مقایسه محصول

بهترین محل نصب دستگاه دوربین مداربسته یا جانمایی دوربین کجاست؟

فهرست مطالب

یکی از راه‌ حل‌های مهم برای حفظ امنیت مکان‌های مختلف مانند منازل، شرکت‌ها، ادارات و … استفاده از دوربین مداربسته است. اما موضوعی که در مورد دوربین مداربسته اهمیت پیدا می‌کند این است که بهترین محل نصب دوربین مداربسته کجا است؟ شما باید بهترین جانمایی دوربین را انتخاب کنید تا حداکثر بهره را از دوربین ببرید. اگر شما هم به دنبال پاسخ سوال بهترین جانمایی دوربین کجاست؟ هستید تا انتهای این مقاله از پرشیا سیستم همراه ما باشید قرار است به سوال شما درمورد بهترین جانمایی دوربین پاسخ دهیم.

بهترین محل نصب دوربین مداربسته کجاست؟

همان طور که می‌دانید برای جلوگیری از خطرات احتمالی مانند سرقت و … ناگزیر به استفاده از دوربین مداربسته هستید. اما برای اینکه محیط مورد نظر شما به خوبی پوشش داده شود و نقطه کوری وجود نداشته باشد باید بهترین محل نصب دوربین مداربسته را پیدا کرده و سپس اقدام به نصب دوربین کنید. لازم به ذکر است که بهترین جانمایی دوربین برای مکان‌های مختلف متفاوت‌ است اما به طور کلی باید محل به طور کامل و بدون نقطه کور پوشش داده شود.

از آنجایی که روز به روز شاهد بیشتر شدن سرقت‌ها و کاهش امنیت هستیم، کمپانی‌های سازنده سیستم‌های نظارت تصویر با طراحی و تولید مدل‌های بروز و جدید دوربین مداربسته به دنبال رفع نیاز جامعه هستند. همچنین اگر دوربین‌های مداربسته نسل‌های قبل را مشاهده کنید متوجه پیشرفت تکنولوژی در تولید این تجهیزات خواهید شد. همان طور که گفتیم بهترین محل نصب دوربین مداربسته به محیطی که قرار است دوربین در آن نصب شود بستگی دارد.

 به عنوان مثال بهترین محل نصب دوربین مداربسته برای مکان‌های مختلف از جمله منازل و مجتمع‌های مسکونی، ویلاها، فروشگاه‌های بزرگ، دفاتر تجاری و شرکت‌ها،  فروشگاه‌های کوچک‌، خیابان‌ها، کوچه‌ها، بزرگراه‌ها، ایستگاه‌ها، اعم ازایستگاه‌های اتوبوس، تاکسی و مترو، قطار بین شهری،ادارات، سازمان‌های دولتی، بانک‌ها، ترمینال‌ها، فرودگاه‌ها، مکان‌های ورزشی، استادیوم‌ها، زندان‌ها، آموزشگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و غیره متفاوت است. در زیر بهترین محل نصب دوربین مداربسته برای برخی از این مکان‌های پرکاربرد را برای شما بیان می‌کنیم.

The best place to install CCTV - بهترین محل نصب دستگاه دوربین مداربسته یا جانمایی دوربین کجاست؟

بهترین محل نصب دوربین مداربسته برای مجتمع‌های مسکونی

به طور کلی در مجتمع‌های مسکونی از واحدهای کوچک گرفته تا برج‌های مسکونی به دوربین مداربسته نیاز دارند. مجتمع‌ها ویژگی‌های مشترکی دارند که متناسب با این ویژگی‌ها می‌توان دوربین‌های مداربسته را برای نظارت و کنترل محیط در آن‌ها نصب کرد. اکثر مجتمع‌های مسکونی دارای پارکینگ‌های ورود و خروج اتومبیل برای ساکنین هستند. دوربین‌های پلاک خوان هایک ویژن انتخاب خوبی برای پارکینگ مجتمع است و تردد خودروها و ساکنین را به خوبی و بدون خطا کنترل می‌کند.

از جمله قسمت‌هایی از مجتمع‌های مسکونی که باید دوربین مداربسته نصب شود یا به عبارتی بهترین محل نصب دوربین مداربسته محسوب می‌شوند می‌توان به درب ورود و خروج به ساختمان، راهروی ورودی یا لابی، آسانسور، پشت بام و کلاً هر قسمتی که به گونه‌ای افراد در آن رفت‌وآمد دارند، اشاره کرد. این مکان‌ها شامل نصب دوربین مداربسته با ضوابط و استانداردهای تعریف شده می‌باشند.

اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که برای هر قسمت دوربینی مناسب تهیه کنید تا به طور کامل آن قسمت پوشش داده شود. از جمله مواردی که در هنگام انتخاب دوربین مداربسته متناسب با محل باید به آن توجه کنید، نوع دوربین، لنز دوربین، زاویه دید و روشنایی محل می‌باشد. 

برای امنیت بیشتر کودکان امروزه دوربینی متناسب با اتاق کودکان طراحی و تولید شده است تا پدر و مادر از راه دور نیز بتوانند کودک خود را مشاهده کنند و خیال‌شان از امنیت فرزند خود راحت باشد.

