درباره پرشیا سیستم

آشنایی با شرکت توسعه داده های ارتباطی پرشیا سیستم

 

امروزه شبکه های کامپیوتری در سازمان ها و نهادهای بزرگ و کوچک به قدری توسعه یافته اند و به حدی با فعالیت های روزمره حجم عظیمی از کاربران عجین شده اند که دیگر تصور سازمانی بدون شبکه، تصوری محال است.

از همین رو شبکه ها و سرویس ها و خدماتی که از طریق آن ها به کاربران ارائه می شود به موضوع مهمی بدل شده است: یعنی سازمان های جدید در پی بنا نهادن شبکه هایی با کارایی مناسب و بستر قوی هستند و سازمان های قدیمی تر به دنبال ارتقاء یا بهینه سازی شبکه موجود خود بیش از بیست سال قبل، مدیران پرشیا سیستم با درک اهمیت این موضوع، گام در راهی نهادند که از بطن آن شرکت توسعه داده های ارتباطی پرشیا سیستم (D.D.C Persia) زاده شد.

این شرکت که فعالیت رسمی خود را در نمایشگاه جیتکس ۲۰۰۵ اعلام نمود، در نخستین گام با انعقاد قرارداد انحصاری با شرکت Level one ارائه این محصولات را در کشور آغاز نمود. پرشیا سیستم در ادامه با همکاری برندهای معتبر جهانی سبد محصولات و خدمات خود را کامل کرد.

فهرست مطالب

همکاران استراتژیک در حوزه شبکه

* شرکت آلمانی Level one در حوزه تجهیزات اکتیو شبکه و نظارت تصویری از سال ۱۳۸۴

* شرکت آلمانی Equip در حوزه تجهیزات پسیو شبکه از سال ۱۳۸۲

* شرکت تایوانی Infilink در حوزه تجهیزات پسیو و اتاق سرور از سال ۱۳۹۵

* شرکت آمریکایی Fluke (Netscout) در زمینه تجهیزات حرفه ای تست و آنالیز شبکه از سال ۱۳۹۵

تولید رک های Equip آلمان در تهران از سال ۱۳۹۲

شرکت پرشیا سیستم با دارا بودن مهندسین مجرب و متخصص در بخش مکانیک و همچنین فضای مناسب با استانداردهای بین المللی جهت تولید و مونتاژ رک، انجام مراحل تست و همچنین تست برند Equip در ایران با هماهنگی شرکت آلمانی اقدام به تولید رک های سرور و رک های ایستاده با مشخصات فنی و منحصر به فرد خود در گروه های Indoor و Outdoor نموده است.

حوزه نظارت تصویری

* پرشیا سیستم از ابتدای همکاری با شرکت Level one ، نسبت به ارائه راهکارهای نظارت تصویری آن نیز اقدام نمود. هم اکنون این شرکت، علاوه بر همکاری با Level one ، با شرکت های زیر نیز در این حوزه همکاری می نماید:

* شرکت چینی Hikvision در زمینه محصولات امنیتی و نظارت تصویری از سال ۱۳۹۱

* شرکت تایوانی NUUO در زمینه نرم افزارهای کنترل و پایش امنیت فیزیکی از سال ۱۳۹۰

* شرکت اروپایی Metavision در زمینه دوربین های نظارتی از سال ۱۳۹۴ پرشیا سیستم همچنین واردات محصولات سیسکو و سرورهای اچ پی را نیز در دستور کار خود دارد.

شرکت هایک‌ویژن و تاریخچه توسعه دوربین مداربسته

 

اولین استفاده مستند از فناوری دوربین مداربسته در سال 1942 در آلمان بود. این سیستم توسط مهندس والتر بروخ طراحی و برای نظارت بر موشک های V-2 تنظیم شد. تنها در سال 1949 بود که این فناوری به صورت تجاری راه اندازی گردید. در آن سال ، یک پیمانکار دولت آمریکا به نام وریکون شروع به تبلیغ سیستم کرد. این راه حل ابتدایی شامل دوربین ها و مانیتورهایی بودند که فقط برای نظارت زنده می توانستند استفاده شوند. آنها  امکاتاتی برای  ضبظ تصاویر را نداشتند و کاربران از این مزایا بهره مند نبودند.

