ذخیره ساز کیونپ ، ابزاری حیاتی برای عکاسان حرفه‌ای

در دنیای کنونی، حفظ و نگهداری اطلاعات بسیار پراهمیت است. این قضیه خودش را هنگامی بیشتر نشان می‌دهد که اطلاعات خود را از دست بدهید. جدای از اهمیت حفظ اطلاعات برای اکثر افراد، این مسئله برای برخی اصناف و مشاغل بسیار حیاتی است، زیرا در صورت از بین رفتن اطلاعات موجود، دچار زیان و ضرر بسیاری خواهند شد.

اکثریت مردم عکس‌ها و فیلم‌هایشان را بسیار دوست دارند، مخصوصا اینکه این فیلم و عکس متعلق به مراسم‌های مهمی همچون عروسی و جشن‌ها باشد. این قضیه برای عکاسان و فیلمبرداران صدچندان اهمیت دارد. بنابراین برای حفظ، نگهداری و ذخیره عکس‌ها و فیلم‌های عکاسان و فیلمبرداران، باید از روشی مطمئن و کارامد استفاده کرد. استفاده از روش‌های مختلفی مانند فضای ابری، هاردهای اکسترنال و کپی اطلاعات بر روی هارد دو سیستم، از جمله مواردی است که امروزه از آن برای بکاپ‌گیری اطلاعات استفاده می‌شود. اما ما در اینجا سیستمی را پیشنهاد می‌کنیم که از همه موارد فوق بهتر بوده و به عنوان بهترین روش برای ذخیره سازی امن و مطمئن، قابل استفاده است.

ذخیره ساز کیونپ ، ابزاری حیاتی برای عکاسان حرفه‌ای

 • این دستگاه در صورت بروز کوچکترین ایراد و مشکل به سرعت ایراد را تشخیص داده و اطلاع می‌دهد، در نتیجه شما می‌توانید به راحتی و در اسرع وقت هارد معیوب را از دستگاه جدا کرده و هارد نو را جایگزین آن نمایید، بدون آنکه کوچکترین لطمه‌ای به فایل‌ها و عکس‌های شما وارد شود. این قابلیت از طریق پیکربندی RAID حاصل می‌شود، که باعث افزایش سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات نیز می‌گردد.

 • معمولا یک کیونپ کوچک از دو یا سه هارد تشکیل شده است که این مسئله با توجه به اهمیت اطلاعات و حجم آنها برای شما قابل افزایش است.

 • با توجه به وجود سیستم رمزنگاری حرفه‌ای در این روش، امنیت اطلاعات شما تضمین می‌شود و از دسترسی غیرمجاز سایر افراد به آن به وسیله رمزنگاری پیشرفته AES 256 جلوگیری می‌کند. با این کار شما به راحتی می‌توانید فایل‌های موجود در کیونپ را با سایر افراد مدنظر خود به اشتراک بگذارید.

 • انجام پشتیبانی لحظه‌ای از دیگر امکانات موجود در این سیستم است، که خیال شما را بابت حفظ اطلاعات راحت می‌کند.

 • ذخیره سازی عکس، فیلم و اطلاعات شما روی کیونپ، شاید از نوشیدن آب هم ساده‌تر باشد. کافیست موبایل، سیستم یا هر وسیله دیگر خود را که قابلیت اتصال به اینترنت دارد، روشن و فایل‌های مدنظر را در فضای امن شخصی‌تان کپی کرده یا منتقل کنید.

 • نکته دیگری مزیت استفاده از این دستگاه استفاده از رابط مستقیم برای کاربرانی است که می‌خواهند به وسیله کابل، اطلاعات خود را به کیونپ منتقل کنند. این قابلیت در کیونپ‌های جدید به وسیله پورت تاندربولت USB امکان‌پذیر شده است.

 • در این سیستم امکان ذخیره سازی کمتر از 1 ترابایت یا 1 پتابایت وجود دارد.

 • کیونپ قابلیت اتصال و اشتراک‌گذاری از کلیه سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس و غیره را دارا می‌باشد.

 • امکان نمایش عکس و فیلم را بر روی موبایل و تلویزیون نیز دارد. قابلیت این سیستم به شکلی است که از این دستگاه می‌توان به طور همزمان بر روی صد وسیله دیگر عکس و فیلم مدنظر را پخش کرد.

 • این قابلیت نیز وجود دارد که دوربین‌های مداربسته را به آن متصل کرده و کلیه فیلم‌ها را بر روی آن ذخیره کنید. در حقیقت از این دستگاه به عنوان یک NVR نیز می‌توان استفاده نمود.

 • ذخیره سازهای کیونپ دارای سیستم عامل های منحصر به خود است و امکان نصب اپلیکیشن های بسیار زیادی را فراهم می کند .

 • ذخیره سازهای کیونپ امکان ویرایش فایل های ویدئویی را برای چند کاربر بصورت همزمان فراهم می کند که مزیت بسیار مهمی برای تدوین گرها بحساب می آید بطوریکه چندین تدوین گر می توانند بصورت همزمان بر روی یک فایل ویدئویی کار کنند که چنین قابلیتی برای کاربران سیستم عامل ویندوز میسر نیست .

پیکربندی RAID در ذخیره ساز کیونپ برای عکاسی

رید به معنی آرایه چندگانه دیسک‌های مستقل است. می‌توان گفت که تمامی دستگاه‌های ذخیره ساز از این نوع پیکربندی هارد، برای ذخیره مطمئن اطلاعات خود استفاده می‌کنند. رید حالت‌های مختلفی دارد که به اختصار در مورد آنها توضیح می‌دهیم تا بتوانید در هنگام انتخاب یک کیونپ، نوع پیکربندی خود را نیز با توجه به تعداد هارد مدنظرتان، انتخاب کنید. البته شما می‌توانید قید استفاده از رید را زده و به صورت ساده اطلاعات خود را ذخیره نمایید، ولی این کار زیاد توصیه نمی‌شود.

RIAD5: در این روش برای پیکربندی، حداقل به سه هارد نیاز است. سومین هارد برای اضافه کردن امکان ثبت بیت توازن است. در این روش طوری عمل می‌شود، که در صورت از بین رفتن هر یک از هاردها، کل اطلاعات کاملا محفوظ باقی می‌ماند.

RIAD6: این روش دقیقا مانند روش قبلی است، با این تفاوت که برای پیکربندی به دو هارد برای ثبت بیت توازن نیاز دارد. در این روش اگر دو هارد همزمان نیز بسوزد، باز اطلاعات شما از دست نخواهد رفت.

RAID0: این نوع رید، پایین‌ترین سطح رید به شمار می‌رود. در این حالت کیونپ نیاز به دو هارد دارد و ذخیره اطلاعات روی آنها تقسیم شده و هر کدام ذخیره نیمی از آنها را برعهده می‌گیرند.

تهیه کیونپ

همان طور که متوجه شدید، کیونپ یک سیستم بسیار مهم و حیاتی برای مشاغل مختلف، مخصوصا برای عکاسی‌ها به شمار می‌رود، که استفاده از آن می‌تواند بسیاری از دغدغه‌ها و نگرانی‌های آنها را در رابطه با از دست دادن اطلاعات، برطرف کند. امنیت بالا و راحتی کار با این سیستم، خیال شما را از بابت حفظ اطلاعات مهم و حیاتی خود و مشتریانتان راحت کرده و باعث می‌شود تا شما با فکری باز و خیالی آسوده، به هنر عکاسی و فیلمبرداری خود بپردازید.

برای خرید و مشاوره محصولات ذخیره ساز کیونپ با شماره زیر تماس حاصل فرمایید: