مقایسه محصول

Poe در دوربین مداربسته چگونه عمل می ‌کند؟

فهرست مطالب

امروزه برای کاهش هزینه‌ها و راه‌اندازی راحت‌تر بسیاری از تجهیزات الکترونیکی، از سوئیچ‌های شبکه استفاده می‌شود. از طرفی در ادارات و سازما‌ن‌ها، ایجاد شبکه محلی و ارتباط با شبکه جهانی از ضروریات است. برای اینکه بین دستگاه‌های مختلف مانند تلفن، لپ‌تاپ و پرینتر شبکه داخلی ایجاد کرد، به‌کارگیری انواع سوئیچ نیاز شما را رفع می‌کند. یکی از این سوئیچ‌ها، POE نام دارد. فناوری POE در دوربین مداربسته هایک ویژن نیز به چشم می‌خورد. این فناوری باعث می‌شود هزینه نصب دوربین مداربسته به طرز چشمگیری کاهش یابد. برای اینکه با این فناوری و ویژگی‌های آن بهتر آشنا شوید، با ما همراه باشید.

Poe چیست؟

دوربین‌های مداربسته در انواع مختلف با کاربردهای متفاوتی عرضه می‌شوند. یکی از انواع این دوربین‌ها، دوربین‌های تحت شبکه نام دارند. این نوع دوربین، تصاویر دیجیتال تولید می‌کند؛ به عبارتی اطلاعات تصاویر را از حسگرها دریافت کرده و تبدیل به اطلاعات دیجیتال می‌کند. سپس این اطلاعات را تحت یک سری از پروتکل‌های شبکه، به شبکه انتقال می‌دهد. تحت شبکه بودن این نوع دوربین، ما را به اصطلاح POE سوق می‌دهد. POE یعنی تغذیه از شبکه و مخفف شده عبارت Power On Ethernet است.

دوربین مداربسته تحت شبکه، یکی از تجهیزاتی به شمار می‌رود که فناوری POE دارد. دستگاه‌هایی که از تکنولوژی POE پشتیبانی می‌کنند، هم داده‌ها را منتقل می‌کنند و هم برق مصرفی دستگاه موردنظر را تأمین می‌کنند. در دوربین مداربسته، دو کابل وجود دارد؛ یکی کابل اتصال شبکه برای برقراری ارتباط با NVR و دیگری برای فراهم نمودن برق موردنیاز استفاده می‌شود. POE در دوربین مداربسته باعث می‌شود که این دو کابل، تبدیل به یک کابل شوند.

Poe در دوربین مداربسته 1 - Poe در دوربین مداربسته چگونه عمل می ‌کند؟

کارکرد POE در دوربین مداربسته به چه صورت است؟

منابع مختلفی از فناوری POE وجود دارد که هرکدام دارای یک سری ویژگی‌ها، مزایا و معایب هستند. حال ببینیم این منابع کدام‌ها هستند و با وجود چنین منابعی، POE در دوربین مداربسته چگونه عمل می‌کند.

Poe Injector

دستگاه POE Injector عملکرد بسیار ساده‌ای دارد. این دستگاه برای اضافه کردن منبع تغذیه به کابل شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارتی، منبع تغذیه را تبدیل به کابل POE می‌کند. این دستگاه در وسایلی به کار گرفته می‌شود که دارای پورت POE نیستند. همچنین استفاده از POE Injector در کاهش هزینه‌ها بسیار مؤثر است.

Poe Splitter

دستگاه POE Splitter، برق و سیگنال داده را از کابل شبکه‌ای که دارای فناوری POE است، دریافت و تفکیک می‌کند. با وجود POE Splitter، دستگاه‌هایی که از POE پشتیبانی نمی‌کنند، نیازی به تهیه کابل برق با قابلیت POE ندارند؛ بنابراین می‌توان در شبکه بدون پرداخت هزینه‌های اضافی، از تجهیزاتی که تکنولوژی قدیمی دارند استفاده کرد. در حالت کلی، POE Injector و POE Splitter عکس هم عمل می‌کنند.

Poe Mid-Span

با این منبع، گویا دستگاه POE Injector به صورت گسترده‌تر استفاده می‌شود؛ یعنی می‌توان تجهیزات مختلفی را هم‌زمان به یک POE متصل کرد و POE با رابط شبکه فقط به یک دستگاه وصل شود. با دستگاه POE Mid-Splitter می‌توان از منبع تغذیه مورد نیاز با فضا استفاده کرد. همچنین اندازه آن کوچک بوده و نصب و راه‌اندازی آن به راحتی انجام می‌گیرد و بدون اینکه نیازی به تغییر سوئیچ باشد، می‌توان به شبکه‌های موجود اضافه کرد. هزینه استفاده از این دستگاه نسبت به POE Injector پایین‌تر است.

Poe Switches

دستگاه POE Switches، به صورت ترکیبی از انرژی و شبکه است که مستقیماً به دوربین مداربسته منتقل می‌شوند. با این دستگاه می‌توان شبکه و انرژی را به صورت همزمان کنترل کرد. همچنین هزینه پایین از دیگر مزایای آن به شمار می‌رود. عیبی که برای این دستگاه می‌توان برشمرد این است که نمی‌توان به شبکه‌هایی که از فناوری POE پشتیبانی نمی‌کنند، اضافه کرد. همچنین در انتخاب منبع تغذیه براساس اندازه، محدودیت وجود دارد.

