مقایسه محصول

امنیت بیشتر با نصب رک دیواری در فضای بالاتر از کف

فهرست مطالب

امنیت بیشتر با نصب رک دیواری در فضای بالاتر از کف

برای نصب رک دیواری و یا تجهیزات شبکه شامل رک های سرور ، کابینت ها وسایر تجهیزات شبکه ، فضا می تواند یک عامل مهم باشد.به عبارت دیگر در هر پروژه ای نیاز به یک رک ایستاده کامل یا رک فریم نداریم.

نصب رک دیواری یا کابینت های سقفی در ارتفاع علاوه بر حفظتجهیزات شبکه در فضای ایمن و دور از دسترس افراد ، فضای کف محوطه راخالی می کنند تا برای کاربری های دیگر بتوان از این فضا استفاده نمود .استفاده از رک های دیواری و سقفی می تواند در اتاق های کنفرانس ، دفاترشلوغ و فضاهایی که محدودیت فضا وجود دارند یک راه حل مناسب باشد .استفاده از رک های دیواری برای پروژه های کوچک یک راه حل فوق العاده است .نوع رک دیواری و رک سقفی به گونه ای است که امکان تعمیر و نگهداری تجهیزاتشبکه درون آن به سادگی امکان پذیر است .

برخی از نکاتی که پیش از خرید رک دیواری باید به آنها توجه کنید بصورت زیر است:

در ادامه ی نصب رک در فضای بالاتر از کف رک های دیواری و کابینت های سقفی از لحاظ ظاهر و کاربرد با یکدیگر فرق می کنند ،از این رو پیش از انتخاب مدل مناسب باید با کارشناسان خبره مشورت شود.نتیجه انتخاب هر چه باشد به امنیت تجهیزات و حفاظت کابل های شبکه کمک شایانی می کند .

این یک موضوع مهم است که شبکه شما به چه اندازه فضای اتاق شما را اشغال خواهد کرد.در صورتی که در یک اتاق با محدودیت فضا می خواهید تجهیزات و کابل های شبکه را قراردهید استفاده از رک دیواری یا کابینت سقفی می تواند یک انتخاب مناسب باشد .

در طول روز پس از نصب رک دیواری یا کابینت سقفی چند بار به آن مراجعه می کنید ؟

در صورتی که شما روزانه یک یا چند بار به تجهیزات شبکه واقع در رک دیواری مراجعه می کنید ،بهترین راه انتخاب قفسه دیواری قاب باز یا باکس سقفی استفاده نمایید.

محیطی که می خواهید از رک دیواری استفاده کنید از چه نوعی است ؟

در صورتی که می خواهید از رک دیواری یا قفسه دیواری در یک محیط صنعتی استفاده کنیدحتما باید از رک های صنعتی که قابلیت مقاومت در شرایط نامساعد و صنعتی را دارنداستفاده کنید اما اگر می خواهید از کابینت دیواری در یک محیط کوچک مانند خانه یا محیط کار استفاده کنید یک رک دیواری معمولی بهترین انتخاب است .

آیا نیاز به پنهان کردن کامل تجهیزات شبکه وجود دارد یا خیر ؟

شاید در یک محیط صنعتی مانند کارخانه که دیوار های آن مملو از کابل های مختلف است ،پنهان شدن کابل ها و تجهیزات شبکه چندان اهمیتی نداشته باشد اما پنهان کردن کابل ها وتجهیزات در یک فضای اداری با طراحی داخلی زیبا بسیار با اهمیت بوده و باید رعایت شود .

چه افرادی به آن پس از نصب رک دیواری دسترسی دارند ؟

بر اساس نوع محیطی که رک دیواری در آن نصب می شود بسته به میزان امنیت و تردد افرادباید از رک های دیواری مختلف استفاده نمود به عنوان مثال در صورتی که رک دیواری در محیطشلوغ نصب شود باید از رک های قفل دار استفاده نمود از دسترسی افراد غیر مجاز به تجهیزاتشبکه جلوگیری شود .

منبع : سایت Cable organizer

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200