مقایسه محصول

طبقه ثابت رک چیست و چه تفاوتی به سینی متحرک رک دارد ؟

فهرست مطالب

طبقه ثابت رک چیست و چه تفاوتی به سینی متحرک رک دارد ؟

تجهیزات درون رک شبکه بر روی طبقه های رک قرار نصب و محکم می شوند . معمولا برای نصب انواع تجهیزات مانند سوئیچ شبکه ، دستگاه ضبط NVR یا DVR و سایر تجهیزات درون ر ک معمولا از طبقه ی ثابت یا سنی متحرک استفاده می شود . اما این دو چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند ؟ در این قسمت شما را با تعریف طبقه ی ثابت رک و سینی متحرک رک آشنا می کنیم.

فضای درون ر ک ها توسط چند طبقه ثابت یا متحرک تقسیم بندی می شود . که می توان تجهیزاتی مانند سوئیچ ، سرور شبکه ، مانیتور ، کیبورد و مواردی شبیه به آن را بر روی آن قرار داد . افراد با توجه به نیاز و تجهیزات مورد استفاده می توانند یکی از این دو یا هر دو را انتخاب کنند .

طبقه ثابت رک

طبقه ثابت یا سینی ثابت ر ک برای نصب تجهیزاتی با وزن متوسط یا سنگین درون رک استفاده می شود . معمولا برای نصب تجهیزات سبک تر از طبقه ی ثابتی که توسط دو پیچ و تنها در جلوی ر ک محکم می شود استفاده می شود . اما برای نصب تجهیزات سنگین تری مانند سرور ها یا یو پی اس ها و تجهیزاتی شبیه به آن از طبقه ثابت رک که با چهار پیچ در چهار طرف ر ک
محکم شده باشد استفاده می شود . همانطور که از نام آن پیداست ، پس از نصب طبقه ، امکان حرکت دادن آن به بالا یا پایین یا حرکت بصورت کشویی وجود ندارد .

طبقه ی ثابت رک در عمق های مختلف ( عمق 60 ، عمق 80 ، عمق 100 سانتی متر و … ) تولید و عرضه می شود .

سینی متحرک

جهت نصب تجهیزات سبک تری که کاربر بصورت مداوم از آنها استفاده می کند از جمله ماوس ، کی بورد و … از سینی های متحرک که امکان باز و بسته شدن دارند استفاده می شود . سینی متحرک مانند یک کشو عمل کرده و کاربر با توجه به نیاز خود می تواند سینی متحرک را بیرون کشیده و با تجهیزات درون رک کار کند .

سینی متحرک ر ک در عمق های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود (عمق 60 ، عمق 80 ، عمق 100 سانتیمتر و … )

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200