مقایسه محصول

مقایسه فیبر به آفیس و کابل‌کشی ساختاریافته

فهرست مطالب

مقایسه فیبر به آفیس و کابل‌کشی ساختاریافته

فیبر به آفیس- یک زیرساخت شبکه‌ی مقرون‌به‌صرفه و انعطافپذیر برای رفع نیازهای روزافزون در زمینه پهنای باند FTTO مبنایی ایده‌آل برای رفع نیازهای پنهای باند برای ساختمان‌های مدرن فراهم می‌سازد. تمام سیستم‌های مدرن اطلاعات مبتنی بر فناوری اطلاعات، اتکای زیادی به زیرساخت انعطافپذیر شبکه‌ی دارند. بعلاوه، تقاضاهای جدید نظیر سیستم‌های مبتنی بر آی پی، حجم‌هایی  از دیتا هستند که بطور مداوم در حال افزایش و رشد هستند که باید توسط زیرساخت شبکه به آنها پرداخته شود. FTTO از طریق استفاده از کابل‌کشی فیبر نوری توسعه‌یافته، از چرخه‌ی زندگی بهبودیافته‌، عملکردِ بیشینه و نسبت هزینه به ازای دیتای کم، اطمینان می‌یابد.

در یک محیط شبکه مدرن، کمبودهای شبکه‌ی کابل‌کشی ساختاریافته‌ای که بطور معمول استفاده می‌شود، روشن می‌ شود. استفاده از کابل مسی برای سیم‌کشی افقی، معایبی دارد از قبیل اینکه: سیم‌کشی مسی نمی‌تواند بر مسافت زیاد معماری مدرن درون سطح یک ساختمان فائق آید ((فقط به 90 سانتیمتر محدود است). این باعث افزایش هزینه‌ی کانال‌کشی کابل، افزایش بار آتش‌سوزی از ماده‌ی جکت و کاهش فضای تجاری برای تجمیع سیم‌کشی در اتاق‌های فنی.

tarh khabar 2vfdws 300x300 1 - مقایسه فیبر به آفیس و کابل‌کشی ساختاریافته

کابل‌ کشی ساختاریافته

  •  محدودیت‌های شدید طول (90 متر)
  •  بسیاری از قفسه‌های سیم‌کشی برای تجمیع کابل‌کشی مورد نیاز (بیش از 100 سیم در هر کف)، هدر دادن فضای تجاری ارزشمند.
  •  کانال‌های کابل‌ ضخیم با بار آتش‌سوزی بالا و احتمال تداخل الکترومغناطیس، تأثیر منفی بر اتکاپذیری کلیِ شبکه دارند
  •  نیاز بالا به سخت‌افزار شبکه که به هدر رفتن انرژی، هزینه بالا برای سرمایشه و حفاظت و انعطافپذیریِ متوسط شبکه می‌انجامد
  •  پهنای متوسط باند برای کاربر. یک پورت سوئیچ مرکزی، تا 24/48 کاربر را پوشش می‌دهد.

FTTO از استاندارد بالایی برای معماری استفاده می‌کند که از سیم‌کشی فیبر نوری برای سیم‌کشی افقی فیبر نوری استفاده می‌کند. مزایای فنی فناوری فیبر نوری، نظیر دسترسی به شبکه‌ی توسعه‌یافته و ایمنی در برابر تداخل الکترومغناطیسی، آنرا به انتخابی ایده‌آل برای ضوابط تجهیزات مدرن تبدیل کرده است: صرفه‌جویی در هزینه برای نصب و فعالیت فناوری اطلاعات، دسترسی‌پذیری بالاتر و پهنای باندِ بیشینه برای شبکه‌های یکپارچه (سیستم‌های مبتنی بر آی پی)

  •  تقریباً هیچ محدودیت طولی ندارند (10 کیلومتر برای یک فیبر نوری تک‌حالته)
  •  فقط یک یا دو قفسه‌ی سیم‌کشی مورد نیاز است که فضای بالقوه‌ی بیشتری برای تجهیزات تجاری فراهم می‌سازد
  •  هیچ کانال‌کشی کابلی مورد نیاز نیست و هیچ تداخل الکترومغناطیسی نیز وجود ندارد و اتکاپذیری شبکه‌ی بالایی دارد
  •  فقط به سوئیچ‌های اصلی و کمتری نیاز است (تعداد آنها به طراحی و تجهیزات بستگی دارد)، که به صرفه‌جویی در مصرفانرژِی و کاهش هزینه برای سرمایش انعطافپذیری عالی شبکه می‌انجامد
  •  پهنای باند به ازای هر فرد، بالا می‌رود. یک پورت سوئیچ مرکزی توسط فقط چهار کاربر در ازای هر سوئیچ FTTO به کار می‌رود.

