مقایسه محصول

همه آنچه که در مورد فناوری‌های موجود در NAS کیونپ باید بدانید!

فهرست مطالب

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که فضای کافی برای ذخیره اطلاعتتان در هارد باقی نمانده و یا با یک اتفاق، تمامی فایل‌ها و داده‌های موجود در کامپیوتر از بین رفته باشد؟ اگر این تجربه ناخوشایند را دارید و علاقه‌ای به تجربه دوباره ندارید، ذخیره‌ ساز تحت شبکه در این مواقع به کمک شما خواهد آمد. در بین انواع ذخیره‌سازهای تحت شبکه، NAS کیونپ با دارا بودن ویژگی‌ها و فناوری‌های شگفت‌انگیز، اطلاعات شما را با الگوریتم‌های هوشمند ذخیره و از آن‌ها یک نسخه پشتیبان نیز تهیه خواهد کرد؛ بنابراین برای اینکه بیشتر با NAS کیونپ آشنا شوید، پرشیا سیستم در این زمینه شما را راهنمایی می‌کند.

NAS کیونپ چیست؟

NAS کیونپ (QNAP) که مخفف عبارت Network Attached Storage است، به سیستم‌هایی اطلاق می‌شود که دائما متصل به اینترنت هستند و چند هارد دیسک را شامل می‌شوند. به عبارتی ذخیره‌ساز تحت شبکه است. در واقع فناوری‌هایی در این سیستم به کار رفته که ذخیره اطلاعات را با یک سری ترفندها و راهکارهایی انجام می‌دهد که دسترسی به آن‌ها همواره میسر باشد.

NAS کیونپ چیست - همه آنچه که در مورد فناوری‌های موجود در NAS کیونپ باید بدانید!

مزایای استفاده از NAS کیونپ

در این قسمت از مقاله، مزایایی بررسی می‌شوند که در استفاده از NAS کیونپ دیده می‌شوند.

ایجاد یک نسخه پشتیبان از اطلاعات

اگر زمانی سیستم کامپیوتری، لپ تاپ و یا هارد دچار مشکل شد و باید آن را با همه اطلاعات کنار گذاشت، در این مواقع NAS کیونپ به یاری افراد خواهد شتافت؛ چون این ذخیره‌ساز مثل یک پشتیبان عمل کرده و از قبل یک نسخه پشتیبان از فایل‌ها و اطلاعات را در خود ذخیره کرده است.

امکان دستیابی به فایل از راه دور

با استفاده از NAS کیونپ به راحتی می‌توان در هر شرایط و موقعیتی به محتوای آن دست پیدا کرد؛ چراکه با این ذخیره‌ساز، امکان اتصال به شبکه جهانی وب وجود دارد و همچون یک پشتیبان خارجی عمل می‌کند. از این رو NAS کیونپ تعدادی از نرم‌افزارها را طراحی کرده تا کاربران از راه دور با استفاده از گوشی همراه به فایل‌های مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

ساماندهی فایل‌ها

با NAS کیونپ به راحتی می‌توان به هر فایل و پرونده‌ای در هر مکان و زمانی دسترسی داشت؛ پس دیگر نباید نگران نحوه دسترسی به فایل موجود در سیستم‌های دیگر بود.

اشتراک‌گذاری فایل

با استفاده از NAS کیونپ، به جای اینکه خود فایل به اشتراک گذاشته شود، لینکی مختص فایل مورد نظر که می‌تواند موسیقی، عکس و موارد دیگری باشد، برای مخاطب فرستاده می‌شود.

قابلیت ذخیره‌سازی اضافی

برای اینکه فایل‌هایی از قبیل موسیقی، فیلم و آلبوم تصاویر هرگز از دست نروند، NAS کیونپ بهترین گزینه برای عملی ساختن این امر است. از آنجایی که اطلاعات و فایل‌ها روز به روز بیشتر می‌شوند و نیاز به یک فضای بزرگ‌تر برای ذخیره آن‌ها احساس خواهد شد، این دستگاه قابلیت ذخیره‌سازی اضافی دارد. این ذخیره‌ساز، فضایی کافی ایجاد می‌کند و از پاک کردن و حذف فایل‌ها برای جایگزینی دیگر فایل‌ها جلوگیری می‌نماید. گویی همیشه فضای خالی بی‌نهایت در دسترس شما قرار دارد.

امنیت بالای فایل‌ها

NAS کیونپ، یک ابر شخصی و اختصاصی برای کاربری که از آن استفاده می‌کند، به وجود می‌آورد و اطلاعات و فایل‌های شخص را در آن ذخیره می‌کند و حریم خصوصی کاربر با استفاده از این ذخیره‌ساز حفظ می‌شود. همچنین کیونپ، دارای تکنولوژی رمزگذاری بوده و مانع از دسترسی افراد دیگر به اطلاعات شما می‌شود.

کاربرد به عنوان ضبط‌کننده ویدئویی

از NAS کیونپ، به راحتی می‌توان در دوربین‌های مداربسته‌ای که به ضبط‌کننده ویدئو نیاز دارند، استفاده کرد. چون این سیستم ذخیره‌ساز می‌تواند با حجم بالا و بسیار سریع اطلاعات را ذخیره کند.

