مقایسه محصول

چند معیار انتخاب هارد دوربین مدار بسته هایک ویژن

فهرست مطالب

چند معیار انتخاب هارد دوربین مدار بسته هایک ویژن

در زمان های قدیم برای ضبط تصاویر از نوارهای کاست استفاده می کردند. در چند سال اخیر سیستم های نظارتی دوربین مداربسته پیشرفت های قابل توجهی کرده و دیجیتالی شده اند. روزانه تعداد دوربین های مدار بسته بیشتری در سطح شهرها و در تمام اماکن نصب و مورد استفاده قرار می گیرند. تصاویر این دوربین های مداربسته باید در جایی ثبت شوند که حافظه کافی داشته باشد و دسترسی به آن آسان باشد و علاوه بر آن امنیت حفظ اطلاعات تضمین گردند. هارد دیسک وسیله مناسبی برای ثبت این تصاویر است. امروزه تولید کنندگان هارد دیسک به دنبال ساختن هاردهایی با قابلیت بالای نوشتن اطلاعات (ثبت تصاویر) و خواندن اطلاعات (دسترسی به تصاویر و بازیابی آن ها) هستند.

بهترین هارد برای ثبت تصاویر دوربین مدار بسته هایک ویژن

برای انتخاب یک هارد دیسک مناسب معیارهایی وجود دارد که با در نظر گرفتن آنها می توان هارد دیسک مناسب را برای ثبت وقایع دوربین مدار بسته هایک ویژن انتخاب نمود. حتما به یا داشته باشید ثبت وقایع در دوربین های مداربسته می تواند حیاتی باشد و به همین منظور انتخاب یک هارد با کیفیت مناسب اطمینان خاطری برای اینکه تصاویر شما امن و همیشه در دسترس باشند خواهد بود.

به همین منظور شرکتهای تولید کننده هارد دیسک  اقدام به تولیداتی مناسب برای ساخت این محصول در صنعت ثبت اطلاعات کرده اند. ثبت تصاویر با همان کیفیت ضبط، عمر هارد دیسک، به حد اقل رساندن  میزان لرزش ، کاهش صدا، و بهبود توان مصرفی و کاهش مصرف برق از نکاتی هستند که تولید کنندگان هارد دیسک به آن توجه دارند. از خرید هارد دیسک های ارزان و بدون نام جدآ خودداری کنید چون پولتان را دور ریخته و دردسر از بین رفتن تصائویر خود را باید به دوش بکشید. از نکات مهم انتخاب هارد دیسک می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

فرمت فشرده‌سازی: فرمت فشرده سازی دستگاه DVR  و NVR هایک ویژن اولین عامل مهم در انتخاب هارد مناسب برای دوربین مداربسته است. امروزه DVR ها از فرمت های ذخیره سازی متعددی اعم از H.264 ،H.265 و H.265+ استفاده می کنند. این مطلب یکی از ممیزه های انتخاب می باشد.

رزولوشن ضبط: هرچه رزولوشن تصویر شما بالاتر باشد حجم اطلاعات بیشتر شده  لذا برای ضبط تصاویر به هاردی با ظرفیت بالاتر نیاز خواهید داشت.

حرکت در تصاویر: روش های فشرده سازی تصویر هایک ویژن بدین گونه است که در فریم های متوالی قسمت های تکراری و بدون تغییر را حذف نموده و ظرفیت فیلم ها را به شدت کاهش می دهند. با توجه به این موضوع اگر در تصاویر تغییرات سریع و دائمی وجود داشته باشد باعث افزایش حجم فیلم های ضبط شده خواهد شد.

ظرفیت: مهمترین مشخصه یک هارد دیسک ظرفیت آن است. هرچه ظرفیت هارد بیشتر باشد می تواند مقادیر بیشتری از اطلاعات را در خود ذخیره کند. ظرفیت هارد دیسک با واحد ترابایت نشان داده می شود. باید در نظر داشت اغلب دستگاههای ضبط هایک ویژن دارای استقرار دو واحد هارد دیسک در دستگاهها می باشند، لذااگر قرار بود که از هارد با ظرفیت بالا بطور مثال 2 ترا بایت استفاد کنیم، بهتر است از دو هارد 1 ترا بایت استفاده گردد. همانطور که در تعریف RAID و قابلیت های آن گفته شد، دستگاههای NVR و DVR هایک ویژن توانایی استفاده از دو هارد یا بیشتر قابلیتهای استفاده از RAID را دارا می باشند.  استفاده از RAID می تواند  بطور همزمان تصاویررا در دو هارد ضبط نماید، و در صورت بروز مشکل در یکی ازهارد ها، دیگری اطلاعات شما را در وضعیت امن نگهداری کند.(لطفآ به مقاله RAID و انواع آن مراجعه کنید.)