بهترین محل نصب دوربین مداربسته برای فروشگاه‌ها و مراکز خرید

یکی از مکان‌هایی که حتماً نیاز به دوربین مداربسته دارد فروشگاه‌ها و مراکز خرید است. اگر در مراکز خرید سرقتی صورت بگیرد پلیس ابتدا درخواست ارائه تصویر در هنگام وقوع جرم را از صاحب مغازه خواهد داشت. در سال‌های اخیر نصب دوربین مداربسته برای برخی مراکز خرید از جمله مراکز فروش طلا و جواهر الزامی بوده است. اما امروره همه مشاغل ملزم به نصب دوربین مدار بسته در محل کسب‌وکار خود هستند. از جمله قسمت‌هایی از مراکز خرید که جزء بهترین جانمایی دوربین محسوب می‌شود می‌توان به راه‌های ورودی و خروجی و پارکینگ‌ها، راهروها، آسانسورها اشاره کرد. همچنین در داخل مرکز خرید قسمت‌هایی از جمله صندوق فروشگاه، درب ورود و خروج  و محل قرار گرفتن کالا، بهترین محل نصب دوربین مداربسته هستند.

حتماً در هنگام نصب به نکات ایمنی و فنی مانند زوایای دید، میزان روشنایی و میزان نور برای نصب دوربین مدار بسته توجه داشته باشید. پوشش کامل محل بدون وجود هیچ‌گونه نقطه کور در هنگام نصب دوربین مدار بسته لازم است.

The best place to install CCTV2 - بهترین محل نصب دستگاه دوربین مداربسته یا جانمایی دوربین کجاست؟

بهترین محل نصب دوربین مداربسته در دفاتر تجاری و شرکت‌ها

استفاده از دوربین مداربسته در شرکت‌ها و دفاتر تجاری مزایای زیادی دارد. از جمله این مزایا می‌توان به

  • کنترل ورود و خروج کارکنان
  • نظارت بر نحوه کار و برخورد کارکنان با ارباب رجوع ،
  • پیشگیری از اعمال غیر مجاز و …

اشاره کرد.

بهترین محل نصب دوربین مداربسته در دفاتر تجاری و شرکت‌ها برای حفظ امنیت و کنترل موارد زیر است:

  • بخش مالی: که همه مراودات مالی در آنجا صورت می‌گیرد.
  • بخش اداری: بخشی که کارمندان در آن حضور دارند.
  • انبار: مکانی که کالاها در آن نگهداری می‌شود و از جمله مهم‌ترین قسمت‌ها برای نصب دوربین مداربسته است.
  • اتاق بایگانی: اتاقی که مدارک و سوابق در آنجا نگهداری می‌شوند.

و همچنین محل‌های دیگری که مدیریت شرکت نیاز به کنترل و نظارت آن را دارد.

بهترین محل نصب دوربین مداربسته در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها

یکی دیگر از مکان‌هایی که حوادث مختلفی در آن رخ می‌دهد و نیاز به نظارت و کنترل دارد خیابان‌ها و بزرگراه‌ها هستند. طیف گسترده‌ای از دوربین‌های مداربسته برای استفاده در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها وجود دارند‌. مسئولین امور شهری برای حفظ ایمنی و همچنین کنترل تردد و ترافیک، گرفتن مالیات عبور از بزرگراه‌ها و محدوده‌های کنترل ترافیک نیاز به کنترل بزرگراه‌ها دارند. برای این منظور از دوربین مداربسته استفاده می‌شود. دوربین‌های پلاک خوان هایک ویژن از جمله دوربین‌های مداربسته مناسب برای این مکان‌ها می‌باشد. این دوربین‌ها به راحتی پلاک اتومبیل‌های عبوری از محل نصب دوربین مداربسته را در پایگاه داده ثبت می‌کنند.

کلام آخر

در این مقاله از پرشیا سیستم بهترین محل نصب دوربین مداربسته را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین ۴ مکان پرکاربرد که نیاز به دوربین مداربسته دارند و بهترین جانمایی دوربین در آن مکان‌ها را برای شما بیان کردیم. امیدواریم با خواندن این مطلب به راحتی بهترین جانمایی دوربین را متناسب با مکان مورد نظر خود پیدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر تصمیم به خرید دوربین مداربسته برای محل کار و یا خانه خود را دارید قبل از هر چیز از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید تا هم بهترین دوربین مداربسته متناسب با مکان مورد نظرتان را تهیه کنید و هم در مورد بهترین محل نصب دوربین مداربسته از آن‌ها کمک بگیرید. در این صورت دیگر خیال‌تان راحت است که به بهترین نحوه امنیت محیط مورد نظر خود را حفظ کرده‌اید.

شرکت پرشیا سیستم یکی از بهترین نمایندگان رسمی و خدمات پس از فروش محصولات هایلوک (هایک ویژن) در ایران است. مجموعه ما با بیش از دو دهه فعالیت، رضایت مشتریان را حاصل نموده است و برای مشاوره، فروش و عقد قرار دادهای تعمیر و نگهداری و خدمات پس از فروش در خدمت شما عزیزان هستیم.

ممون که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید. راستی شما برای چه مکانی نیاز به دوربین مداربسته دارید؟ به نظر شما بهترین جانمایی دوربین در مکان مورد نظر شما کجا است؟

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200