فیبر به آفیس، یک سیستم کابل‌‎کشی غیرمتمرکز و استاندارد برای محیط‌های اداری مدرن است. این سیستم از فناوری کارآمد فیبر نوری با انعطافپذیری یک کابل دو رشته‌ای برخوردار است. FTTO بر خلاف شبکه‌ی کابل‌کشی ساختاریافته‌ (SCN)، از کابل‌های فیبر نوری برای کابل‌کشی رایزر و سیم‌کشی افقی استفاده می‌شود. کابل‌کشی مسی به منظور اتصال تجهیزات ترمینال، نظیر ایستگاه‌های کار، تلفن‌های VoIP و دوربین‌های IPبکار می‌رود. در نتیجه، میکروسوئیچ‌های میکروسنس، قابلیت‌های مدیریت توان بیشتری نظیر Power over ethernet و Energy efficient ethernet ارائه می‌دهند.
با استفاده از فیبر میکروسنس به آفیس، می‌توان از زیرساخت شبکه‌بندی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌ای بهره برد که انعطافپذیری بیشتری دارد و از سرمایه‌گذاری حفاظت می‌کند و هزینه‌های چرخه‌ی زندگی را کاهش می‌دهد.

حفاظت از سرمایه‌گذاری از طریق کابل‌کشی فیبر نوری تا چند سال قبل، نصب فیبر نوری در ساختمان‌ها هزینه‌بر و پیچیده تلقی می‌شد. این تصویر در سال‌های اخیر تغییر یافته است. خصوصاً به این دلیل که هزینه‌ی حفاظت از کابل‌های مسی افزایش زیادی یافته است. دوم، به این دلیل که قرار دادن کابل مدرن  Cat 7 به دلیل حجم بالای افزایش شیلیدینگ کابل، بیش از پیش زمانبر شده است. در عین حال، روش‌های نصب فیبر نوری کارآمدتر و کم‌هزینه‌تر از قبل شده‌اند. بنابراین وضعیت کلی هزینه، ببشتر به نفع زیرساختهای کابل‌کشی فیبر نوری متمایل شده است. امروزه هزینه‌های خرید و نصب برای سیم‌کشی با فیبر نوری، در مقایسه با شبکه کابل‌کشی ساختاریافته‌ی سنتی (SCN)، بسیار کمتر است. بعلاوه، پایداری خطوط فیبر نوری بر کابل‌کشی مسی، بیشتر است: در حالی که استانداردهای کابل‌کشی مسی به دلیل توسعه‌ی فناوری هر ده سال تغییر می‌کنند، متوسط عمر خدمات مورد انتظارِ کابل‌کشی فیبر نوری، چند برابر بیشتر است.

متوازن بودنِ هزینه‌های اولیه و هزینه‌های فعالیت مطالعات مستقلی که از طرف موسسات اقتصادی انجام می‌شوند، نشان داده‌اند که FTTO برای شرکت‌ها زیرساختهای شبکه‌بندی ITی بلندمدت و آینده‌محور ارائه می‌دهد که حاوی مزایای اقتصادی و فنی است. این در مورد هزینه‌های محل‌ کارهای متعدد و نیز در مورد هزینه‌ی چرخه‌ی زندگی ترکیبی است که از حفظ و مصرف انرژی حاصل می‌شود. وقتی FTTO نیاز به اتاق‌های فنی برای هر طبقه را رفع می‌کند، در مصرف فضایی که می‌توان از آنها استفاده تجاری کرد، صرفه‌جویی می‌کند.  بعلاوه در خصوص تغییرات آتیِ فناوری، کابل‌کشی افقیِ کامل در فناوری فیبر نوری، می‌تواند در ساختمان باقی بماند. رویکرد غیرمتمرکز فیبر به آفیس، از بروز نقاط داغ در اتاق‌های فنی نیز جلوگیری می‌کند؛ این نقاط داغ ناشی از فناوری شبکه فعال و سیستم‌های یوپی‌اس هستند. میکروسوئیچ‌های میکروسنس باعث کاهش کل مصرف توان فناوری شبکه‌ی فعال می‌شوند. بعلاوه، سیستم مدیریت متمرکر، پلتفورم مدیریت شبکه میکروسنس (NMP)، از جمله عملگرهای Roll Out و عملگردهای roll out و ویژگی‌های پیکره‌بندیِ انبوه، تلاش‌ها برای حفظ شبکه را کمینه و بیشینه آپتایم را فراهم می‌سازد.

فارغ از زیرساخت، بسط و نوسازی جدید- FTTO مفهومی صحیح است به دلیل حجم پایین مسیرهای کابل فیبر نوری، FTTO راه‌حلی ایده‌آل برای نوسازی و توسعه‌ی شبکه‌های ITی موجود است. این مساله خصوصاً برای ساختمان‌های تاریخی صدق می‌کند زیرا فیبر به آفیس فقط نیازمند تغییراتی اندکر در ساختار ساختمان‌سازی است. با استفاده از طیفی وسیع از نسخه‌های آپ‌لینک و دان‌لینک، میکروسوئیچ‌های میکروسنس امکان توسعه‌ی تدریجی ظرفیت پورتِ شبکه‌های موجود را فراهم می‌سازند. بعلاوه، توسعه‌های منتخب برای ساختمان‌ها یا طبقه‌های مجزا را می‌توان به این شیوه و بدون تداخل‌‌های طولانیِ روزانه در عملیات، پیاده ساخت.ختاریافته کابل‌ کشی ساختاریافته

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200