مقایسه محصول

دوربین ضد آب هایک ویژن چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

فهرست مطالب

دوربین‌ ضد آب هایک ویژن ، مخصوص استفاده در فضای باز و شرایط جوی بارانی یا برفی است. دوربین‌های مداربسته‌ای که برای فضاهای بیرونی استفاده می‌شوند، مانند دوربین‌های راهنمایی و رانندگی، دوربین‌های مداربسته پمپ بنزین‌ها و غیره، باید قابلیت استفاده در شرایط جوی مختلف را داشته باشند و همچنین از کیفیت مناسب نیز برخوردار باشند.

در این مقاله از سایت پرشیا سیستم، قصد داریم شما را با دوربین‌های ضد آب هایک ویژن، از بهترین نمونه‌های دوربین‌ مداربسته، بیشتر آشنا کنیم. این دوربین‌ها، در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که با توجه به کیفیت دوربین و همچنین قابلیت ضد آب بودن، به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. دوربین‌های ضد آب، به دلیل کاربردی که دارند، باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا در شرایط مختلف آب و هوایی کیفیت مطلوبی ارائه دهند. برای استفاده از دوربین‌ ضد آب هایک ویژن در این شرایط، باید از دوربین‌هایی استفاده کنیم که دارای استاندارد IP مناسب هستند. در ادامه با بررسی اختصاصی این دوربین با ما همراه باشد.

ضد آب هایک ویژن - دوربین ضد آب هایک ویژن چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

کاربردهای دوربین ضد آب هایک ویژن در شرایط مختلف

اغلب دوربین‌های مداربسته برای استفاده در فضای بیرونی استفاده می‌شوند؛ از این رو باید ویژگی‌های لازم را داشته باشند. مهم‌ترین ویژگی دوربین ضد آب، مقاومت آن در شرایط مختلف جوی مانند برف و باران و گرد و غبار است تا دچار مشکل نشود. با توجه به کاربرد دوربین ضد آب هایک ویژن، این دوربین‌ها معمولا در مناطقی که رطوبت بالایی دارند مانند استخرها و مناطق مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما باید در نظر داشت که با توجه به مقاومتی که این دوربین‌ها در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهند، باید از آن‌ها در مکان‌های مناسبی استفاده کرد. برای مثال دوربین ضد آب که دارای IP پایین است، گزینه مناسبی برای سیستم نظارتی شناور روی آب و درون استخر نیست و باید از دوربین با IP بالاتری استفاده کرد.

دوربین‌های ضد آب، با درجه‌های متفاوتی از مقاومت در مقابل شرایط نامطلوب تولید می‌شوند؛ بنابراین، مشتریان و مصرف کنندگان می‌توانند با توجه به شرایط مورد نظر از صرف هزینه‌های اضافی خودداری کنند. همچنین، جنس بدنه دوربین نیز در قیمت و کارایی آن سهیم است. البته دقت کنید که لزوما دوربین‌ها نباید از جنس فلز ساخته شده باشند. دوربین‌های ضد آب استاندارد با جنس بدنه پلاستیکی، اگر در شرکت‌های معتبر تولید شوند، کارایی لازم را خواهند داشت و قیمت ارزان‌تری هم دارند. مثلا دوربین‌ ضد آب هایک ویژن،‌ با توجه به آزمایشاتی که روی آن انجام می‌شود، در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی و مکان‌هایی با رطوبت بالا عملکرد مطلوبی دارد.

آب هایک ویژن 1 - دوربین ضد آب هایک ویژن چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

استانداردهای دوربین ضد آب هایک ویژن در شرایط مختلف

استاندارد دوربین‌های ضد آب با مشخصه IP نمایش داده می‌شود. برای مثال، IP67 یکی از استاندارهای دوربین‌های ضد آب است که در آن، عدد 7 نشان دهنده میزان مقاومت در برابر آب و عدد 6 نشانگر مقاومت در برابر گرد و غبار است. این اعداد با توجه به توانایی مقاومت در برابر آب و گرد و غبار تعیین می‌گردد. برای مقاومت در برابر آب این استاندارد از 0 تا 9 و برای مقاومت در برابر گرد و غبار از 0 تا 6 شماره‌گذاری می‌شود.

