مقایسه محصول

از دوربین اسپید دام هایک ویژن در چه پروژه هایی استفاده می شود ؟ 

فهرست مطالب

از دوربین اسپید دام هایک ویژن در چه پروژه هایی استفاده می شود ؟ 

تاکنون شاید در اتوبان ها و بزرگراه ها دوربین های مداربسته کنترل ترافیک  را که به صورت نیمکره ای شکل هستند دیده باشید. این دوربین ها که به Speed Dom   و یا گردان معروف هستند دارای قابلیت های خاصی همچون چرخش 360 درجه افقی و 180 درج عمودی می باشند.همچنین به دلیل این ویژگی ها، توان بزرگنمایی صحنه مورد نظر را بصورت اپتیکال  و بر اساس قدرت تعریف شده با کیفیت بالا را دارند.  

بعضی از مدل های این دوربین به دلیل حفاظت لنز دوربین از کاور طلقی بسیار شفاف و محکم پوشیده شده اند. بزرگنمایی این دوربین ها با واحد X نشان داده می شود، و هرچه این واحد بالاتر باشد به معنای توانایی دوربین  در زوم بالاتر آن می باشد. تمامی دوربین های مداربسته اسپید دام دارای بدنه فلزی و استاندارد IP66 را دارا هستند که این ویژگی ها بدنه دوربین را در مقابل باران و رطوبت محافظت می نماید. 

دوربین اسپیددام هایک ویژن 

شرکت هایک ویژن با تولید دوربین  گردان (Speed Dom)،در مدل های مختلف و با امکانات چرخش در سطح افقی و عمودی، دید در شب با قابلیت تا 500 متر مسافت بصورت لیزر،ویژگی Dark Fighter برای دید درشب،  قابیلت 120 دسی بل WDR، فشرده سازی H.265 ، دارای توان ردیابی خودکار، قابلیت  بزرگنمایی از 25X تا 50X ( بستگی به مدل دوربین دارد) . دوربین های اسپید دام هایک ویژن دارای قابلیت خاصی هستند که در مابقی دوربین مداربسته این قابلیت وجود ندارد که به آن PTZ Function می گویند که شامل قابلیت هایی نظیر Preset/Pattern ،Scan/Patrol ،Scan/Auto ،Scan/Tilt ،Scan/Random ،Scan/Frame ،Scan/Panorama Scan/Dome ،Reboot/Dome Adjust/Aux Output است. 

شما می توانید یکسری نقاط از تصویر را به دوربین توسط Preset معرفی نمایید که برای سوئیچ بین این نقاط تعریف شده در دوربین اسپید دام توسط کاربر به صورت دستی قابل دسترسی می باشد و برای اجرای برنامه چرخشی در زمان های مشخص برحسب ثانیه بین چند Preset تعریف شده از قابلیت Tour استفاده می شود. با استفاده از قابلیت Pattern می توانید محدوده وسیعی از تصویر در محور افقی یا عمودی و حتی مورب نیز تعریف نمایید که به صورت پیوسته لنز دوربین اسپید دام در محدوده تعریف شده با سرعتی که شما مشخص می کنید در حال حرکت باشد (به عنوان نمونه زیر نظر گرفتن خط تولید در یک کارخانه).  تمامی قابلیت های ذکر شده در دوربین مداربسته اسپید دام تحت شبکه این دوربین را از تمامی دوربین مداربسته ها متمایز می کند تا در صورت نیاز این دوربین بهترین انتخاب در پروژهای نصب و اجرای سیستم های نظارتی باشد. قابل ذکر است با استفاده از کی بورد دوربین مداربسته که در اختیار اپراتور اتاق مانیتورینگ است، می توانید از PTZ Function های تعریف شده استفاده نمایید. 

قابلیت دنبال کردن سوژه (Auto Tracking) در اکثر مدل ها موجود می باشد که می تواند موجود زنده یا وسیله نقیله را در تصویر دنبال کند. در سری جدید و پیشرفته این نوع دوربین های اسپید دام از قابلیت های هوشمند تصویری استفاده شده است که به صورت کاملاً حرفه ای تر با استفاده از این قابلیت ها بر نقاط تحت پوش کنترل بهتر و موثرتری خواهیم داشت. 

در دوربین مداربسته بولت و دام، فوکوس تصویر چون دوربین چرخش ندارد تقریباً نیازی به فوکوس مداوم ندارد و تصویر به طور دائم صاف و بدون تاری می باشد اما در دوربین مداربسته اسپید دام فوکوس تصویر باید بسیار سریع تر و هوشمندانه تر عمل کند و در صدم ثانیه تاری و محوی ایجاد شده که از جابجایی بین نقاط ایجاد می شود را سریعاً برطرف نماید که با استفاده از تکنولوژی فوکوس قدرتمند این ویژگی بسیار متمایز از مابقی دوربین مداربسته های بولت و دام عمل می نماید. 

کاربرد دوربین گردان اسپیددام در چه پروژه هایی استفاده می شود ؟ 

مهم ترین کاربرد این دوربین ها پوشش نظارتی همه جانبه در محیط های وسیع مانند: کارخانه ها، سوله ها، چهارراه ها ،خیابان ها، زمین های ورزشی، و هر مکانی که نیاز به رویت سریع با بزرگنمایی بالا و عملکرد سریع دوربین  است. اپراتور در رویت سوژه و ضبط تصاویر دلخواه نقش اساسی دارد. با استفاده از دوربین های PTZ هایک ویژن ، می توانید به سرعت وقایع امنیتی را زیر نظر داشته و هیچ نقطه کوری را از دست ندهید. 

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200