مقایسه محصول

آلارم کاذب دوربین مداربسته چیست و 8 راهکار برای کاهش آن

فهرست مطالب

آلارم‌های کاذب ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. از حیوانات وحشی که حسگرها را فعال می‌کنند و ردیاب‌های محرک آب و هوا گرفته تا افرادی که کدهای امنیتی اشتباه را وارد می‌کنند باعث ایجاد هشدارهای کاذب می‌شوند. هشدارهای دوربین مداربسته کاذب یک اتفاق رایج برای مشاغل است. در واقع، گزارش شده است که 93 درصد از مشاغل بریتانیا معتقدند که بیش از حد هشدارهای اشتباه دوربین مدار بسته را تجربه می‌کنند. با این حال، شما می‌توانید از این آلارم‌ها جلوگیری کنید! در واقع راه‌های زیادی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانید از آلارم‌های کاذب دوربین مداربسته جلوگیری کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه جلوگیری از آلارم کاذب دوربین مداربسته صحبت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتها همراه ما باشید. قبل از هر چیز بگوییم که در هنگام خرید دوربین مداربسته به کیفیت محصول توجه کنید تا کمتر با آلارم کاذب مواجه شوید.

انواع آلارم های کاذب دوربین مداربسته

آلارم کاذب دوربین مداربسته زمانی رخ می‌دهد که سیستم امنیتی به اشتباه موقعیت خطرناکی را تشخیص دهد که در واقعیت اتفاقی خطرناکی رخ نداده است. دلایل زیادی برای بروز هشدارهای کاذب وجود دارد. پیامد هشدار نادرست، علاوه بر ترس غیرقابل توجیه برای صاحبان آن، باعث فرستادن اخطارهای غیرضروری به نیروهای امنیتی و نگهبانان امنیتی شرکت می‌شود. سیستم به گونه‌ای فعال می‌شود که گویی نفوذی صورت گرفته است که واقعاً وجود ندارد. اگر سیستم امنیتی خوبی را به کار نبرده باشید، هشدارهای کاذب می‌تواند یکی از مشکلات بزرگ برای شما باشد. آلارم‌های کاذب به دلایل مختلفی از جمله موارد زیر رخ می‌دهد:

۱. آلارم کاذب دوربین مداربسته ناشی از حیوانات خانگی، حیوانات وحشی یا حشرات: یک حیوان می‌تواند آشکارسازها و دوربین‌های امنیتی یک تاسیسات را فعال کند و هشدار کاذب بدهد.

۲. آلارم کاذب دوربین مداربسته ناشی از عوامل جوی مانند سقوط شاخه بر اثر باد شدید

۳. کدهای امنیتی اشتباه:  این یک هشدار نادرست بسیار مکرر است. کاربر به اشتباه کد را وارد کرده و عناصر سیستم امنیتی را فعال می‌کند.

۴.  اعلام حریق کاذب: آشکارساز حریق به دلیل نزدیک شدن به منبع گرما یا تشخیص دمای بالاتر فعال می‌شود، اما در صورتی که آتش سوزی صورت نگرفته است. این یک نوع هشدار کاذب است.

۵. آلارم کاذب دوربین مداربسته توسط سنسور حرکت: حرکاتی را که می‌تواند ناشی از آب و هوا، حیوانات و غیره باشد را تشخیص می‌دهد و زنگ هشدار را طوری فعال می‌کند که گویی نفوذی وجود داشته باشد.

۶قطع برق: زمانی که برق قطع می‌شود، آلارم شروع به هشدار می‌کند زیرا زمان کمی برای باتری و غیره باقی مانده است.

farcovision.com news false alarm 1 - آلارم کاذب دوربین مداربسته چیست و 8 راهکار برای کاهش آن

چرا جلوگیری از آلارم کاذب دوربین مداربسته مهم است؟

جلوگیری از هشدارهای کاذب برای اینکه باعث هشدارهای غیر ضروری به مالکان، پلیس یا شرکت نظارت نشود، بسیار مهم است. هنگامی که آلارم‌های کاذب مداوم هستند، می‌تواند یک اثر ناخواسته نیز ایجاد کند: ما آرامش می‌گیریم و به زنگ واقعی در هنگام وقوع اهمیت نمی‌دهیم.

