مقایسه محصول

راهکار کیونپ برای کسب وکارهای مبتنی بر حافظه های حالت جامد چیست؟

فهرست مطالب

راهکار کیونپ برای کسب وکارهای مبتنی بر حافظه های حالت جامد چیست؟

برای اطلاع از راهکار کیونپ برای کسب وکارهای مبتنی بر حافظه های حالت جامد باید بدانیم که هارددیسک‌های سنتی به تدریج جای خود را به حافظه‌های حالت جامد خواهند داد. اگر به سیستم‌های مدرن امروزی نگاه کنید مشاهده می‌کنید که برخی از آن‌ها با حافظه‌های ترکیبی (سنتی و حالت جامد) و برخی دیگر تنها با حافظه‌های حالت جامد فروخته می‌شوند. رشد روزافزون و کاهش قیمت حافظه‌های حالت جامد باعث شد تا شرکت کیونپ برای دستیابی به سرعت‌های بیشتر به سراغ پشتیبانی از فناوری حالت جامد در ذخیره‌سازهای خود برود.
برخی از کاربران در زمان خرید تجهیزات ذخیره‌ساز جانبی دچار تردید می‌شوند که بهتر است حافظه‌های حالت جامد را خریداری کنند یا به سراغ همان هارددیسک‌های سنتی بروند. در این مطلب قصد داریم با ذکر دلایلی به شما نشان دهیم چرا خرید حافظه‌های حالت جامد برای ذخیره‌سازهای کیونپ انتخاب درستی است. اصلی‌ترین عاملی که باعث می‌شود کاربران به سراغ خرید حافظه‌های حالت جامد نروند، قیمت بالای آن‌ها در مقایسه با هارددیسک‌های سنتی است، اما واقعیت این است که سرعت هارددیسک‌های سنتی نسبت به حافظه‌های حالت جامد قابل مقایسه نیست و مهم‌تر از آن حافظه‌های حالت جامد در برابر ضربات فیزیکی وارد شده به دستگاه مقاوم هستند.

کم شدن گلوگوهای حافظه حالت جامد با فناوری QNAP SSD OP
رشد روزافزون اطلاعات باعث شده فرآیند تحلیل داده‌ها به کندی انجام شود، به ویژه زمانی که قرار باشد داده‌های روی هارددیسک‌های سنتی ذخیره‌سازی شده باشند. زمانی که یک حافظه حالت جامد به‌طور کامل پر می‌شود، کارایی آن کاهش پیدا می‌کند. از سویی دیگر زمانی‌که اطلاعات زیادی روی حافظه حالت جامد قرار می‌گیرند باعث بروز مشکل گلوگاه در تجهیزات ذخیره‌ساز می‌شوند. کیونپ برای حل این مشکل از راهکار بهینه‌سازی حافظه حالت جامد (SSD Over Provisioning Optimization) استفاده کرد. راهکار فوق به ذخیره‌ساز اجازه می‌دهد با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته‌ای میزان فشار روی حافظه حالت جامد را کم کند تا بازدهی و سرعت افزایش پیدا کنند. در مکانیزم فوق به میزان 60 درصد از فضای دیسک برای کش‌سازی در نظر گرفت. کیونپ در کنار راهکار فوق برنامه‌ای به‌نام SSD Profiling Tools ارائه کرده تا توازنی میان کش و ظرفیت دیسک برقرار کرد.

لایه‌بندی اطلاعات و دیسک‌های ذخیره‌ساز با استفاده از فناوری Qtier
یک رسانه ذخیره‌ساز ایده‌آل باید این توانایی را داشته باشد تا فایل‌های مختلف را بر مبنای اهمیت و پر استفاده بودن طبقه‌بندی کند. فناوری اختصاصی کیونپ Qtier می‌تواند تمامی اطلاعات روی دیسک‌های درون ذخیره‌ساز را طبقه‌بندی کند، در ادامه فایل‌های پر کاربرد و حساس را روی دیسک‌های پر سرعت‌تر قرار دهد و فایل‌های با حجم بالا که زیاد استفاده نمی‌شوند را به دیسک‌هایی که سرعت عادی دارند انتقال دهد. راهکار فوق باعث شده راندمان ذخیره‌ساز به شکل چشم‌گیری بهبود پیدا کند. با توجه به این‌که هارددیسک‌های سنتی حجم بالا و حافظه‌های حالت جامد سرعت بالایی دارند، به‌کارگیری این دو فاکتور با یکدیگر باعث می‌شود تا مصرف‌کننده هیچ‌گاه برای واکشی اطلاعات از ذخیره‌ساز زمان زیادی منتظر نباشد.

افزایش نرخ IOPS با کش‌سازی حافظه حالت جامد
کش‌سازی حافظه حالت جامد راندمان ذخیره‌سازی و نرخ ورودی و خروجی (IOPS) را به شکل چشم‌گیری بهبود داده و سرعت دسترسی به فایل‌های پر کاربرد را افزایش می‌دهد. کیونپ سه حالت read only cache، write only cache و read-write cache را در اختیار کاربران قرار داده است. کاربران می‌توانند هر زمان که احساس کردند به حالت دیگری نیاز دارند بدون خاموش کردن سیستم تنظیمات کش‌سازی را تغییر دهند.

رمزنگاری فایل‌ها با حفظ سرعت فعلی ذخیره‌ساز
با توجه به این‌که هکرها در هر مکانی ممکن است به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند یا هارددیسک‌ها گم شود، ضروری است اطلاعات روی دیسک‌ها رمزنگاری شود. کیونپ به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات روی حافظه‌های حالت جامد را بدون نیاز به هیچ نرم‌افزار اضافی رمزنگاری کنند بدون آن‌که فرآیند فوق تاثیری بر سرعت دیسک داشته باشد.

افزایش قابلیت‌های ذخیره‌ساز با استفاده از کارت‌های QM2
کارت‌های QM2 کیونپ که قابل نصب روی شکاف PCIe هستند به کاربران اجازه می‌دهند بدون نیاز به استفاده از کشوهای 3.5 اینچی از کارت‌ها استفاده کنند و راندمان ذخیره‌ساز را افزایش دهند.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200