از باتری استفاده می‌کند. همچنین فیلم‌های خود را در حافظه SD ثبت می‌کند یعنی این دوربین رم می‌خورد. بعضی از دوربین‌های خودرو برای منبع تغذیه خود و تامین انرژی علاوه بر باتری داخلی به باتری خودرو نیز وصل هستند. این نوع دوربین‌ها هم در خودروهای شخصی استفاده می‌شود و هم در خودروهای عمومی و وسایل نقلیه سنگین به کار برده می‌شود. از این دوربین‌ها به منظور دوربین مداربسته پلیس نیز به کار برده می‌شود‌. در عملیات‌های پلیسی تصاویری که با دوربین مداربسته خودرو ثبت می‌شود، سند و مدرک مهمی برای شرح حادثه است.

علاوه بر این دوربین مداربسته خودرو را می‌توان در ماشین‌های جدید و قدیمی نصب کرد و محدودیتی برای ماشین‌ها وجود ندارد. لازم به ذکر است که برای افزایش امنیت ماشین توصیه می‌کنیم برای نصب لنزهای دوربین مداربسته از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا بهترین محل را برای نصب آن‌ها پیدا کنید. در دوربین خودرو معمولاً از دوربین‌های مداربسته full HD و HD استفاده می‌شود تا تصاویر را با بهترین کیفیت ثبت کنند.

carcamera - دوربین خودرو چیست و چه مزایایی دارد ؟

آیا از دوربین خودرو برای همه خودروها می‌توان استفاده کرد؟

همان طور که پیش‌تر گفتیم دوربین ماشین را می‌توان در همه ماشین‌ها نصب کرد. اگر براب پارک ماشین خود محل ثابتی ندارید و هر دفعه یک جا ماشین خود را پارک می‌کنید که ممکن است خارج از دید شما باشد با استفاده از دوربین ماشین به خوبی می‌توانید از ماشین خود محافظت کنید‌. توجه داشته باشید که دوربین خودرویی که نصب می‌کنید کیفیت تصویر خوبی داشته باشد تا تصاویر را واضح ضبط کند و در صورت هرگونه سرقت تصویر سارق قابل تشخیص باشد‌. 

چه نوع دوربین محافظی برای خودروی خود تهیه کنیم؟

درست است که بیستر دوربین های خودرو که در بازار موجود است دارای کیفیت HD هستند اما برای اینکه تصاویر ضبط شده کیفیت بهتری داشته باشد توصیه می‌کنیم از لنز بازتر و کیفیت HD استفاده کنید.

همچنین اگر می‌خواهید تصاویری که ثبت می‌شود در مواقعی که حادثه تصادف رخ می‌دهد مدرکی برای عرضه به پلیس و بیمه باشد پیشنهاد می‌کنیم دوربینی باکیفیت تصویر 720p و 1080p(Full HD) تهیه کنید.

آیا دوربین خودرو مانع از فعالیت سارقان می‌شود؟

شاید فکر کنید وقتی دوربین مداربسته در خودروی خود نصب کنید دیگر سارقان از خودروی شما سرقت نمی‌کنند. باید بگوییم دوربین خودرو در ماشین استتار می‌شود به عبارتی سارق آن را نمی‌بیند. پس می‌توان گفت دوربین مداربسته خودرو از فعالیت سارق ممانعت نمی‌کند. معمولاً سارقان به دوربین‌های مداربسته ساختمان‌ها توجه می‌کنند اما توجهی به دوربین‌ خودرو ندارند. پس توجه داشته باشید که وجود دورببن خودرو در تشخیص سارق به پلیس کمک می‌کند تا بتوانند سارق را پیدا کنند، اما از سرقت جلوگیری نمی‌کند.