بیش از حد هشدارهای کاذب در یک دستگاه می‌تواند باعث لغو آن شود به طوری که تا زمانی که تعمیر و نگهداری اصلاحی دستگاه اعمال نشود، نمی‌توان از آلارم استفاده کرد. هشدار نادرست ممکن است نقص سیستم امنیتی را پنهان کند که در صورت لزوم می‌تواند عواقب جدی داشته باشد. بیش از حد هشدارهای کاذب در شرکت‌ها ممکن است منجر به جریمه‌ها، اجباری بودن سیستم هشدار کافی یا بازبینی یا تعویض سیستم امنیتی شود.

چگونه از آلارم کاذب دوربین مداربسته جلوگیری کنیم؟

برخی از هشدارهای کاذب را می‌توان تا حدی با پیروی از یک سری نکات کاهش داد، برخی دیگر باید به لطف یک سیستم تأیید هشدار خوب طبقه‌بندی شوند. اما برای کاهش آلارم کاذب دوربین مداربسته به نکات زیر توجه کنید:

  1. کدهای خود را بشناسید. اساسی‌ترین بخش شناخت درست کدهای خود است. ایجاد آلارم های کاذب دوربین به دلیل ندانستن کد سیستم امنیتی بسیار آزاردهنده است.
  2. حیوانات را خارج از سیستم محافظت شده نگه دارید یا از حسگرهای حجمی استفاده کنید که با اجسام کوچک فعال نمی‌شوند. آلارم‌هایی هستند که در صورت تشخیص اجسام 15 کیلویی فعال نمی‌شوند.
  3. آشکارسازهای حجمی را به خوبی کالیبره کنید تا آلارم کاذب ندهند.
  4. نقاط دسترسی را ایمن کنید. به این ترتیب از فعال کردن آشکارسازهای درب باز، در صورت باز شدن توسط عوامل خارجی جلوگیری می‌کنیم.
  5. کارمندان جدید: آن‌ها باید سیستم امنیتی، محل قرارگیری سنسورها و نحوه قطع ارتباط را بدانند.
  6. مراقب اجسام نزدیک آشکارسازهای حرکتی باشید که می‌توانند باعث فعال شدن آلارم کاذب دوربین مداربسته شوند. مانند اجسام متحرک.
  7. وقتی باتری‌ها درحال به تمام شدن بودند، آن‌ها را عوض کنید. باتری‌ها زمانی که در شرف تمام شدن هستند، منبع رایج آلارم های کاذب دوربین می‌باشند.
  8. انجام تعمیرات و نگهداری خوب و تعویض تجهیزاتی که دچار مشکل هستند از آلارم کاذب دوربین مداربسته جلوگیری می‌کند.

WhatsApp Image 2019 10 01 at 10.00.02 - آلارم کاذب دوربین مداربسته چیست و 8 راهکار برای کاهش آن

تاثیر سیستم تأیید هشدار نادرست در ایجاد آلارم کاذب

اما چگونه می‌توان از هشدارهای کاذب در دوربین‌های امنیتی جلوگیری کرد؟ اولین کاری که باید انجام دهیم این است که سیستم‌های امنیتی را به خوبی نصب کنیم. برای این کار باید از یک شرکت مطمئن کمک بگیرید. پس از نصب مناسب، باید یک برنامه نگهداری خوب برای سیستم امنیتی خود داشته باشیم تا از هشدارهای کاذب جلوگیری کنیم. در نهایت، برای دور نگه داشتن آلارم های کاذب دوربین ، داشتن یک مرکز گیرنده هشدار (ARC) خوب ضروری است که بتواند بررسی کند که آیا زنگ هشدار واقعی است یا نه.

هنگام انتخاب یک مرکز دریافت دزدگیر، باید بدانیم که همه آن‌ها یکسان کار نمی‌کنند. بسیاری از مبادلات دریافتی کاری که انجام می‌دهند این است که دوربین‌ها را هنگام دادن آلارم‌های کاذب قطع می‌کنند و برای مدتی باعث نقض امنیت در نصب می‌شوند.