در دهه 1970 ضبط کاست های ویدئویی (VCR) به طور گسترده در دسترس قرار گرفت ،و یک تحول عمده در تاریخ دوربین های مدار بسته رخ داد. این فناوری به سرعت در سیستمهای نظارتی گنجانیده شد و راهی جدید برای استفاده از دوربینها ارائه گردید.

دیگر نیازی به نظارت مستقیم کاربر بر روی صفحه نمایش ها نبود. در عوض ، سیستم ها می‌توانستند تنظیم و توسط خود آنها اداره شوند. سپس کاربران می‌توانستند اطلاعات ثبت شده را به دلخواه خود مرور کنند. این امر باعث محبوبیت بیشتر دوربین مداربسته در بین مشاغل شد. با این حال ، توجه به این نکته مهم است که این راه‌حل ها کاملاً ایده آل نبودند، بطوریکه نوارها باید به طور منظم تغییر کرده یا دوباره نوشته می‌شدند. اگر کاربران می‌خواستند اطلاعات را برای مدت زمان طولانی ذخیره کنند ، مجبور بودند کتابخانه‌ای از نوارها را نگهداری کنند. پیشرفت قابل توجه دیگری در تاریخ دوربین‌های مداربسته در طی دهه 1990 رخ داد ، زمانی که راه‌حل‌های مالتی پلکس در دسترس قرار گرفت. این فناوری اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های ویدئویی تعدادی از دوربین‌های مداربسته با هم ترکیب شده و در یک نمایشگر نمایش داده شوند. به عنوان مثال ، به این معنی است که اگر شرکتی دارای چهار دوربین امنیتی باشد ، هر یک از این سیگنال‌های ویدیویی توسط مالتی پلکسر هماهنگ شده و در همان نوار ضبط می شدند.این گام به جلو راهکارهای دوربین مداربسته را کارآمدتر کرده و به افزایش آنها کمک می‌کرد.

پیشرفت در فناوری دیجیتال از اوایل هزاره به پیشرفتهای بیشتری منجر شده است. دستگاه های ضبط ویدئو به ضبط کننده های دیجیتال (DVR) جایگزین شده اند و باعث می شوند سیستم های مدار بسته ساده تر و کاربرپسندتر شوند. مالتی پلکسرها اکنون در این راه حل ها تعبیه شده اند ، به این معنی که کیت ها به راحتی نصب و کار می کنند. سیستم های دیجیتال همچنین نیاز به نوارهای ویدئویی را برطرف کرده است ، به این معنی که سازمان ها برای ذخیره اطلاعات دیگر مجبور نیستند نوارها را ذخیره کنند.

با توجه به ویژگی های چشمگیری که هم اکنون محصولات دوربین مدار بسته از آن برخوردار هستند و سهولت استفاده از آنها ، جای تعجب نیست که این فناوری به شدت مورد تقاضا قرار گرفته و روز به روز توسط شرکتهای مطرح سازنده دوربین های مدار بسته جهان در حال توسعه می باشند.