بیشتر دوربین‌های هایک ویژن،‌ دارای استاندارد IP66 هستند و این بدین معنا است که دوربین ضد آب هایک ویژن، قابلیت استفاده در شرایط بارانی را دارد و عملکرد مطلوبی در این شرایط ارائه می‌دهد؛ اما برای استفاده در روی سطح آب یا زیر آب مناسب نیست. برای این کار، دوربین ضد آب هایک ویژن با استاندار IP67 که مقاومت بیشتری در مقابل آب دارد، مناسب‌تر خواهد بود. این شناسه در قسمت مشخصات دوربین ضد آب قابل مشاهده است.

برای شرایطی که دارای آب و هوای مرطوب و در معرض باران‌های موسمی خواهد بود، استفاده از دوربین ضد آب هایک ویژن با استاندارد بین 5 تا 8 مناسب‌ترین گزینه است. هرچند که امروزه دوربین‌های ضد آب هایک ویژن، دارای استاندارد بالایی هستند و برای استفاده در شرایط مختلف بسیار مناسب عمل می‌کنند.

قیمت دوربین ضد آب هایک ویژن

قیمت دوربین‌ها با توجه به میزان مقاومت در برابر آب و گرد و غبار و همچنین جنس بدنه تعیین می‌شود. به طور طبیعی، هرچه مقاومت دوربین بالاتر باشد و کیفیت تصویر آن نیز بیشتر باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. جنس بدنه پلاستیکی، به معنای ضعف دوربین مداربسته ضد آب نیست. دوربین ضد آب هایک ویژن، با بدنه پلاستیکی و سبک، به گونه‌ای طراحی شده تا در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی و همچنین نفوذ ذرات گرد و غبار مقاومت کند.

دوربین ضد آب هایک ویژن، با کیفیت 1 تا 6 مگاپیکسلی، برای استفاده در فضای خارجی و مقاوم در برابر بارش باران و رطوبت و همچنین گرد و غبار، با توجه به موقعیت مکان موردنظر با IPهای مختلف استفاده می‌شود. برای استخرها و مکان‌هایی که نیاز است دوربین در داخل آب و تا عمق ۱ متری شناور باشد، دوربین IP67 مناسب است که به نسبت بقیه دوربین‌ها قیمت بیشتری نیز دارد. همچنین، دوربین IP66 با مقاومت خوب در برابر بارش باران و پاشیدن آب، مناسب برای محیط بیرونی استخرها و مناطق مرطوب است. قیمت دوربین مداربسته هایک ویژن، با توجه به عملکرد مناسب و نسبت به مدل‌های مشابه موجود در بازار، قابل قبول و به‌صرفه به نظر می‌رسد.

اهمیت استفاده از دوربین ضد آب هایک ویژن

با توجه به کاربردهای دوربین‌های مداربسته، اهمیت استفاده از دوربین‌های ضد آب در شرایط جوی نامطلوب، بیش از پیش احساس می‌شود. شناخت مناسب از شرایط جغرافیایی منطقه‌ای که قصد استفاده از دوربین ضد آب را در آن دارید، کمک زیادی به انتخاب دوربین مناسب می‌کند. استفاده از دوربین‌های معمولی در مواقعی که ممکن است دوربین در معرض برخورد با آب باشد، باعث خراب شدن سیستم کانکتور دوربین می‌شود. همچنین گرد و غبار و نفوذ ذرات ریز در داخل دوربین، عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه می‌کند. از این رو، همان طور که در بالا نیز گفته شد، باید هنگام خرید به IP دوربین مورد نظر دقت کنید.  

در بیشتر مناطق ایران،‌ با توجه به بارش‌های فصلی و احتمال وجود گرد و غبار، دوربین ضد آب هایک ویژن که در مقابل این عامل خارجی مقاومت زیادی دارد، یک انتخاب بهینه خواهد بود. با توجه به قیمت مناسب این دوربین‌ها و همچنین کیفیت قابل قبولی که ارائه می‌دهند، در بین مصرف کنندگان ایرانی، محبوبیت زیادی دارند.

پرشیا سیستم؛ نمایندگی پخش دوربین ضد آب هایک ویژن در ایران

شرکت پرشیا سیستم که نمایندگی پخش دوربین ضد آب هایک ویژن در ایران است،‌ با ارائه ضمانت نامه معتبر، این دوربین‌ها را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. شرکت پرشیا سیستم که سابقه زیادی در زمینه سیستم‌های امنیتی دارد، نمایندگی عرضه محصولات هایک ویژن و دیگر برندهای معتبر تولید کننده دوربین و سیستم‌های امنیتی در ایران است. همچنین، ارائه دستگاه‌های ضبط برای دوربین مداربسته و خدمات نرم افزاری سیستم‌های نظارتی از دیگر خدمات شرکت پرشیا سیستم محسوب می‌شوند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200