مقایسه محصول

انتخاب‌های پایه‌ای رک شبکه

فهرست مطالب

انتخاب‌های پایه‌ای رک شبکه

بعد از تصمیم گیری در خصوص نوع و اندازه رک مورد نیاز، برخی انتخاب‌های پایه‌ای برای پیکربندی وجود دارد. به یاد داشته باشید که تمامی این انتخاب‌ها قابل اعمال به تمامی انواع رک نیستند. (رک‌های ایستاده زمینی دارای بیشترین انتخاب‌ها هستند). با پیشبینی تمامی ملزومات مورد نیاز خود هنگام خرید، نیاز به اصلاح یا تعویض رک‌های خریداری شده در آینده وجود نخواهد داشت. برای ادامه این مقاله ( انتخاب‌های پایه‌ای رک شبکه ) با ما همراه باشید .

  • درب ها

محفظه‌های رک ایستاده زمینی به طور معمول دارای درب‌های جلویی و عقب‌اند که ایجاد تهویه هوایی مناسب از جلو به اطراف محفظه استفاده می‌شوند؛ با این حال، امکان پیکربندی بدون درب آن‌ها نیز وجود دارد. درب‌های عقب معمولا برای کاهش فضای خالی مورد نیاز برای باز کردن آن ها، به دو بخش تقسیم می‌شوند. درب جلویی نیز می‌تواند تقسیم شود، با این وجود این کار رایج نیست. درب جلویی می‌تواند از جنس Plexiglas انتخاب شود، اما این کار جریان هوای ورودی به درون رک را کاهش می‌دهد.

ergesrf - انتخاب‌های پایه‌ای رک شبکه

  • پنل‌های جانبی

محفظه‌های رک ایستاده زمینی می‌تواند همراه با پنل‌های جانبی یا بدون آن‌ها پیکربندی شود. پنل‌های جانبی ماژولار در هر طرف به دو بخش تقسیم می‌شوند تا سرویس محفظه رک آسان تر شود. پنل‌های جانبی کارایی تهویه هوا را بهبود می‌دهند. آن‌ها از باز چرخش هوای گرم در اطراف محفظه رک جلوگیری کرده و جریان هوای مستقیم جلویی به درب‌های عقب را حفظ می‌کند.

fdsafd 294x300 - انتخاب‌های پایه‌ای رک شبکه

  • سقف

محفظه رک ایستاده زمینی معمولا دارای پنل سقفی قابل حذف است که شامل چندین مجرا برای دسترسی به کابل‌ها است.

dgfds 300x162 - انتخاب‌های پایه‌ای رک شبکه

  • کستر‌ها و لولر ها

کستر ها، چرخ‌هایی هستند مه به زیر رک متصل اند. محفظه‌های ایستاده زمینی معمولا شامل کستر‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهد تا کابینت را حین نصب روی فاصله کوتاهی جا به جا کنید. زمانی که کابینت قرار داده شد، پایه‌های محکم که به آن‌ها لولر گفته می‌شود، وزن کابینت و تجهیزات درون آن را تحمل می‌کند. آن‌ها همچنین امکان تنظیم سطح رک روی سطح غیر صاف را تنظیم می‌کنند. رک‌ها همچنین می‌توانند همراه با کستر‌های بزرگ تر و محکم تر بکار برده شوند که وزن بیشتری را تحمل می‌کنند و تحرک پذیری بالاتری را فراهم می‌کنند. رک‌های دیواری و رک‌های چهار پست کستر ندارند، اما در صورت نیاز می‌توان این امکان را به سادگی به ان‌ها افزود. کستر‌ها رک‌های دیواری را به رک‌های ایستاده زمینی تبدیل کرده و امکان حرکت دادن آن‌ها را فراهم می‌کنند. افزودن این امکان هنگام خرید رک دیواری، می‌تواند به تحرک پذیری بیشتر محصولات شما کمک کند.

fdaf 300x300 - انتخاب‌های پایه‌ای رک شبکه

  • قفل ها

درب‌های محفظه‌های رک و پنل‌های جانبی دارای قفل‌هایی هستند که می‌توانید آن‌ها را با قفل‌های دلخواه خود جایگزین کنید. قفل کردن درب‌ها و پنل‌های جانبی برای برخی از استاندارد‌های امنیتی، مانند استاندارد امنیت داده صنعت کارت‌های اعتباری (PCI-DSS) مورد نیاز است. هنگام خرید رک‌ها باید سطوح امنیتی مورد نیاز خود را در نظر بگیرید.

kgjhg 300x300 - انتخاب‌های پایه‌ای رک شبکه

  • براکت دیواری لولایی

برخی از رک‌های دیواری دارای براکت‌های دیواری لولایی هستند. این افزونه به کابینت اجازه می‌دهد تا از پشت باز شود، و دسترسی مناسب به تجهیزات پنل‌های پشتی و کابل‌ها را فراهم می‌کند. رک دیواری با براکت دیواری لولایی به فضای خالی بیشتری نسبت به مدل مشابه بدون براکت خود نیاز دارد، بنابراین هنگام خرید رک شبکه باید میان دسترسی بیشتر با کاهش عمق تصمیم گیری کنید.

dsaas 300x300 - انتخاب‌های پایه‌ای رک شبکه

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
مطالب مرتبط
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
02154871200