مقایسه محصول

انتخاب رک (Rack) شبکه مناسب برای سخت ­افزار

فهرست مطالب

انتخاب رک شبکه مناسب برای سخت ­افزار

هنگام انتخاب رک شبکه باید جنبه­ های زیادی را بررسی کنید. جدای از آن، تجهیزاتی که در این رک­ ها قرار می­گیرند کم­ ارزش نیستند و ممکن است داده­ هایی که در سخت ­افزارهای شبکه شما نگهداری می­شوند از ارزش فوق­ العاده بالایی برخوردار باشند. برای انتخاب رک شبکه­ ای کاربردی، بادوام و با کیفیت بالا باید وقت و هزینه زیادی را صرف کنید. از دیدگاه کاربردی هنگام انتخاب قفسه شبکه باید پنج مورد مهم را مد نظر قرار دهید.

tarh khabar 2sdcw 1024x1024 1 300x300 - انتخاب رک (Rack) شبکه مناسب برای سخت ­افزار

انتخاب سخت ­افزار برای رک

وزن و ابعاد سخت ­افزار شبکه

اولین موردی که باید مد نظر قرار گیرد در واقع ابعاد فیزیکی و وزن تجهیزات مربوط به شبکه شما است. وقتی ابعاد فیزیکی مشخص شد می­توانید به دنبال قفسه ­ای­ برای سرور خود باشید. شما به قفسه­ ای نیاز دارید که بتواند سخت­ افزارهایی با بزرگترین ابعاد را در خود جای دهد.

ممکن است بخواهید که امکان رشد و توسعه شبکه در آینده برای شما فراهم باشد. شما باید فضای اضافی را در نظر بگیرید که بتواند سخت­ افزارهای خریداری شده در آینده را در خود جای دهد.

به طور معمول سه نوع رک یا قفسه برای شبکه وجود دارد:

  • رک ایستاده
  • قفسه­ های متصل شونده به دیوار
  • چند منظوره (که می­تواند به صورت ایستاده و یا رومیزی بوده و یا به دیوار متصل شود)

فضای مورد استفاده برای نصب رک

فضا یا ابعاد مورد استفاده برای نصب با ابعاد رک یا قفسه شبکه فرق دارد. این مورد به ابعاد درون فضای نصب رک­ های سرور اشاره دارد. بهتر است که فضای اضافی را در جلو و عقب تجهیزات نصب شده درون قفسه برای کابل­ها، سیم ­ها و تجهیزات جانبی در نظر بگیریم. مخصوصاً اگر سخت ­افزار ما کابل­های برق، کابل­ های شبکه، داکت کابل فیبر نوری و غیره به همراه دارد.

دسترسی به سخت ­افزارهای شبکه

شما باید نحوه دسترسی به تجهیزات خود و اینکه آیا رک سرور شما باید این فضای دسترسی را در خود داشته باشد یا نه مد نظر قرار دهید. دسترسی به بیشتر سخت ­افزارها تنها از روبه ­رو است. اما به هر حال ممکن است در برخی از سخت ­افزارها دسترسی از کناره­ ها یا پشت نیز لازم باشد. بنابراین هنگام خرید رک برای سرور باید دسترسی­ پذیری به سخت ­افزار درون آن را در نظر بگیرید.

منبع : سایت مدیوم

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200