فناوری‌های به کار برده شده در NAS کیونپ چیست؟

ذخیره‌ساز NAS کیونپ دارای فناوری‌های جالبی است که شناخت آن‌ها باعث راهنمایی بیشتر کاربر در هنگام استفاده از این سیستم می‌شود. تعدادی از این فناوری‌ها عبارت‌اند از:

پورت PCIe

وجود درگاه‌های PCIe در NAS کیونپ، سرعت برنامه‌های کاربردی را افزایش می‌دهند. اگر کاربران، کارت QNAP QM2 را بر روی درگاه PCIe نصب کنند، به دنبال آن نصب حافظه M2. SSD Cache و اتصالات 10 GbE به NAS کیونپ ممکن خواهد بود. از طرفی در کارت QM2، هیت‌سینک و فن تعبیه شده که در مواقع استفاده بالا از ذخیره‌ساز، دمای آن را کنترل کند تا کارایی پایین نیاید.

فناوری SSD Caching

SSD Caching فناوری دیگری است که در NAS کیونپ وجود دارد. وقتی که حافظه‌های جانبی Drive Bay 1 و Drive bay 2 بر روی ذخیره‌ساز نصب می‌شوند، عملکرد IOPS واحدهای ذخیره‌ساز بهبود می‌یابد. این فناوری باعث می‌شود تا کاربر هم از هارددیسک و هم از حافظه جامد SSD برای افزایش بازدهی به طور هم‌زمان استفاده کند.

Qtier Auto-Tiering

وجود فناوری Qtier Auto-Tiering باعث تقسیم فضای ذخیره‌ساز اطلاعات به لایه‌های چندگانه می‌شود. با این کار اطلاعات بر اساس تعداد دفعات دسترسی، توسط الگوریتم‌های هوشمند طبقه‌بندی می‌شوند. در ذخیره‌سازی اطلاعات، سه دسته اطلاعات وجود دارد. این سه دسته شامل اطلاعاتی که دسترسی به آن‌ها زیاد است، اطلاعاتی که دسترسی به آن‌ها در یک وضعیت معمولی قرار دارد و اطلاعاتی که دسترسی به آن پایین است، می‌شوند. فناوری Qtier، این اطلاعات را در لایه‌هایی دسته‌‍‌بندی می‌کند. لایه فوق سریع (Hot)، سریع (Warm) و سرد (Cold)، لایه‌هایی هستند که اطلاعات به نسبت نرخ دسترسی بالا تا پایین در این لایه‌ها قرار می‌گیرند.

ایستگاه مجازی ‌سازی

در بعضی از NAS کیونپ‌ها، تکنولوژی Virtualization Station و Container Station به کار رفته است. با این فناوری‌ها سرپرست‌های شبکه امکان استفاده از مکانیسمی ترکیبی برای مجازی‌سازی در سیستم ذخیره‌ساز را دارند.

فناوری +QRM

فناوری +QRM برای مدیریت متمرکز دستگاه‌های پردازشی تحت شبکه به کار می‌رود. این فناوری، برای شناسایی، ترسیم و مدیریت دستگاه‌های پردازشی که حساس هستند، مانند سرور و کامپیوتر شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فناوری IFTTT

فناوری IFTTT (If This Then That)، گردش فعالیت توسط کاربر را به صورت خوکار مدیریت می‌کند.

فناوری Hybrid Backup Sync

این فناوری باعث تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات می‌شود و اگر زمانی اطلاعات از بین بروند، آن‌ها را بازسازی می‌کند.

فناوری QTS

فناوری QTS، یکی از هوشمندترین سیستم عامل‌های تجهیزات تحت شبکه است. این تکنولوژی به کاربر اجازه می‌دهد تا روی ذخیره‌ساز مدیریت دقیقی داشته باشد و آن را به شکلی سفارشی استفاده کند.

فناوری iSCSI/IP-SAN

ذخیره‌ساز NAS کیونپ، به سازمان‌ها این اجازه را می‌دهد که پیاده‌سازی دقیق و مدیریتی انعطاف‌پذیر در محیط‌های مجازی داشته باشند.

فناوری Qfiling

NAS کیونپ با وجود فناوری Qfiling فایل‌ها را در چند پوشه برای تسریع دسترسی به فایل‌های مهم، مرتب می‌کند. با این تکنولوژی، کاربر می‌تواند فایل‌ها را طبق اولویت مورد نظر طبقه‌بندی نماید.

تحت شبکه با عنوان NAS کیونپ - همه آنچه که در مورد فناوری‌های موجود در NAS کیونپ باید بدانید!

آیا وجود ذخیره‌ساز تحت شبکه با عنوان NAS کیونپ در خانه لازم است؟

همان طور که در این مطلب بیان شد، NAS کیونپ علاوه بر ذخیره‌سازی اطلاعات با میزان فضای بسیار زیاد، دارای فناوری‌هایی است که شما را در بازیابی اطلاعات یاری می‌کند. با وجود چنین فناوری‌هایی هرگز نگران از بین رفتن اطلاعات و فایل‌های خود نباشید؛ چرا که NAS کیونپ از تکنولوژی‌هایی مانند QTS و PCIe بهره می‌برد که آن را تبدیل به کامپیوتری می‌کنند و مزایایی خیلی بهتر از فضای ابری برای ذخیره اطلاعات کاربر در اختیار وی قرار می‌دهند. همچنین فناوری Qtier اطلاعات را بر اساس نرخ دسترسی به آن‌ها ذخیره می‌کند؛ بنابراین با داشتن NAS کیونپ گویا با یک ربات هوشمند سروکار دارید که با اتصال به اینترنت همواره در کنار شماست. پرشیا سیستم با ارائه ذخیره‌سازهای تحت شبکه، برای شما سیستمی با ویژگی‌ها و فناوری‌های گفته شده را به ارمغان می‌آورد. ضمن اینکه پرشیا سیستم انواع تجهیزاتی که برای شبکه نیاز است از قبیل مودم، کابل، رک، سرور و حتی دوربین‌های تحت شبکه در برندهای مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200