مقایسه محصول

قفسه رک و کشو ها ; یک جای امن برای نگهداری تجهیزات شبکه

فهرست مطالب

قفسه رک و کشو ها  یک جای امن برای نگهداری تجهیزات شبکه بصورت محرمانه

بسیاری از لوازم جانبی تجهیزات شبکه در یک رک شبکه قرار می گیرد . تجهیزاتی مانند مانیتور ، مودم ، روتر ، یونیت های پشتیبان گیری و مواردی از این قبیل را می توان درون یک قفسه یا کشوی درون رک شبکه قرار داد .

قفسه های کشویی رک به شما اجازه می دهند که تجهیزات و ادوات نصب شده بر روی آنها را مطابق میل خود تنظیم کنید برای ارتقای سطح امنیتی و جلوگیری از دسترسی افراد مختلف به این تجهیزات ، می توانید از قفسه های قفل دار استفاده کنید . قفسه مخصوص صفحه کلید به کاربر اجازه می دهد تا سیستم کامپیوتر را درون رک قرار داده و به طور مستقیم به آن دسترسی داده باشد . این مهم باعث استفاده بهینه از فضای اتاق سرور و دیتا سنتر می شود . با توجه به این مهم که اهمیت فضا در این اتاق امری است ضروری ، لذا استفاده از قفسه های رک نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است . قفسه های متعددی برای جای گذاری تجهیزات مختلف در رک در سبد محصولات ما قرار دارد که مشتریان می توانند با توجه به نوع نیاز ، تجهیزات و میزان بودجه خود از آنها استفاده کنند .

منظور از U یا یونیت رک چیست ؟

یک یونیت رک واحد اندازه گیری رک است که برای بیان کردن ارتفاع یک رک سرور یا رک های دیگر با ابعاد 19 اینچ یا 23 اینچ مورد استفاده قرار می گیرد . ارتفاع هر یونیت دقیقا 44.45 میلی متر یا 1.75 اینچ است .

به طور معمول یک واحد قفسه رک معادل یک یونیت ( 1U ) و دو واحد قفسه معادل 2U می باشد . ارتفاع تجهیزات شبکه نصب شده در رک ، تعداد یونیت اشغال شده رک را مشخص می کند . در برخی موارد ، یک واحد قفسه را بصورت 1RU بیان می کنند 

تجهیزات صوتی و تصویری تولید شده که معمولا در رک نصب می شوند همواره از اندازه و مشخصات استانداردی ساخته شده اند که این مهم نصب آنها در رک را ساده می کند .

برخی از تجهیزات به صورت نیمه یونیت هستند ، این تجهیزات تنهای نیمی از عمق رک را اشغال می کنند ، به عنوان مثال یک DVCAM 4 یونیت تنها نیمی از عمق رک را اشغال می کند . لازم به ذکر است که این قطعه 4 یونیت ارتفاع در رک را اشغال می کند . به طور کلی یک واحد دندانه دار و نشانه دار رک برابر با یک ورشوک است که یک واحد قدیمی روسی است .

واحد های یک یونیت ( 1U ) ، دو یونیت ( 2U )و چهار یونیت ( 4U )

یک یونیت واحد اندازه گیری رک در واحد اندازه گیری EIA است . استفاده از این واحد در سالهای اخیر به علت اقبال بسیاری از مشتریان به استفاده از رک بیش از پیش شنیده می شود . هر واحد رک معادل 44.45 میلیمتر بوده و این بدین معناست که برای آگاهی از ارتفاع هر رک باید تعداد یونیت های رک را در عدد 44.45 م م ضرب کنید . به عنوان مثال فضای درون یک رک 44 یونیت ، 1955.8 میلیمتر یعنی حدود دو متر ارتفاع دارد .

منبع : Cable Organizer

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200