مقایسه محصول

پیگ تیل و پچ کورد فیبر نوری

فهرست مطالب

پیگ تیل و پچ کورد فیبر نوری

پیگ تیل و پچ کورد فیبر نوری دو قطعه مورد استفاده برای برقراری ارتباط در شبکه های  فیبر نوری می باشند و تبادل اطلاعاتت را بین کاربران، سرورها و سوییچ ها بعهده دارند. این قطعات ازتجهیزات پسیو و یا غیر فعال شبکه هستند. این دو قطعه شباهت ها و تفاوت هایی را با هم دارند، که بهترین انتخاب آنها موجب می گردد تا شبکه از بهترین کارایی بهره مند گردد. در این مقاله شباهت ها و تفاوت های پیگتیل و پچ کورد مورد بررسی قرار می گیرد.

همانطور که ذکر گردید، پچ کوردها و پیگتیل های فیبر نوری از لحاظ ساختاری تشابهات زیادی با هم دارند. هر دو آن ها به صورت تک حالته (single mode) و چند حالته (multi mode) وجود دارند و می توانند به صورت تکی (simplex) و دوتایی (duplex) ارائه شوند. علاوه بر مسائل گفته شده هم پچ کورد فیبر نوری و هم پیگتیل با انواع مختلفی از کانکتورهای فیبر نوری مثل FC، SC، ST، LC، MTRJ، MPO، MU، SMA، FDDI، E2000، DIN4 و D4 می توانند سربندی شوند. تفاوت فیزیکی اصلی بین پچ کورد فیبر نوری و پیگتیل این است که پچ کورد فیبر نوری بخشی از کابل با طول مشخص است که هر دو سر آن به کانکتور متصل می شود، در حالی که فقط یک سر پیگتیل به کانکتورهای فیبر نوری و طول آن وابسته به مسافت در نظر گرفته شده تا ارتباط بعدی آن دارد. پچ کوردهای فیبر نوری می توانند از وسط به دو نیم تقسیم شده و تشکیل دو پیگتیل را بدهند.

sdg - پیگ تیل و پچ کورد فیبر نوری vncv - پیگ تیل و پچ کورد فیبر نوری

پچ کورد Smplex و کانکتورهای مختلف                                   پیگتیل Smplex با کانکتورهای مختلف

wdasd - پیگ تیل و پچ کورد فیبر نوری  

adas - پیگ تیل و پچ کورد فیبر نوری

پچ کورد Duplex با کانکتور SC                                             پیگ تیل Duplex با کانکتور SC

 

موارد استفاده پیگ تیل و پچ کورد فیبر نوری

پچ کورد فیبر نوری یک کابل کوتاه از جنس فیبر نوری است که دو سر آن کانکتوردارد. کانکتور های فیبر نوری متفاوتی می تواند بر اساس نوع ارتباط سوی دیگر وجود داشته باشد. پچ کوردهای فیبر نوری معمولا برای اتصال پورت ها در فریم های توزیع فیبری مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها در اصل کاربردهای شبکه، را پشتیبانی می کنند وبه صورت های OFNR و LSZH موجود هستند. آن ها همچنین از سرعت های بالا (40/10 گیگابیت بر ثانیه) پشتیبانی می کنند. امروزه با رواج لیزر و استفاده از فیبر نوری ،پچ کورد های فیبر نوری در بسیاری از حوزه ها مانند جراحی و پزشکی، چشم پزشکی، صنایع و … مورد استفاده قرار می گیرند.

پیگتیل های فیبر نوری از یک سو به یکی از انواع کانکتور متصل بوده  و از سوی دیگر می تواند به تجهیزات دیگر که البته از نوع کابل فیبر نوری می باشد متصل گردند. این اتصال از طریق جوش دادن پیگتیل و کابل فیبر نوری است که اصطلاحا به آن فیوژن می گویند. آن ها در اصل کارنقل و انتقال داده هارا در شبکه بعهده دارند.

پیگتیل های فیبر نوری با استفاده از کانکتورها و فیبرهای مختلف تجاری، کاربردهای سربندی فیلد جوش شده با فیوژن را پشتیبانی می کنند. این پیگتیل ها باید در جایی نصب شوند که محافظت شوند و جوش شوند بنابراین معمولا با تجهیزات مدیریت فیبر نوری مثل ODF، محفظه جوش و کابینت های خیابانی (کافو) مورد استفاده قرار می گیرند. پیگتیل های ضد آب هم وجود دارندکه برای کاربردهای بیرونی مورد استفاده قرار     می گیرند.

 

sdfgsdf - پیگ تیل و پچ کورد فیبر نوری

 

fgfs - پیگ تیل و پچ کورد فیبر نوری

 

رک دارای پچ پنل و سوییچ و ارتباط آنه توسط پچ کورد                                              یک نمونه از کافو

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200