تجهیزات پسیو شبکه, تجهیزات شبکه, رک شبکه

معیار های انتخاب رک شبکه مناسب در یک سیستم چیست ؟

معیار های انتخاب رک شبکه مناسب در یک سیستم چیست ؟

رک شبکه یکی از مهمترین تجهیزاتی است که در پروژه های مختلف شبکه و یا دوربین مدار بسته مورد استفاده قرار می گیرد و جلوه زیبا و شکیلی به نحوه نصب و راه اندازی تجهیزاتی مانند سوئیچ شبکه یا رکورد های مدار بسته یا سایر تجهیزات شبیه به آن می بخشد . انتخاب رک شبکه با ابعاد مناسب می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های تمام شده پروژه شود برای اینکار باید در انتخاب رک به برخی از معیار ها توجه کنیم . در این مقاله شما با مهمترین معیار ها در انتخاب رک شبکه مناسب آشنا می شوید.

رک شبکه مناسب

رک شبکه مناسب

ارتفاع رک شبکه (Height )

یکی از مهمترین موارد در انتخاب رک ، ارتفاع رک شبکه است رک های بزرگ فضای بیشتری اشغال می کنند و استفاده بهینه از فضا ، امروزه در اتاق های سرور بسیار حیاتی است . تعداد قفسه های رک ، ارتفاع رک را شکل می دهند . پیش از خرید رک می توانید ارتفاع تجهیزاتی را که می خواهید در آن نصب کنید با در نظر گرفتن ارتفاع اضافه به عنوان فضای تهویه محاسبه و رک مناسب خود را انتخاب نمایید . بدیهی است که رک شبکه با ارتفاع بیشتر ، قیمت بالاتری نیز دارد .

عرض رک شبکه (Width )

عرض تجهیزات شبکه ای که درون رک ها نصب می شوند از استاندارد معینی تبعیت می کند از این رو انتخاب رک شبکه با عرض مناسب تنها به نوع تجهیزات شبکه یا دستگاه ضبط دوربین مدار بسته ای که می خواهید در آن نصب کنید باز می گردد . رک شبکه با عرض های مختلف ( 60 سانتیمتر ، 75 سانتیمتر و… ) تولید و در دسترس می باشد. انتخاب عرض مناسب باعث می شود تا تجهیزات درون رک دارای تهویه مناسبی باشند.

عمق رک شبکه (Depth )

یکی از موارد مهم در انتخاب رک شبکه ، عمق آن است. اگر رک شبکه دارای عمق مناسبی نباشد ، کابل های شبکه ، پچ کورد ها ، کابل های برق و سایر تجهیزات درون شبکه جای کافی برای قرار گرفتن نخواهند داشت و این مهم می تواند باعث خراب شدن تجهیزات گرانبهای نصب شده درون رک شبکه بشود . رک های شبکه در عمق های مختلف ( 60 سانتیمتر ، 80 سانتیمتر و… ) تولید می شوند . وزن تجهیزات نصب شده در رک شبکه مناسب (Load Rating )

وزن تجهیزات شبکه ای که می خواهید در رک شبکه نصب کنید چقدر است ؟

رک شبکه باید تحمل مقاومت در برابر وزن تجهیزات و حفظ امنیت آنها را داشته باشد . استفاده از یک رک ضعیف در یک اتاق دیتا سنتر می تواند سلامت تجهیزاتی مانند سرور های گرانقیمت نصب شده درون آن را دچار مشکل نماید . پیش از انتخاب رک از حداکثر وزن قابل تحمل رک شبکه اطمینان حاصل کنید . چرخ مناسب ، بدنه مستحکم ، درب جلویی ، کناری و پشتی رک و … از مواردی است که باید پیش از انتخاب رک به آنها توجه نمایید .

منبع : سایت اسست

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *