مقایسه محصول

شبکه بی سیم در دوربین مدار بسته هایک ویژن

فهرست مطالب

شبکه بی سیم (Wireless Network) در دوربین مدار بسته هایک ویژن

شبکه بی سیم در دوربین مدار بسته هایک ویژن به تکنولوژی ارتباطی اطلاق می شود که در آن از امواج رادیویی، مادون قرمز و مایکروویو ، به جای سیم و کابل ، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می شود.از میان این دستگاه ها می توان به دوربین های مدار بسته،  تلفن های همراه، کامپیوتر های قابل حمل، شبکه های کامپیوتری، دستگاه های مکان یاب و سیستم های ماهواره ای اشاره نمود. تکنولوژی بی سیم ( wireless)  به سرعت در حال پیشرفت بوده و نقش کلیدی را در زندگی انسان در سرتاسر دنیا ایفا می‌کند.

حالا اگر به دنبال نصب آسان و بدون سیم کشی هستید و مایلید از تکنولوژی بی سیم برای ضبط تصاویرتان استفاده کنید. دوربین مداربسته wifi هایک ویژن انتخاب مناسبی برای این کار می باشد.

mobile smartphone wireless iot virtual network 100751593 large 300x200 - شبکه بی سیم در دوربین مدار بسته هایک ویژن

دوربین مداربسته wifi هایک ویژن ddcpersia.com

بطور کل دو نوع دوربین مداربسته wifi هایک ویژن وجود دارد که عبارتند از دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مدار بسته دیجیتال.

  • دوربین های مدار بسته آنالوگ در حال حاضرتوسط سازندگان معتبر تولید نمی شوند،و به دلیل مشکلاتی که استفاده از این دوربین ها ازجمله نویز پذیری و کیفیت پایین تصویروجود داشت ،سازندگان دوربین های مدار بسته با برند های مشهور تولید این نوع دوربین را متوقف نمودند.
  • دوربین های مدار بسته دیجیتال بر بستر IP با سرعت بالاتر و نویز پذیری کمتری نسبت به دوربینهای بی سیم آنالوگ می باشند. بسیاری از مصرف کنندگان مایلند از این نوع دوربین به دلیل کاهش هزینه های کابل کشی و زیبایی محل و آسان تر شدن نصب از این نوع دوربین استفاده نمایند. ولی انتخاب این دوربین ها نیز با محدودیت هایی روبرو بوده که باید به آن توجه داشت. ازجمله فاصله دوربین با دستگاههای گیرنده و فرستنده و تعداد طبقات و…. خود محدودیت هایی برای استفاده از این دوربین ها بوجود می آورد. معمولا در محیط هایی که تعداد دوربین کمتری مورد استفاده می باشد مانند دفاتر کوچک ومنازل ترجیحا در یک طبقه، می توان از این نوع دوربین ها استفاده نمود. دوربین های مداربسته بی سیم کماکان برای تغذیه برق نیاز به کابل کشی دارند. نوع دیگری از دوربین های مدار بسته دارای باطری می باشند و نیاز به سیم کشی برق ندارند.

دو روش برای ارسال تصویر و صوت در دوربین های مدار بسته بی سیم وجود دارد. یکی اسقرار دستگاه اکسس پوینت(Access Point) و راه دیگر استفاده ازدستگاههای ضبطی است که سازندگان دستگاه گیرنده صدا و تصویررا درون دستگاههای ضبط و یا NVR قرار داده اند. برخی از دوربین های مدار بسته هایک ویژن دارای این ویژگی می باشند . هایک ویژن برای هر نوع نیازی راه حلی آماده نموده است. توصیه میگردد در صورت تصمیم گیری به تهیه  دوربین مداربسته حتما با کارشناسان خبره پرشیاسیستم مشاوره داشته باشید.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200