مقایسه محصول

خرید روتر وای فای + نکات مهم

فهرست مطالب

نکات مهم هنگام خرید روتر وای فای

برای اطلاع از نکات مهم هنگام خرید روتر وای فای باید بدانیم که مودم یکی از دستگاههای شبکه است که وظیفه انتقال  اطلاعات را از کاربر به سرویس دهنده و بالعکس را بعهده دارد. مودم یک دستگاه مترجم و یک مبدل می باشد. بدون هیچ نوع قابلیتی اعم از برنامه ریزی، مسیر یابی و یا تصمیم گیری است. این دستگاه در واقع وسیله ای است برای انتقال داده از نقطه  A   به نقطه B  بدون اعمال هیچگونه مدیریت روی داده هایی که در حال جابجایی می باشند. مودم امکان اتصال به سرویس دهنده اینترنت را برای دریافت و ارسال داده ها به اینترنت فراهم می سازد. کامپیوترها فقط می توانند داده های دیجیتال را بخوانند، ودر سمت سرویس دهنده، داده ها بصورت سیگنال های آنالوگ می باشند. برای اینکه بخواهیم بین دو ظرف ارتباط بر قرار کنیم باید توانایی صحبت کردن به زبان آنها را داشته باشیم. مودم، داده های دریافتی از اینترنت را به داده های دیجیتال تبدیل می کند و در سمت دیگر هم این عمل بصورت معکوس انجام می شود تا دستگاه بتواند به اینترنت داده ارسال و دریافت نماید. امروزه روتر هایی ساخته می شوند که در داخل خودشان مدارات مورد نیاز برای ایفای نقش مودم را هم دارند، . و به نوعی آنها را میتوان مودم روتر نام گذاری کنیم. اگر مایل به خرید روتر وای فای و نکات مهم آن میباشید، ابتدا باید بدانید وای فای چیست و کاربرد آن در روتر وای فای چگونه است.

hgjgh - خرید روتر وای فای + نکات مهم

U.TEL-A304U مودم روتر بی سیم

مودم روتر بی سیم Wifi

دستگاه های متصل به شبکه Wi-Fi دیتا را به سیگنال های رایویی تبدیل می کنند که این سیگنال ها درون شبکه جریان پیدا می کنند. این امواج رادیویی با فرکانس های  2 گیگاهرتز تا 5 گیگاهرتز منتقل می شوند. نهایت سرعت باند های 2.4 گیگاهرتز برابر با 450 مگابایت بر ثانیه است، درحالی که نهایت سرعت شبکه های دارای فرکانس 5 گیگاهرتز برابر با 1300 مگابایت بر ثانیه می باشد.

کابل های مخابراتی از طریق سیم کشی های زمینی به خانه شما رسانده شده است، و اینک برای استفاده از اینترنت ADSL برای مصارف خانگی نیاز به یک مودم روتر خواهید داشت. همه ما می دانیم که پیش از پدیده وای فای، تنها گزینه ی ما برای اتصال به اینترنت از طریق کابل ها و اتصال آنها به هر دستگاه بود. اما اگر هنوز هم اینترنت از طریق کابل به خانه های ما می رسد، پس چطور این اینترنت به اینترنت بی سیم تبدیل می شود؟ جواب آن استفاده از یک مودم روتر وای فای است.مودم روتر، در شبکه های بی سیم اصلی ترین بخش از اینترنت خانگی شما می باشد. این دستگاه یا با استفاده از کابل به صورت مستقیم به سرویس دهنده اینترنت شما متصل می شود. و اگر در خانه تعداد کاربران بیش از یک نفر باشد نیاز به یک مودم روتر بی سیم یا قابلیت  WIFI  خواهید داشت. و با این گزینه دستگاه های موجود در خانه و یا شرکت های کوچک اعم از موبایل، تبلت و لپ تاپ می توانند از طریق امواج رادیویی به اینترنت متصل شوند.

نکات مهم در خرید روتر وای فای

1- سرویس دهنده اینترنت خود را مشخص کنید.

قبل از خرید یک مودم روتر برای خانه و یا محل کار خود، با انتخاب یک سرویس دهنده‌ محلی ممکن است آپشن‌های بهتری نسبت به حالتی که قبلا استفاده می‌کردید برای شما بوجود بیاید و این سرویس دهنده می‌تواند نوع مودم روتری که باید انتخاب کنید را به شما توصیه کند.

2- بالا ترین سرعت اینترنتی که مایل با استفاده هستید راشخص کنید.

سرویس دهنده ها بسته های مختلفی از سرعت و حجم اینترنت ارائه می دهند. شما بر اساس نیاز و انتظارات خود بر اساس کاری که می خواهید انجام دهید، بسته مورد نظر خود را انتخاب نمایید. قابل توجه است بسته های اینترنتی که از طرف سرویس دهنده ارائه می گردد دارای قیمتی بر اساس ویژگی های آن بسته است، لذا همچنین با توجه به بودجه در نظر گرفته شده بسته خود را انتخاب نمایید.  

3- مودم روتر وای فای خود را انتخاب نمایید.

معمولا سرویس دهنده ها همیشه مودم روتر هایی برای ارائه به مشتریان خود توصیه می نمایند . می توانید با بخش کارشناسان فروش آنها مذاکره و راهنمایی بگیرید.

4- محدوده‌ای که مودم باید پوشش دهد را مشخص کنید.

یک راه درست برای اینکه بتوانید این محدوده را تعیین کنید اینست که بدانید قرار است مودم روتر کجا قرار بگیرد. و پس از آن ، نقاطی که مایل هستید که به سیگنال مودم دسترسی داشته باشید مثل اتاق‌ها و فضای نشیمن و… را در نظر بگیرید.

5- لیست دستگاه‌هایی که قرار است به مودم متصل شوند را تهیه کنید

با در نطر گرفتن اینکه چه تعداد دستگاه اعم از کامپیوتر ، موبایل، لپتاپ، تلویزیون هوشمند، ساعت هوشمند و در مجموع دستگاههایی که در خانه و یا در محل کار خود داشته و نیاز به ارتباط با اینترنت دارند را مشخص کنید. این تعداد از دستگاهها در انتخاب بسته اینترنتی که  مایلید از سرویس دهنده تهیه نمایید بسیار موثر می باشد.

6– مودم روتر وای فای همگام با استاندارهای روز انتخاب کنید.

امروزه استاندار های جدید بیسیم  IEEE802.11b/g/n‏,‏IEEE802.11n  می باشند که در مودم روترهای جدید در نظر گرفته شده اند. از مودم روتر های استاندار  و با تکنولوژی روز استفاده نمایید.

7به  امنیت مودم روتر وای فای  انتخابی توجه داشته باشید.

  1. نام کاربری و رمز عبور روتر خود را تغییر دهید
  2. نام شبکه را تغییر دهید
  3. رمز عبور شبکه را تغییر دهید
  4. WPS را غیرفعال کنید
  5. SSIDخود را پخش نکنید
  6. اطمینان حاصل کنید که فایروال روتر شما فعال شده است
  7. سیستم عامل روتر خود را به روز کنید
  8. از WPA2 استفاده کنید
  9. آدرس های MAC را فیلتر کنید
اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200