مقایسه محصول

حداکثر استفاده از فضای رک بدون تهدید امنیتی

فهرست مطالب

به فراتر از رویاهایتان فکر کنید، حداکثر استفاده از فضای رک بدون تهدید امنیتی

هنگام نصب تجهیزات شبکه، رک سرور، کابینت‌ها و سایر سخت‌افزارها، فضا به سرعت می‌تواند تبدیل به کالایی گرانبها و محدود شود. ولی هر برنامه کاربردی نیاز به کابینت کف زمینی با اندازه کامل یا حتی رک اسکلتی باز ندارد.

رک‌های دیواری و کابینت‌های سقفی می‌تواند به رفع فضای کف زمین کمک کند و در عین حال امنیت و دسترس‌پذیری را برای مولفه‌های شبکه‌ای شما، تجهیزات تصویری یا صوتی و سایر سخت‌ افزارها را فراهم می‌سازد. جعبه‌های سقفی در فضای اشغال شده شما ناپدید خواهند شد، مولفه‌ها و امنیت سخت‌افزاری را کاملا خارج از مسیر نگهداری می‌کند و سبب می‌شود اتاق کنفرانس یا فضای اتاق ارائه شما عاری از کابینت‌های خسته‌کننده باشد.

tarh khabar 2deq2w 300x300 - حداکثر استفاده از فضای رک بدون تهدید امنیتی

تهدید امنیتی

ضمائم دیواری و رک‌های دیواری باز برای تجهیزات کوچک‌تری مناسب هستند که نیاز به کابینت کامل ندارند و برخی از مدل‌ها تا 25 U فضای رک دارند. رک سرورهایی دیواری که فاقد نوسان و تاب هستند، به راحتی امکان دسترسی به قطعات برای تعمیر و نگهداری یا اصلاح را فراهم می‌سازد.

وقتی که نوبت به ذخیره‌سازی ایمن و راه‌اندازی تجهیزات و سیم‌ها می‌رسد، اکثر مردم فراتر از سقف فکر نمی‌کنند. بنابراین پیش از اینکه در مورد نوع سیستم سازمانی تصمیم بگیرید که تمایل به سرمایه‌گذاری در آن دارید، باید چند چیز کلیدی را در نظر بگیرید. مواردی که هنگام خرید رک دیواری یا کابینت سقفی باید در نظر بگیرید

رک‌های دیواری و کابینت‌های سقفی در عملکرد و ظاهر بسیار متفاوت هستند، بنابراین مهم است قبل از خرید یکی از آنها تحقیقات لازم را انجام دهید. مهم نیست که چه تصمیمی در نهایت بگیرید، داشتن سیستمی برای شبکه شما با نگهداری اشیا به شکل مرتب و ایمن سبب صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد. این موضوع به شما کمک می‌کند تا از آسیب‌های سیمی جلوگیری کنید و همچنین به جلوگیری از سقوط و ریزش ناشی از سیم‌کشی اشتباهی یا مناطق شلوغ نیز به شما کمک خواهد کرد.

در اینجا مواردی را بیان خواهیم کرد که خود  ما از مشتریان خود در هنگامی می‌پرسیم که در بازار به دنبال یک سیستم مدیریت کابل هستند.

چقدر فضا برای شبکه من لازم است؟

بسیار مهم است که بدانید چه مقدار سیم شما باید برای واحد خود خرید کنید، زیرا بدترین حالت ممکن زمانی است که شما به دفتر یا خانه خود می‌روید و متوجه می‌شوید که فضای کافی برای سیم‌ها را ندارید. در مورد شبکه فعلی خود فکر کنید و همچنین به تمامی موارد اضافی که در آینده با آنها برخورد خواهید کرد نیز فکر کنید تا بدین شکل شما در نهایت نیاز به جایگزینی سیستم تنها چندماه پس از خرید آن نباشید.

به چه میزان مکرری باید به آن دسترسی پیدا کنم؟

آیا شما به شکل روزانه از آن استفاده می‌کنید یا کمتر از آن استفاده می‌کنید؟ رک‌های دیواری قفسه باز گزینه‌ای عالی برای دسترسی سریع و آسان می باشد. از سویی دیگر، اگر اغلب اوقات به سیستم دسترسی ندارید، ممکن است بخواهید یک جعبه سقفی را انتخاب کنید.

شبکه درون چه اتاقی خواهد بود؟

آیا محل شبکه یک فضای کاری دایر است یا یک محیط خشن است؟ در این حالت، شما می‌توانید مدل‌های صنعتی مانند FSR Core را در نظر بگیرید که این مدل برای محافظت در برابر سرقت و خرابکاری نیز عالی است. اگر در نواحی خصوصی مانند دفتر کار کوچک یا خانه‌ای با دسترسی محدود هستید، نیازی نیست که ایمنی دغدغه‌ای بزرگ برای شما باشد.

آیا من نیاز به اختقاء کامل دارم یا خیر؟

در محل کار صنعتی، اینکه سیم‌های شما به شکل کامل مخفی هستند یا خیر چندان دغدغه بزرگی برای شما نخواهد بود تنها کافی است مطمئن شوید که آنها سازماندهی شده هستند. با این حال، اگر شما نیاز به یک تشکیلات کابلی در اتاقی دارید که برای چیزهایی مانند رویدادهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد، مهم است که در مورد داشتن یک کابینت سقفی یا یک رک شسته و رفته و بی‌نظیر فکر کنید. در این حالت، شما می‌توانید Wiremold Evolution Series Ceiling Box را در نظر گبیرید که فضای ذخیره‌سازی مناسب و پشتیبانی از پروژکتور به ظاهر تمیزی را برای شما فراهم می‌سازد.

چه کسی به شبکه دسترسی خواهد داشت؟

بسته به محیطی که برای آن خرید می‌کنید، در مورد پیچیدگی واحد فکر کنید و در مورد چگونگی ایجاد آن به بهترین نحو ممکن برای فردی که از آن استفاده خواهد کرد نیز باید فکر کنید. ما برای کابینت‌های قابل قفلی دیواری را برای انواع تجهیزات پیشنهاد می‌کنیم. برای سیستم‌های ساده که کمتر هم تکنیکی هستند مدل‌هایی مانند:

FSR iPad Wall Enclosur وجود دارد تا چندین نفر بدون به خطراندازی ایمنی بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. این مدل برای کنترل‌کننده‌های سینمای خانگی و دیگر از کارهای کوچک بسیار ایده‌آل است.

منبع : سایت اکوئیپتهدید امنیتی

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200