جا دارد که از رمانی که در سال 1949 و به قلم جرج اورول داستان نویس انگلیسی به تحریر درآمده نگاه مختصری داشته باشیم. رمان 1984 که در آن جهان به سه قطب تقسیم شده و تمام مردم زیر دید دوربین‌های مداربسته که در رمان به نام “برادر بزرگ” از آن یاد شده نظری بیندازیم. آینده ای که این میراث چشمگیر برای رمانی است که در سال 1949 نوشته شده است ، زمانی که سیستم‌های دوربین امنیتی همانطور که می دانیم به سختی در چشم توسعه‌دهندگان چشمک می زدند. در رمان اورول ، خودداری مستمر ، “برادر بزرگ شما را تماشا می‌کند” ، به عنوان یک کلمه دلهره آور برای عموم مردم عمل می‌کند. خوشبختانه دوربین‌های مداربسته امنیتی چیزی فراتر از ابزاری هستند که مقامات با استفاده از آنها کنترل می‌کنند. سیستم‌های دوربین مداربسته امنیتی به اندازه نظارت ، از تجارت ، اطلاعات و کارمندان شما محافظت می‌کنند. امروزه دوربین‌های مداربسته در گوشه خیابان‌ها، کوچه ها، بزرگراه‌ها، بانک ها، سازمانهای دولتی، مدارس، خانه‌های مسکونی و بطورکلی در هر نقطه‌ای که لزوم کنترل و امنیت در آن دیده میشود نصب شده اند. امنیت همه روزه با خطرات جدی روبرو بوده و سازندگان دوربین مداربسته نیز در تحقیق و توسعه سعی بر پیشی گرفتن از مجرمان و جرایم دارند. دوربین‌های مداربسته در سراسر جهان گسترش می‌یابند. تعداد دوربین‌های نظارتی در سراسر جهان درحال گسترش است تا دولت‌ها بتوانند بر جمعیت خود کنترل داشته باشند. با این حال ، این روند باعث ایجاد نگرانی در میان شهروندان می‌شود که احساس می‌کنند با نصب میلیون‌ها دوربین (مداربسته) در .شهرهای همه قاره‌ها ، حریم خصوصی آنها تحت تأثیر قرار گرفته است.

تولید تجهیزات شبکه

شرکت پرشیا سیستم فعالیت خود را تنها به ارائه راهکارهای معتبر جهانی محدود نکرده و در جهت توسعه صنعت کشور، در بخش تولید تجهیزات شبکه نیز فعالیت خود را آغاز نموده است. در همین راستا تولید تجهیزاتی مانند POE Switch و چند مدل Converter تاکنون انجام گرفته است.

خدمات فنی

* طراحی و تولید بردهای الکترونیک و سوئیچ های شبکه

* طراحی و تولید انواع رک های دیواری و سرور و متعلقات مربوطه

* مشاوره، طراحی و پیاده سازی شبکه های LAN و کابل کشی ساخته یافته

* مشاوره، طراحی و پیاده سازی اتاق های سرور و دیتاسنتر ارائه تجهیزات ویژه آن نظیر IP Power Switch و KVM

* طراحی پیاده سازی شبکه های WLAN (بی سیم) در محیط Indoor و Out door

* مشاوره، طراحی و پیاده سازی شبکه های انتقال صدا روی شبکه دیتا (VOIP)

* مشاوره، طراحی و پیاده سازی راه حل های کنترل و نظارت تصویری با استفاده از دوربین های تحت شبکه وAHD (PC Base, Software, Stand Alone)

* ارئه تجهیزات جانبی نظیر Media Converter ، Printer Server، POE LAN و ADSL

* مدیریت کارایی، مدیریت امنیت و مدیریت برنامه ریزی

* ارائه راه حل ها و طراحی (ویژه نهادهای دولتی) جهت سیستم نظارت تصویری حرفه ایThermal) ، پلاک خوان، موبایل DVR, Portable DVR و …)

در واقع همکاری گسترده و نزدیک شرکت پرشیا سیستم با تولید کنندگان اصلی در آسیا و خاورمیانه از یک سو، سرمایه گذاری در بخش تولید تجهیزات شبکه در ایران و ارائه خدمات فنی از سوی دیگر، در کنار تنوع محصولات، خدمات گسترده پس از فروش و قیمت مناسب این شرکت را به مرکز قوی و قابل اتکا در زمینه خدمات شبکه تبدل نموده است.گفتی است برای نخستین بار در کشور نیز شرکت پرشیا سیستم با ارائه گارانتی های سه ساله، پنج ساله و ده ساله در زمینه تجهیزات شبکه، استانداردهای ارائه خدمات پس از فروش را متحول نمود.

 
lazy - درباره پرشیاسیستم

درباره هایک‌ویژن

 

شرکت هایک ویژن یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان محصولات و راه حل های نظارت تصویری به ویژه دوربین های مداربسته تحت شبکه و آی پی در دنیا است که با داشتن فناوری و تخصص در طراحی و ساخت دوربین های مدار بسته همواره از شرکت های نوآور و پیشرو بوده است. امروزه این سامانه بطور روز افزون در حال پیشرفت و فراگیر شدن در دنیا می باشد. هدف کلی از بکارگیری دوربین مدار بسته بطور کلی به دو شاخه مهم تقسیم می شود.

