مقایسه محصول

تکنیک های تصویر برداری حرارتی هایک ویژن

فهرست مطالب

هر جسمی با دمای بالاتر از صفر مطلق، مقدار قابل تشخیصی اشعه مادون قرمز (IR) ساطع می‌کند. هرچه دمای جسم بالاتر باشد، شدت اشعه مادون قرمز ساطع شده بیشتر است. ابزار تصویر برداری حرارتی هایک ویژن، اشعه مادون قرمز نامرئی ساطع شده را به تصاویر مرئی تبدیل می‌کنند. ابزار تصویر برداری حرارتی هایک ویژن کاربرد وسیعی مانند حفاظت از محیط، اندازه‌گیری دما و تشخیص آتش‌سوزی دارند. این ابزار تقریباً تحت هر شرایط نوری یا آب‌وهوایی از فواصل طولانی توانایی دید داشته و افراد و اشیا را از یکدیگر تشخیص می‌دهند.

ابزار تصویر برداری حرارتی هایک ویژن که با تکنولوژی روز تقویت شده‌اند، انتخابی ایده‌آل برای افزایش آگاهی از رویدادها و تشخیص زود هنگام موارد اضطراری هستند. در این مقاله، ضمن معرفی شرکت پرشیا سیستم به عنوان نماینده رسمی محصولات کمپانی هایک ویژن در ایران، با این ابزار و کاربرد آن‌ها آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

تصویر برداری حرارتی چیست؟

تصویر برداری حرارتی فرآیند تبدیل تابش مادون قرمز (IR) به تصاویر قابل مشاهده است. تصویر برداری حرارتی تکنیک بسیار قدرتمند سنجش از راه دور تلقی می‌شود. مزیت تصویر برداری حرارتی نسبت به فناوری‌های تصویربرداری مرئی در این است که تشعشعات حرارتی در دود، ذرات معلق در هوا، گردوغبار و مه مؤثرتر از تشعشعات مرئی نفوذ می‌کنند؛ در نتیجه در شرایط خاص جوی به کمک این ابزار، نتایج بهتری ثبت می‌شود. این تکنیک قادر به تصویربرداری در روز و شب است. دستگاه‌های تصویر برداری هایک ویژن قادرند حیواناتی را که سردتر، گرم‌تر یا هم‌دمای محیط اطرافشان هستند را تشخیص دهند. مزیت اصلی تصاویر برداری حرارتی نسبت به عکس‌های هوایی مرئی این است که گرما را حس می‌کنند؛ به عنوان مثال، از انواع خاک‌هایی که مقادیر متفاوتی از تابش خورشید را جذب می‌کنند، عکس‌برداری می‌کنند.

چرا ابزار تصویر برداری حرارتی هایک ویژن را انتخاب کنیم؟

محصولات تصویر برداری حرارتی هایک ویژن دارای سه عملکرد نوآورانه برای سازگاری بهتر با محیط هستند. این سه ویژگی شامل کنترل افزایش خودکار، بهبود جزئیات دیجیتال و کاهش نویز دیجیتال سه بعدی می‌شود. این ابزار به صورت خودکار محدوده دینامیکی تصویر را تنظیم می‌کنند تا روشنایی متعادل حفظ شود. همچنین این ابزار جزئیات بیشتری را در تصویر روی صفحه نمایش می‌دهند. تکنولوژی DNR به‌کاررفته در این ابزار، تأثیر پیکسل‌های داغ را به حداقل می‌رساند و تصاویر واضح‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

تصویر برداری حرارتی در هایک ویژن - تکنیک های تصویر برداری حرارتی هایک ویژن

مزایای ابزار تصویر برداری هایک ویژن چیست؟

دستگاه‌های تصویر برداری حرارتی هایک ویژن دارای مزایای زیر هستند:

جلوه‌های تصویربرداری اختصاصی

با 16 سال تجربه در تولید و عرضه فناوری‌های تصویربرداری، فناوری‌های اختصاصی AGC، DDE و 3DDNR هایک ‌ویژن، به‌طور منحصربه‌فردی توسعه یافته‌اند تا مزایای زیادی در جلوه‌های تصویربرداری ارائه دهند.

مکانیسم‌های محافظت از خود

محصولات تصویر برداری حرارتی هایک ویژن دارای قابلیت‌های ثابت شده برای عمل در شرایط آب‌وهوایی خاص از 40 تا 60 درجه سانتی‌گراد هستند. این دستگاه‌ها با کنترل‌های دمایی خودمحافظ و با تنظیم هوشمند گرمایش و سرمایش برای جلوگیری از یخ‌زدگی، عملکرد بالایی دارند.

تحمل بالای نوسانات ولتاژ

دوربین‌های معمولی فقط نوسانات ولتاژ 10% را تحمل می‌کنند. دوربین‌های تصویر برداری حرارتی هایک ویژن برای سازگاری با موقعیت‌هایی با نوسانات ولتاژ 20% طراحی شده‌اند.

موقعیت‌یابی آسان برای ماژول نور مرئی

برای اکثر محصولات، تعیین موقعیت دقیق برای ماژول نور مرئی بسیار دشوار است و نیاز به تنظیم دستی ثابت دارد. با این حال، دوربین‌های تصویر برداری حرارتی هایک ‌ویژن مجهز به فناوری تنظیم‌محور هستند که کاربران را از تنظیم دستی بی‌نیاز می‌کنند.

