مقایسه محصول

مزایای اکسس‌پوینت‌های فاقد کنترلر

فهرست مطالب

مزایای اکسس‌پوینت‌های فاقد کنترلر

رشد کسب‌وکار کوچک شما برابر است با افزایش تعداد کارکنان و ارباب‌رجوع‌ها و در نتیجه، افزایش تعداد دستگاه‌هایی که می‌خواهند هم‌زمان به شبکه وای‌فای شما متصل شوند. از طرفی، به‌کارگیری یکی‌دو اکسس پوینت برای تقویت سیگنال کار پیچیده‌ای نیست، اما مدیریت چندین اکسس‌پوینت می‌تواند زمان‌بر و هزینه‌بر باشد؛ البته در صورتی که منابع در دسترس را نشناسید. سه روش برای مدیریت چندین اکسس‌پوینت وجود دارد: دسترسی مستقیم، کنترلرهای مبتنی بر سخت‌افزار و کلاسترسازی اکسس‌پوینت فاقد کنترلر. برای بیشتر کسب‌ وکارهای کوچک در حال رشد هم کلاسترهای اکسس‌پوینت کارآمدترین گزینه است.

controllerlessacesspoint 300x200 - مزایای اکسس‌پوینت‌های فاقد کنترلر

مزایای اکسس‌پوینت‌های فاقد کنترلر

دسترسی مستقیم

پیکربندی دستی اکسس‌پوینت‌ها از طریق دسترسی مستقیم، فقط زمانی رویکرد مناسبی است که چند اکسس‌پوینت محدود داشته باشید.

کنترلرهای مبتنی بر سخت‌افزار

نصب یک کنترلر وای‌فای مبتنی بر سخت‌افزار، اغلب اوقات رویکرد مناسب شبکه‌های بزرگ سازمانی است. کنترلر در یک سرور روم نصب می‌شود که در آنجا یک ادمین شبکه باتجربه، صدها یا هزاران اکسس‌پوینت را همزمان پیکربندی می‌کند.

کلاسترسازی

سومین و ساده‌ترین روش مدیریت چندین اکسس‌پوینت فرآیندی است با نام کلاسترسازی یا Clustering. به‌محض این‌که یک اکسس‌پوینت واحد ست‌آپ و پیکربندی شود، آن تنظیمات روی همه اکسس‌پوینت‌های داخل کلاستر اعمال می‌شود. اگر هم بعدا نیاز به تغییر اکسس‌پوینت باشد، فقط کافی‌ست یک اکسس‌پوینت را تغییر دهید تا تنظیمات همه اکسس‌پوینت‌ها تغییر کند.

فقط این محدودیت هست که در کلاسترسازی، اکسس‌پوینت‌ها باید با کابل به شبکه متصل شده باشند؛ معمولا با گیگابیت اترنت. این هم یک رویه استاندارد در شبکه‌های دارای چندین اکسس‌پوینت است؛ چه کلاسترسازی شده‌باشند، چه نشده باشند. به این دلیل که این رویکرد اجازه می‌دهد که به‌روزرسانی فرم‌ویر بدون نیاز به قطع کل شبکه میسر شود.

مزایای کلاسترسازی برای کسب‌وکارهای کوچک

کلاسترسازی اکسس‌پوینت مناسب‌ترین راهکار برای کسب‌وکارهای کوچک و بسیاری از شبکه‌های ابعادی سازمانی است. کلاسترسازی نیازی به صرف هزینه بابت کنترلرهای گران‌قیمت، لایسنس پپ نرم‌افزار یا متخصصان خیلی کهنه‌کار ندارد. اگر چندین شبکه وای‌فای داشته باشید یا نیازمند پیکربندی‌های متفاوت برای اکسس‌پوینت‌ها در یک زیرشبکه واحد باشید، می‌توانید کلاسترهای بیشتری بسازید. به‌عنوان نمونه، یک کلاستر اکسس‌پوینت می‌تواند دسترسی مهمان را مجاز بداند، در حالی که یک کلاستر دیگر، فقط دسترسی کارکنان را مجاز بداند.

چرا Clustering را انتخاب کنیم؟

مهم‌ترین مزایای کلاسترسازی اکسس‌پوینت‌های فاقد کنترلر، سادگی و به‌صرفه بودن است. اگر بتوانید یک روتر تکی وای‌فای را نصب و مدیریت کنید، می‌توانید چند دوجین از اکسس‌پوینت‌ها را هم با سرعت و کارآمدی بالا با استفاده از کلاسترسازی پیکربندی کنید. نیازی به هیچ آموزش فنی یا صرف هزینه گزاف برای استخدام یک متخصص هم نیست.

منبع : سایت لینک سیس

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200