دستگاه ضبط NVR

در یک سری از دستگاه‌های ضبط NVR هایک ویژن، خروجی‌های POE به چشم می‌خورند. با وجود این ویژگی، دیگر لازم نیست هزینه‌ای اضافی برای داشتن سوئیچ POE پرداخت کرد. با دستگاه ضبط NVR POE هایک ویژن، دوربین‌ها به صورت جداگانه از طریق کابل به NVR متصل می‌شوند و برق موردنیاز خود را از طریق دستگاه NVR تأمین می‌کنند.

Poe در دوربین مداربسته - Poe در دوربین مداربسته چگونه عمل می ‌کند؟

Poe در دوربین مداربسته از چه استاندارهایی پشتیبانی می‌کند؟

فناوری POE در دوربین مداربسته از تعدادی استاندارد پشتیبانی می‌کند. استاندارد IEEE 802.3af 2003 جریان برق را تا حداکثر توان 15.4 وات انتقال می‌‌دهد. وجود استاندارد IEEE 802.3at 2009 باعث می‌شود که انتقال برق تا توان 25.5 وات صورت پذیرد. اگر POE این استاندارد را در خود داشته باشد، به آن +POE گفته می‌شود. دوربین‌های مداربسته‌ای که دارای مکانیسم گرمایی و سرمایی هستند، به مصرف برق بیشتری نیاز دارند و در این دوربین‌ها از فناوری +POE بهره می‌گیرند.

البته گفتنی است که استاندارد IEEE در حال حاضر برای افزایش میزان توان POE در حال ارائه راه‌حل‌هایی است. تحت استاندارد IEEE 802.3bt، این فناوری از +POE به ++POE ارتقا می‌یابد. این استاندارد در دو مدل وجود دارد و برای اینکه توان عبوری را به 50 وات برساند، از IEEE 802.3bt type 3 استفاده می‌کند. نوع بعدی، استانداردIEEE 802.3bt type 4 است که زمینه انتقال برق با توانی در بازه 90 الی 100 وات را فراهم می‌نماید.

در تجهیزاتی مانند دستگاه‌های مدیریت ساختمانی و اجزای سیستم کنفرانس ویدیوئی، از POE تحت استانداردIEEE 802.3bt type 3 استفاده می‌شود. همچنین در وسایل الکترونیکی مانند تلویزیون و لپ‌تاپ از استانداردIEEE 802.3bt type 4 پشتیبانی می‌شود.

مزایای استفاده از Poe در دوربین مداربسته

استفاده از فناوری POE در دوربین مداربسته، تعدادی مزایای قابل توجه دارد. این مزایا را در ادامه بررسی می‌کنیم:

  • این فناوری باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود و حتی نیاز به کابل‌کشی از بین می‌رود.
  • این فناوری از اختلاف پتانسیل یا ولتاژ نسبتا پایینی بهره می‌برد. این ویژگی خطرات الکتریکی احتمالی را کاهش می‌دهد و همچنین از نوسانات برق و نصب نادرست نیز جلوگیری می‌کند.
  • فناوری POE در دوربین مداربسته باعث می‌شود که نصب و تغییر مکان دوربین به راحتی امکان‌پذیر باشد؛ چراکه نیاز به نصب پریز برق و مسیرهای عبور کابل برق برای این دوربین‌ها وجود ندارد.
  • دوربین مداربسته با فناوری POE از استانداردهای سخت‌گیرانه‌ای مانند IEEE 802.3 پشتیبانی می‌کند. چنین استانداری منجر به قابل اعتماد بودن دوربین مداربسته تحت فناوری POE می‌شود.
  • به راحتی می‌‌توان تجهیزات و شبکه را گسترش داد. همچنین راه‌اندازی دوربین مداربسته به سرعت انجام می‌گیرد و کافی است که کابل شبکه را به دستگاه وصل کنید.

Poe در دوربین مداربسته باعث ایجاد چه ویژگی‌های جذابی می‌شود؟

فناوری POE با یک حساب سرانگشتی، در کاهش هزینه‌ها بسیار مؤثر است. استفاده از POE در دوربین مداربسته باعث کاهش زمان مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته می‌شود. همچنین افزایش ایمنی دوربین مداربسته از لحاظ قطع تصویر، به دلیل یکی شدن کابل برق و داده از پیامدهای استفاده از POE در دوربین مداربسته است. تعمیر و نگه‌داری سیستم، افزایش پایداری و میزان خرابی کمتر نیز از دیگر ویژگی‌هایی هستند که مهندسان را در استفاده از فناوری POE در تجهیزات الکترونیکی تشویق می‌کند. وجود استانداردهایی که توان برق مصرفی را افزایش می‌دهند، از دیگر مشخصه‌هایی هستند که در فناوری POE وجود دارند.

برای اینکه از یک دوربین مداربسته تحت شبکه با فناوری POE استفاده کنید، دوربین‌های هایک ویژن بهترین محصولات و نمونه‌ها را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. این دوربین‌ها، پایداری بیشتری در انتقال داده‌ها داشته و تداخل آن‌ها با دیگر سخت‌افزارهای موجود در محیط به کمترین میزان می‌رسد.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200