مقایسه محصول

شناخت فناوری‌های استفاده شده در NASهای کیونپ (بخش دوم)

فهرست مطالب

شناخت فناوری‌های استفاده شده در NASهای کیونپ (بخش دوم)

در مطلب قبل، مبحثی تحت عنوان آشنایی با فناوری‌های پر کاربرد به کار گرفته شده در ذخیره‌سازهای تحت شبکه کیونپ را آغاز کردیم. در این شماره مبحث فوق را ادامه می‌دهیم.

  1. ایستگاه مجازی‌سازی (Virtualization Station)

در برخی از ذخیره‌سازهای کیونپ همچون مدل TS-453B امکان پیاده‌سازی محیط‌های مجازی با فناوری‌های Virtualization Station و Container Station وجود دارد. راهکار فوق اجازه می‌دهد سرپرستان شبکه از یک مکانیسم ترکیبی (هیبریدی) برای مجازی‌سازی‌ در دستگاه‌های ذخیره‌ساز استفاده کنند. به همین دلیل ذخیره‌سازهای کیونپ، گزینه مناسبی برای میزبانی ماشین‌های مجازی و برنامه‌های متمرکز هستند. Virtualization Station اجازه می‌دهد ماشین‌های مجازی روی ذخیره‌سازهای تحت شبکه کیونپ میزبانی شده و کاربر از طریق مرورگر وب یا VNC به آن‌ها دسترسی داشته باشد. از قابلیت‌های شاخصی که فناوری ایستگاه مجازی ارائه می‌کند باید به مواردی همچون پشتیبانی از چند سیستم‌عامل، ایجاد سریع ماشین مجازی، پشتیبان‌گیری و بازگرداندن ماشین مجازی، وارد و خارج کردن ماشین مجازی، تهیه اسنپ‌شات از ماشین مجازی و مدیریت متمرکز ماشین‌های مجازی اشاره کرد. فناوری ایستگاه مجازی به ذخیره‌سازهای کیونپ، ماشین‌های مجازی و کانتینرها اجازه می‌دهد درگاه LAN مشخصی را به‌اشتراک قرار دهند و بر محدودیت عدم کارایی در شبکه غلبه کنند. سوییچ‌های مجازی با اتکا بر رابط داخلی اجازه می‌دهند داده‌ها بین ماشین‌های مجازی، کانتینرها و ذخیره‌سازها با سرعت بالایی انتقال پیدا کند.

Container Station مکانیسم دیگر مرتبط با دنیای مجازی‌سازی است که فناوری‌های LXC و Docker را یکپارچه کرده و ذخیره‌ساز اجازه می‌دهد چند سیستم‌عامل لینوکسی را به شکل ایزوله شده از یکدیگر اجرا کند. کاربران می‌توانند برای تعامل بهتر با ذخیره‌ساز و ماشین‌های مجازی از برنامه Docker Hub Registry نیز استفاده کنند. Container Station از زیرساخت QIoT Container پشتیبانی می‌کند. زیرساخت فوق به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد به سریع‌ترین شکل محیط اینترنت اشیا را پیاده‌سازی کرده و راه‌حل‌های خاص خود در زمینه اینترنت اشیا را در ابر خصوصی پیاده‌سازی کنند.

545 298x300 1 - شناخت فناوری‌های استفاده شده در NASهای کیونپ (بخش دوم)

شناخت NASهای کیونپ

  1. مدیریت یکپارچه و از راه دور ویندوز و لینوکس با فناوری QRM+

فناوری QRM+ راهکاری یکپارچه برای مدیریت متمرکز دستگاه‌های پردازشی تحت شبکه است. کیونپ می‌گوید راهکار فوق به میزان قابل توجهی به تیم‌های فناوری‌اطلاعات در مدیریت بهتر تجهیزات کمک می‌کند. QRM+ یک راه‌حل تک واحدی (single-point) به منظور شناسایی، ترسیم، نظارت و مدیریت تمامی دستگاه‌های پردازشی حساس همچون سرورها، کامپیوترهای شخصی و تین‌کلاینت‌های موجود در شبکه است. راهکار فوق با ارائه یک نمودار گرافیکی اجازه می‌دهد فرآیند شناسایی دستگاه‌ها ساده شود. QRM+ از فناوری IPMI 2.0 پشتیبانی کرده و یک KVM (صفحه‌کلید، ماوس و ویدیو) راه دور برای دستگاه‌های خاص IPMI ارائه می‌کند. همچنین اجازه می‌دهد هر فرآیند را با استفاده از KVM Recording and Playback ردیابی کنید. خوشبختانه نصب QRMAgent روی دستگاه‌های ویندوزی و لینوکسی کار چندان پیچیده‌ای نیست و زمانی که نصب شد اجازه می‌دهد از طریق رابط مدیریتی QRM+ وضعیت سامانه‌ها را بررسی کنید. مدیریت متمرکز با QRM+ در ذخیره‌سازهای تحت شبکه امنیت دستگاه‌ها و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات را بهبود بخشیده و فرآیند عیب‌یابی و تحلیل منابع شبکه را تسهیل می‌کند.

  1. سرویس‌های خودکارسازی وب با IFTTT Agent

فناوری IFTTT سرنام If This Then That اجازه می‌دهد گردش فعالیت‌های خود را به شکل خودکار سازمان‌دهی کنید. IFTTT یکی از پر استفاده‌ترین و رایج‌ترین سرویس‌های خودکارسازی وب است. QNAP IFTTT Agent قادر است تعداد نامحدودی برنامه تحت وب را روی وب‌سایت IFTTT ایجاد کند و به این شکل خودکارسازی بهتر و عملکرد بالاتری را برای سازمان‌ها به ارمغان آورد.

در شماره آینده مبحث فوق را ادامه می‌دهیم.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200