یک مرکز دریافت دزدگیر چگونه عمل می‌کند؟

مراکز دریافت آلارم با استفاده از یک الگوریتم خودکار که امکان طبقه‌بندی سریع آلارم‌ها و اولویت‌بندی آن‌ها را فراهم می‌کند، از سیستم طبقه‌بندی آلارم فوق سریع استفاده می‌کنند که هشدارهای کاذب را در مدت زمان کوتاهی متوقف می‌کند. مهم است که آن‌ها یک سیستم تخریب داشته باشند، اما بدون لغو وسایل ایمنی، به طوری که آن‌ها کار را متوقف نکنند. بنابراین هیچ گونه نقض امنیتی در نصب ایجاد نمی‌شود. CRA باید با هر سیستم امنیتی نصب شده سازگار باشد، زیرا تغییر کل نصب موجود مقرون‌به‌صرفه نیست. CRA باید خود را با نصب وفق دهد و نه برعکس.

مدیریت صحیح هشدارهای کاذب یک وظیفه اولویت‌دار است، به‌ویژه وقتی در مورد تأسیسات ایمنی صنعتی یا تأسیسات در مکان‌های دورافتاده یا ایزوله صحبت می‌کنیم. زنجیره‌ای مداوم از آلارم‌های کاذب در این محیط‌های دور می‌تواند یک دردسر واقعی برای صاحبان آن‌ها و همچنین منبع مستمر هزینه‌ها و استفاده از منابع غیر ضروری باشد.

در تأسیسات ایزوله با آب و هوای شدید یا با حضور زیاد حیوانات یا پوشش گیاهی، آلارم کاذب دوربین مداربسته پیوسته است. به عنوان مثال، یک سیستم امنیتی دوربین مداربسته با تجزیه و تحلیل ویدئویی در یک پارک خورشیدی با 50 دوربین، تعجب آور نیست که به طور متوسط بیش از 150 آلارم در روز را تشخیص دهد. حتی در برخی روزهای خاص با باران یا باد، ممکن است بیش از 500 آلارم در روز باشد که اکثریت قریب به اتفاق نادرست است. مدیریت همه این هشدارهای غلط بدون استفاده از یک CRA خوب امکان پذیر نیست. طبقه بندی و راستی آزمایی فوق سریع و قابل اعتماد برای دقیق و عملیاتی بودن سیستم ضروری است.

در آخر

همان طور که خواندید آلارم کاذب دوربین مداربسته بسیار آزاردهنده و گاهی باعث متحمل شده هزینه‌هایی نیز می‌شود. اما برای کاهش آلارم کاذب دوربین مداربسته چه باید کرد؟ چگونه می‌توانم از به وجود آمدن آلارم های کاذب دوربین جلوگیری کنم؟

از حسگرهای حرکتی ایمنی حیوانات خانگی استفاده کنید. وارد کردن کد خود را تمرین کنید.باتری ها را تازه نگه دارید.اطراف حسگرهای حرکتی را تمیز نگه دارید. پنجره‌ها و درها را ایمن ببندید. تجهیزات امنیتی خانه خود را در وضعیت خوبی نگه دارید.

آلارم کاذب دوربین مداربسته نه تنها می‌توانند آزاردهنده باشد، بلکه می‌تواند برای بهره‌وری و فعالیت‌های روزانه یک کسب و کار نیز مضر باشد. ناگفته نماند تماس غیرضروری با اورژانس که منجر به تلف شدن زمان ارزشمند آن‌ها می‌شود از پیامدهای دیگر آلارم کاذب دوربین مداربسته می‌باشد.

ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. امیداوریم مطالب این بخش به شما در مورد کاهش آلارم کاذب دوربین مداربسته کمک کرده باشد و به سوالات و ابهامات شما پاسخ داده باشیم. برای اطلاع از قیمت دوربین مداربسته کلیک کنید.

منابع :

https://www.remote-monitoring.co.uk/how-to-prevent-false-cctv-alarms/

https://microsegur.com/en/how-to-avoid-false-alarms-in-security-cameras/

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200