مقایسه محصول

‌چگونه از ذخیره‌ساز تحت شبکه خود در برابر بدافزارها و باج‌افزارها مراقبت کنیم؟

فهرست مطالب

‌چگونه از ذخیره‌ساز تحت شبکه خود در برابر بدافزارها و باج‌افزارها مراقبت کنیم؟

تهدیدات بدافزاری و باج‌افزاری هرگونه دستگاه متصل به اینترنت را تهدید می‌کنند. ذخیره‌ساز‌های تحت شبکه از این قاعده مستثنا نیستند. پرسشی که اغلب کاربران مطرح می‌کنند این است که چگونه باید در برابر تهدیدات بدافزاری و باج‌افزار از ذخیره‌ساز تحت شبکه خود محافظت کنیم؟

راهکارهای مقابله با بدافزارها و باج‌افزارها

همان‌گونه که می‌دانید، چندی پیش باج‌افزار Qsnatch به ذخیره‌ساز‌های تحت شبکه کیونپ حمله کرد. گزارشی که شرکت‌های امنیتی منتشر کردند، نشان دادند که باج‌افزار فوق در اوایل نوامبر (آبان‌ماه) ذخیره‌سازهای کیونپ را هدف قرار داده بود. شرکت کیونپ با دریافت گزارش از سوی شرکت‌های امنیتی مبنی بر آلودگی هزاران ذخیره‌ساز تحت شبکه به باج‌افزار فوق نسخه‌های  3.5.4.2/4.5.4.2 ضدبدافزار Malware Remover را ارائه کرد تا مشکل فوق برطرف شود. برای آن‌که مشکلات این چنینی گریبان‌گیر ذخیره‌ساز تحت شبکه نشود، بهتر است به موارد امنیتی زیر دقت کنید.

tarh maghale new 2ری 300x206 - ‌چگونه از ذخیره‌ساز تحت شبکه خود در برابر بدافزارها و باج‌افزارها مراقبت کنیم؟

‌چگونه از ذخیره‌ساز تحت شبکه خود در برابر بدافزارها و باج‌افزارها مراقبت کنیم؟

  • سیستم‌عامل ذخیره‌ساز تحت شبکه خود (QTS) را به جدیدترین نسخه ارتقا دهید.
  • جدیدترین نگارش Malware Remover را روی دستگاه خود نصب کنید یا در صورت نصب نرم‌افزار فوق آن‌را ارتقا دهید.
  • جدیدترین نسخه برنامه Security Counselor را نصب کنید.
  • از یک گذرواژه قدرتمند برای ورود به پنل مدیریتی استفاده کنید.
  • در بخش تنظیمات امنیتی، حالت آی‌پی و محافظت از دسترسی به حساب‌های کاربری را فعال کنید.
  • اگر از سرویس‌های تل‌نت و SSH استفاده نمی‌کنید، هر دو سرویس یاد شده را غیر فعال کنید تا هکرها نتوانند به راحتی از طریق درگاه‌های باز به ذخیره‌ساز وارد شوند.
  • اگر فعالیت‌های تجاری شما عادی است، بهتر است از درگاه‌های پیش‌فرض 8080 و443 استفاده نکنید.

چگونه میان‌افزار ذخیره‌ساز را به‌روزرسانی کنیم؟

برای به‌روزرسانی میان‌افزار، ابتدا به عنوان مدیر به QTS وارد شوید. به کنترل پنل رفته، روی صفحه System  و سپس Firmware Update کلیک کنید. در بخش Live Update روی گزینه Check for Update کلیک کنید تا ذخیره‌ساز به سایت شرکت کیونپ متصل شده و جدیدترین میان‌افزار را دریافت کند.

چگونه برنامه Malware Remover را روی دستگاه خود نصب کنیم؟

ابتدا به عنوان مدیر به ذخیره‌ساز وارد شوید، به بخش App center رفته و روی آیکون مربوطه کلیک کنید. در مرحله بعد گزینه Browse را کلیک کنید. فایل Installer را انتخاب کرده و روی گزینه Install کلیک کنید. در مرحله آخر روی دکمه Ok کلیک کنید. با انجام این‌کار میان‌افزار اقدام به نصب برنامه Malware Remover می‌کند. پس از نصب نرم‌افزار، دکمه Update Now را کلیک کنید تا جدیدترین نسخه از برنامه دانلود شود. پس از نصب و به‌روزرسانی نرم‌افزار، آن‌را باز کرده و گزینه Start Scan را کلیک کنید. با این‌کار اگر بدافزاری روی ذخیره‌ساز قرار داشته باشد، شناسایی شده و پاک می‌شود.

نصب نرم‌افزار Security Counselor

نرم‌افزار مهم دیگری که باید روی دستگاه خود داشته باشید Security Counselor است. برای نصب نرم‌افزار فوق روی دستگاه‌تان به ذخیره‌ساز وارد شده، به بخش App center رفته و روی آیکون مربوطه کلیک کنید. در بخش جست‌وجو، Security Counselor را تایپ کرده و کلید جست‌وجو را فشار دهید. پس از مشاهده برنامه مربوطه روی دکمه Install کلیک کرده و دکمه OK را بزنید تا نرم‌افزار نصب شود. در ادامه برای ارتقا نرم‌افزار روی گزینه Update کلیک کنید تا نسخه نرم‌افزار ارتقا پیدا کند.

چگونه ویژگی حفاظت از دستری آی‌پی و حساب کاربری را فعال کنیم؟

ابتدا به ذخیره‌ساز وارد شده، به بخش کنترل پنل و سپس System Security بروید. در صفحه یاد شده گزینه‌های امنیتی HTTPS و SSH را فعال کنید. در مرحله بعد گزینه Account access Protection را فعال کرده و دکمه Apply را کلیک کنید. همچنین برای افزایش امنیت دستگاه پیشنهاد می‌کنیم به مسیر Control Panel، Network & file Services و سپس Telnet/SSH بروید و هر دو گزینه Allow Telnet connection و Allow SSH connection را غیر فعال کنید تا خطری از جانب این دو سرویس دستگاه شما را تهدید نکند.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200