آیا دوربین خودرو در طول شب هم فیلم‌برداری می‌کند؟

به طور کلی دوربین ماشین برای اینکه تصاویر را در تاریکی شب نیز ضبط کند به نور مادون قرمز احتیاج دارد. نور مادون قرمز یک نور درخشان است و در صورتی که از آن استفاده شود از شیشه خودرو منعکس می‌شود و افراد از دور می‌توانند آن را تشخیص دهند. به همین دلیل این مسئله برای دوربینی که وقایع خودرو را ثبت می‌کند مشکل‌ساز است‌. بعضی از دوربین‌ها حساسیت تصویر بالایی دارند و در تاریکی شب نیز بدون نیاز به نور مادون قرمز می‌توانند تصاویر را ثبت کنند.  با استفاده از این دوربین‌ها می‌توانید تصاویر باکیفیت را بدون اینکه سارق مطلع شود در تاریکی شب ثبت کنید. لازم به ذکر است که سرعت فریم در دوربین‌های دید در شب کم‌تر است با توجه به این نکته در صورتی که نور خیابان کم باشد تصاویر ضبط شده تار می‌شوند. اگر از نور LED برای ضبط تصاویر در تاریکی شب استفاده کردید برای نظارت امنیتی بهتر از دوربین مداربسته خارجی در ساختمان مجاور نیز استفاده کنید.

dash cams news lead - دوربین خودرو چیست و چه مزایایی دارد ؟

دوربین خودرو از نوع سیم‌کارت‌خور

یکی از انواع دوربین ماشین که به طور حرفه‌ای به شما در نظارت و حفظ امنیت خودروتان کمک می‌کند و مانند نگهبان ۲۴ ساعته ماشین‌تان عمل می‌کند دوربین سیم‌کارت خور خودرو است. هنگامی که رانندگی می‌کنید اگر دچار تصادف شوید و مقصر نباشید یک مدرک خوب برای حفظ شما از ضرر و زیان محسوب می‌شود‌. این دوربین اندرویدی خودرو ویژگی‌های بسیاری دارد که از جمله آن می‌توان به مطلع بودن از همه اتفاقات پیش‌ آمده برای خودرو به صورت ۲۴ ساعته، ثبت تصاویر در حافظه دوربین و همچنین قابلیت دیدن زنده فیلم‌های ضبط شده یا درحال ضبط به وسیله اپلیکیشن موبایل از راه دور و پشتیبانی از حافظه ذخیره‌سازی SD تا ۱۲۸ گیگابایت اشاره کرد. این ویژگی‌ها باعث شده است این نوع دوربین خودرو از بهترین دوربین‌های خودرو در بازار محسوب شود. دوربین سیم‌کارت خور یکی از پراستقبال‌ترین و پرطرفدارترین دوربین‌های خودرو است.

کلام آخر

در این مقاله شما را به طور کامل با دوربین خودرو آشنا کردیم. دوربین ماشین روی شیشه جلوی شما می چسبد و جاده پیش روی شما را ثبت می کند. همان طور که خواندید این روزها استفاده از دوربین خودرو بسیار کمک کننده است و مزایای خاص خود را دارد که مهم‌ترین آن داشتن سند و مدرک در هنگام تصادف برای ارائه به پلیس و بیمه است. اگر با خواندن این مطلب مصمم به خرید دوربین ماشین شدید حتماً توجه داشته باشید که از مراکز معتبر خرید کنید تا دوربین اصل و باکیفیت را در اختیار شما قرار دهند.

ممنون که تا پایان این مطلب همراه ما بودید. امید است مطالب این بخش برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که هرگونه سوال در مورد دوربین خودرو داشتید می‌توانید در قسمت ثبت نظر از ما بپرسید. راستی شما تا به حال از دوربین ماشین استفاده کرده‌اید؟ چه نوع دوربین خودرویی را تهیه کرده‌اید؟ آیا استفاده از دوربین ماشین را به دیگران توصیه می‌کنید؟ تجربه خود را با ما درمیان بگذارید.

منبع : https://carcamerashop.co.uk/what-is-a-car-camera

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200