مقایسه محصول

قابلیت گزارش دهی در دوربین مداربسته + کاربرد

فهرست مطالب

قابلیت گزارش دهی در دوربین مداربسته ( لاگ ) چیست و چه کاربردی دارد ؟

سیستم های مدار بسته اعم از دوربین و دستگاه ضبط وظیفه تصویر برداری و ضبط  تصاویر را دارند.  بروز خطا در عملکرد سیستم باعث کاهش اعتماد کاربر خواهد گردید. از این رو سازندگان در حوزه تجهیزات مدار بسته ، همواره در تلاش هستند تا آخرین تکنولوژی را دراین  تجهیزات ابداع و به کار بگیرند. یکی از این فناوری ها که شاید بسیاری از تکنسین ها و کارشناسان نصب دوربین مدار بسته از آن اطلاعات درستی ندارند، قابلیت گزارش هر گونه عملکرد سیستم در محلی به نام LOG می باشد. این عملکرد شامل خطاهایی نیز که در حین کار به دلایل گوناگون موجب بروز مشکل درکارکرد دوربین و یا دستگاه ضبط میشود خواهد بود.  قابلیت گزارش دهی یا Log  در دوربین و دستگاه NVR می تواند در بسیاری از موارد کمک شایانی به عیب یابی سیستم نموده و علت بروز خطا را مشخص نماید.

قابلیت گزارش دهی یا لاگ در سیستم دوربین مدار بسته چیست و چه کاربردی دارد ؟ - قابلیت گزارش دهی در دوربین مداربسته + کاربرد

قابلیت گزارش دهی در دوربین مداربسته ( لاگ ) چیست و چه کاربردی دارد ؟ ddcpersia.com

از زمان روشن شدن دوربین و دستگاه ضبط  هر دوربین تحت شبکه، کلیه فعالیت ها و تنظیمات انجام شده بر روی خود را در غالب گزارش بر روی خود ذخیره می کند. ورود به منوی دوربین ، تغییر تنظیمات بخش های مختلف ، تغییر آدرس آی پی ، به روز رسانی و هر نوع تنظیم دیگری که کاربر بر روی دوربین انجام می دهد در قسمت لاگ های دوربین مدار بسته ، ذخیره می شود.

دستگاه ضبط دوربین مدار بسته از هر نوعی که باشد، همه تغییرات  ورود و خروج و بروز رسانی نرم افزار ها را بصورت گزارش در قسمت لاگ های دستگاه ضبط  ذخیره می کند . این گزارشات ، حجم بسیار کمی را اشغال می کنند و از این رو کلیه لاگ های دستگاه از روز نخست روشن کردن دستگاه درون آن ذخیره شده و در دسترس می باشد.

در ادامه ی قابلیت گزارش دهی در دوربین مداربسته لاگ های سیستم معمولا جهت عیب یابی تجهیزات مدار بسته استفاده می شود. در صورت بروز هر گونه مشکلی، خطا ها در  LOG سیستم ثبت شده و کارشناس عیب یابی دوربین مدار بسته پیش از هر اقدامی می بایست ، لاگ های سیستم مدار بسته را بررسی نماید. همچنین هر گونه خرابکاری عمدی یا سهوی را می توان در بخش لاگ تجهیزات نظارت تصویری پیدا کرد . قطع ارتباط دوربین ، از کار افتادن هارد دیسک ، خاموش شدن دوربین و بسیاری موارد دیگر در لاگ  دستگاه ضبط DVR یا NVR قابل مشاهده میباشد .

دستگاههای NVR  و  DVR هایک ویژن از این تکنیک استفاده می کند و  در صورت بروز هر مشکلی سرعا می توان آنرا برطرف نمود. با بررسی گزارش لاگ سیستم مدار بسته می توانید هر گونه ایراد و یا خرابکاری را بخوبی عیب یابی نموده و مشکل را در زمان کوتاهتری شناسایی و حل نمایید . متاسفانه بسیاری از کارشناسان و تکنسین های نصب دوربین مدار بسته نسبت به بررسی لاگ های سیستم ، بی توجه یا از این تکنیک بی اطلاع هستند.

برای خواندن لاگ،  کاربر نیاز به آموزش دارد که می تواند از کارشناسان مجرب که در خواندن لاگ مهارت دارند کمک گرفته و یا در مراکز آموزش کار با دوربین مدار بسته، این تکنیک را فرا گیری نمایند.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200