مقایسه محصول

انواع فن خنک کننده رک شبکه

فهرست مطالب

انواع فن خنک کننده رک شبکه

وظیفه اصلی انواع رک ، شامل رک شبکه ، رک دیواری ، رک ایستاده ، رک مخابراتی ، رک DVR و … ،محافظت از تجهیزات شبکه بعضا گرانقیمت نصب شده درون آنها است . معمولا درب رک ها برای حفظ مسائل امنیتی قفل می شود در این حالت معمولا دمای هوای درون رک افزایش پیدا می کند و این هوای بسیار گرم می تواند عملکرد تجهیزات با ارزش نصب شده درون رک دچار مشکل جدی کند یا عمرمفید دستگاه را کاهش دهد . از این رو یکی از متعلقات بسیار مهم در رک ایستاده ، فن مخصوص رک است . این فن ها در ابعاد مختلف بصورت تکی یا جفتی در اختیار مشتریان قرار دارد .

کاربران می توانند با نصب فن مخصوص رک شبکه در قسمت های مختلف رک ، هوای درون رک شبکه راهمواره در دمای مناسبی نگهدارند . معمولا فن ها را بر روی سقف یا کف رک ایستاده نصب می کنند ، درصورتی که بخواهیم فن را در قسمت های دیگری نصب کنیم می توانیم از فن یونیت استفاده کنیم.

همانطور که گفتیم فن در رک ایستاده وظیفه خنک کردن درون رک را ایفا می کند . فن ها با ولتاژ 220ولت AC کار می کنند و در دو نوع کلی فن بوشی و فن بلبرينگي تولید می شوند .

فن بوشی (Sleeve Bearing )

در ادامه ی فن خنک کننده رک شبکه , فن خنک کننده بوشی ساده ترین و رایج ترین نوع فن های مورد استفاده در مدل های مختلف رک است .طراحی ساده ، سرعت بالا ، قیمت پایین و از همه مهمتر نویز پایین این مدل باعث شده تا استفاده ازفن خنک کننده بوشی در رک شبکه و سایر مدل ها بسیار رایج باشد. در فن بوشی از روغن برای روان ترکار کردن و کاهش اصطحکاک پره و  حرکت سریع استفاده می شود .

فن بلبرینگی (Ball Bearing )

فن های بلبرینگی نسبت به نوع بوشی با دوام تر هستند اما کمی نویز بیشتری تولید می کنند .در فن بلبرینگی رک ایستاده یا سایر مدل های رک ، از رک یا دو ردیف بلبرینگ برای نگهداری پره چرخنده استفاده می شود .این فن ها دارای قیمت بالاتری هستند و در مقابل نسبت به فن های بوشی دوام بیشتری دارند .فن های بلبرینگی  را می توان در هر محوری نصب کرد و از این لحاظ محدودیتی ندارند . این فن هانسبت به مدل قبلی از سر و صدای کمتری برخوردار هستند . فن بلبرینگی دارای دوام بالایی استاما در دمای بالا ، طول عمر این فن ها کاهش می یابد.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200