تصویر برداری حرارتی هایک ویژن - تکنیک های تصویر برداری حرارتی هایک ویژن

کاربرد ابزار تصویر برداری حرارتی هایک ویژن

سیستم‌های تصویربرداری حرارتی در موارد زیر کاربرد دارند:

 • جستجو و نجات
 • نظارت محیطی
 • موارد اورژانسی نیازمند آتش‌نشانی
 • نمایه‌های سازه (ساختمان‌ها، مخازن و غیره)
 • کنترل اجرای قانون محیط‌زیست
 • محفظه‌های مخفی
 • پزشکی قانونی
 • مکان‌یابی تهدیدات به ویژه در شب
 • تشخیص و مطالعه زندگی حیوانات در شرایط متراکم محیطی یا تاریکی
 • اندازه‌گیری آلاینده‌ها در آب یا هوا در تاریکی مطلق
 • استفاده در بررسی‌های هوایی از منظره برای اهداف مختلف
 • بازرسی‌های الکتریکی و مکانیکی ساختمان

نحوه عملکرد دوربین‌های تصویر برداری حرارتی هایک ویژن

برای تصویربرداری حرارتی، ابتدا باید دوربین مجهز به لنزی باشد که به فرکانس‌های IR اجازه عبور داده و آن‌ها را روی یک حسگر ویژه متمرکز کند. حسگر به صورت شبکه‌ای از پیکسل‌ها ساخته شده که هرکدام به طول موج‌های فروسرخی که با آن برخورد می‌کنند، واکنش نشان داده و آن‌ها را به سیگنال الکترونیکی تبدیل می‌کنند. این سیگنال‌ها سپس به پردازنده‌ای در بدنه اصلی دوربین ارسال می‌شوند که با استفاده از الگوریتم‌ها آن‌ها را به یک نقشه رنگی با مقادیر دمایی مختلف تبدیل می‌کند.

چرا دوربین‌های حرارتی هایک ویژن در شب بهتر عمل می کنند؟

دوربین‌های تصویر برداری حرارتی در شب بهتر کار می‌کنند؛ اما این موضوع ربطی به روشن یا تاریک بودن محیط اطراف ندارد. از آنجایی که اختلاف دمای محیط و دمای هسته اجسام در شب به طور قابل توجهی بالا است، سنسورهای تصویر برداری حرارتی مناطق گرم را با کنتراست بالاتر نشان می‌دهند. به ازای هر درجه‌ای که این اخلاف دما بیشتر می‌شود، به همان اندازه ابزارهای تصویربرداری بهتر عمل می‌کنند. به همین دلیل، اکثر دوربین‌های حرارتی، اجسام گرم را با کنتراست نمایش می‌دهند.

آیا دوربین‌‌های تصویر برداری حرارتی هایک ویژن زیر آب کار می‌کنند؟

آب بسیاری از طول موج‌های فروسرخ را مسدود می‌کند؛ به همین دلیل حسگرهای مادون قرمز نمی‌توانند بیشتر از عمق مشخصی امواج را دریافت کنند. اجسام انرژی گرمایی خود را نسبت به آب بسیار سریع‌تر از دست می‌دهند (یا به دست می‌آورند)؛ بنابراین برای اهداف تصویربرداری حرارتی، تمایز اجسام در هنگام غوطه‌ور شدن در آب به طور طبیعی سخت‌تر از انجام این کار در هوای آزاد است.

دوربین‌های تصویر برداری حرارتی هایک ویژن را از پرشیا سیستم بخواهید

امروزه تقریباً تمام محل‌های تجاری از فناوری‌های دوربین‌های امنیتی به نحوی استفاده می‌کنند. در سال‌های اخیر، تکیه بر تجهیزات نظارت تصویر برداری حرارتی برای دریافت بهترین نتایج ممکن در زمینه حفاظت، شناسایی و بازگشت سرمایه، به طور فزاینده‌ای تبدیل به یک روش استاندارد شده است. دوربین‌های امنیتی حرارتی در مناطق کم‌نور و دید ضعیف عملکرد بسیار خوبی دارند و همچنین توانایی حذف بسیاری از استتارهای بصری مانند شاخ و برگ‌های متراکم که اغلب در نزدیکی دفاتر و انبارها یافت می‌شوند را فراهم می‌کنند.

برای اطمینان از شناسایی و اندازه‌گیری‌های دقیق، استفاده از محصولی باکیفیت بسیار مهم است. تفاوت بزرگی بین انواع مختلف تصویرگرهای حرارتی و وضوح تصاویری که ارائه می‌کنند وجود دارد. در شرکت پرشیا سیستم طیف گسترده‌ای از دوربین‌های تصویر برداری حرارتی طراحی و تولید می‌شوند که برای انواع کاربردها، مناسب هستند.

شرکت پرشیا سیستم یکی از بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده محصولات کمپانی هایک ویژن از جمله دوربین‌ مداربسته، ابزار تصویربرداری حرارتی، انواع دوربین‌های آنالوگ و تحت شبکه، دستگاه‌های ضبط تصاویر آنالوگ، ذخیره‌سازها و غیره است. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر در مورد دوربین‌های تصویر برداری حرارتی هایک ویژن، با یکی از اعضا تیم پشتیبانی متخصص شرکت پرشیا سیستم از طریق تلفن یا ایمیل تماس بگیرید.

اگر قصد خرید محصولات کمپانی هایک ویژن را دارید، پیشنهاد ما به شما تماس با مشاوران شرکت پرشیا سیستم است تا با نازل‌ترین قیمت و بهترین خدمات پس‌ازفروش، محصول موردنظر خود را خریداری کنید. کافی است توضیحاتی در مورد پروژه مدنظرتان به مشاوران شرکت پرشیا سیستم ارائه دهید تا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های آن‌ها استفاده کرده و بهترین و مناسب‌ترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200