سرعت چرخش دیسک: سرعت چرخش یک هارد نشان دهنده سرعت آن در نوشتن یا خواندن اطلاعات است. هرچه سرعت چرخش دیسک ها بیشتر باشد هارد دیسک هم عملکرد سریعتری خواهد داشت.

طول عمر و ماندگاری : طول عمر یک هارد دیسک رابطه مستقیمی با متریال بکار رفته در ساخت آن اعم از جنس صفحات، تکنولوژی ساخت وسایر عوامل دارد. و تعیین می کند که چه مدت می توان از هارد استفاده کرد.

مطالب ذکر شده فوق از جمله نکاتی بودند که در انتخاب هارد دیسک برای دستگاههای ضبط دوربین های مدار بسته هایک ویژن باید در نظر گرفت.

نام برند و سازنده هارد:

پس از در نظر گرفتن مولفه های نام برده شده اکنون نیاز دارید تا با انتخاب یک برند با اصالت، و تولید محصولات اثبات شده،  تجهیزات جانبی نظارت تصویری خود را کامل کنید. در این مقاله نام دو سازنده هارد که سابقه طولانی در زمینه تولید  انواع هارد را دارند می پردازیم.

1- شرکت وسترن دیجیتال (WD)

این کارخانه آمریکایی سازنده انواع هارد دیسک و دیتا استورج(Data Storage) می باشد. تولیدات آن در پروژه های دیتا سنتر(Data Center) ، ذخیره اطلاعات(Storage)  وذخیره در ایرهای اینترنت (Cloud) استفاده می شود. این شرکت از سال 1970 کار خود را در زمینه محصولات ذکر شده شروع کرده است. این مختصر توضیح برای اطمینان از محصولات این شرکت برای استفاده در دستگاههای NVR و DVR شرکت هایک ویژن می باشد.

معیار انتخاب هارد دوربین مدار بسته هایک ویژن 300x300 - چند معیار انتخاب هارد دوربین مدار بسته هایک ویژن

چند معیار انتخاب هارد دوربین مدار بسته هایک ویژن ddcpersia.com

هارد دیسک های بنفش شرکت وسترن دیجیتال با ویژگی های استفاده در دوربین های مدار بسته می باشد. این هارد دیسک در ظرفیت های 1 تا 6 ترابایت به بازار عرضه می گردند و امکان استفاده 24 ساعته بدون هیچگونه نقصی را دارند. تهیه این محصول در داخل کشور امکام پذیر می باشد.

 

 

 

 

 

2– هارد سی گیت (SEAGATE):  

این کارخانه فعالیت خودرا در زمینه ساخت دستگاههای ذخیره اطلاعات کامپیوتر از سال 1979آغاز نمود. دفتر اصلی آن در ایالت کالیفرنیا آمریکا و در ایرلند نیز دارای دفتر می باشد. تولید محصولات با کیفیت، این کار خانه را از زمره تولید کنندگان بنام در جهان ساخته است.

معیار انتخاب هارد دوربین مدار بسته هایک ویژن 2 - چند معیار انتخاب هارد دوربین مدار بسته هایک ویژن

چند معیار انتخاب هارد دوربین مدار بسته هایک ویژن ddcpersia.com

هارد یک ترابایت SEAGATE  مدل باراکودا از تولیدات این کارخانه و مناسب برای دوربین مدار بسته هایک ویژن می باشد.

برای انتخاب و استفاد ه از دوربین مداربسته و نیز  تجهیزات جانبی آن پیشنهاد می گردد با با کارشناسان مجرب شرکت پرشیا سیستم مشاوره نمایید.

شرکت پرشیا سیستم نماینده رسمی و خدمات پس از فروش محصولات نظارت تصویری کمپانی هایک ویژن با بیش از دو دهه فعالیت  آمادگی خودرا جهت مشاوره، فروش و عقد قرار دادهای تعمیر و نگهداری و خدمات پس از فروش اعلان می نماید. 

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200