رویکرد نظارتی: با توجه به کیفیت بالای تصاویر دوربین های مدار بسته و پیشرفت …

درباره کیونپ | qnap

 

شرکت کیونپ در سال 2004 تاسیس شد ، این شرکت دارای طیف گسترده محصولات NAS و دستگاههای با کیفیت بالا در حوضه شبکه های رایانه ای میباشد. مهمترین فعالیت شرکت QNAP شامل تولید دستگاه ذخیره ساز تحت شبکه NAS می باشد . ذخیره سازهای تحت شبکه کیونپ می توان به کاربری بسیار آسان ، توانایی بسیار خوب در کارها ،امکان افزایش فضای ذخیره سازی ، …  نام برد. QNAP در کنار این توان پردازشی بالا با داشتن یک سیستم عامل ایده آل لینوکس میتواند مدیریت امن و بهینه سازی اطلاعات تحت  شبکه را به خوبی داشته باشد و همچنین توانمندی راه اندازی بهترین سرویس های …

lazy - درباره پرشیاسیستم
lazy - درباره پرشیاسیستم

درباره یوتل

شرکت یوتل سال ۱۳۸۰ تاسیس و در سال ۱۳۸۴ شروع به انجام پروژه های بزرگ کرد. شرکت ایرانی Utel با ساخت ۵۰۰ هزار دستگاه مودم یکی از کارخانه های موفق در زمینه تولید و ساخت انواع مودم وایرلس , روتر ,مودم بی سیم با برندی کاملا ایرانی که توانایی پشتیبانی از ADSL و VDSL را دارد و جدا از مودم ADSL که دستگاهی است که معمولا در خانه کاربران و نقاط پایانی اتصال استفاده می‌شود، روتر‌ها دستگاه‌های پایه ای هستند که در مرکز ارتباطات به کار گرفته می‌شوند و هچنین مودم GPON Utel یک انتخاب مناسب برای استفاده از اینترنت با سرعت بالا می باشد. 

درباره لول‌وان

 

شــرکت Communications Data Digital در ســال ۱۹۹۸ در دورتموند آلمان تاســیس گردید .این شرکت با نام اختصاری DDC طراح و تولیدکننده محصولات و راهکارهای مهندسی شبکه با نام تجاری لولوان ( One Level ) است. DDC بــا بیــش از ۴۵ دفتر نمایندگــی در پنج قاره جهان می باشــد. دفتر نمایندگی انحصاری ایران با نام Persia.C.D.D در ســال ۲۰۰۵ آغاز فعالیت رسمی خود را در نمایشگاه Gitex اعالم نمود . محصــولات و راهکارهای لول‌وان دربرگیرنده طیف وســیعی از محصولات اکتیو شبکه و ارتباطات هستند. طیفی شامل راهکارهای شبکه‌ای بیسیم، روترهای باند پهن و انواع ADSL ،انواع سوئیچ هایPoE ، انواع -Con Media verter و مبــدل…

lazy - درباره پرشیاسیستم
lazy - درباره پرشیاسیستم

درباره اکوئیپ

 
شــرکت Communications Data Digital در ســال ۱۹۹۸ در دورتموند آلمان تاســیس گردید .این شــرکت بــا نام اختصاری DDC طــراح و تولیدکننده محصولات و راهکارهای مهندســی شبکه و کابل کشی ساختار یافته با نام تجاری اکوئیپ (Equip ) است. DDC با بیش از ۴۵ دفتر نمایندگی در پنج قاره جهان میباشد. دفتر نمایندگی انحصاری ایران با نام Persia.C.D.D در ســال ۲۰۰۵ آغاز فعالیت رســمی خود را در نمایشگاه Gitex اعالم نمود .شرکت پرشیا سیســتم با پشــتوانه همکاری گسترده با شــرکت DDC و ارائه محصولات اکوئیــپ در بازار ایران و همچنین انجام خدمات و سرویسهای تخصصی در زمینه انواع یوپی‌اس های مخصوص دوربین مداربســته …

درباره هایلوک

 
شــرکت هایک‌ویژن با هدف دسترســی به حجم بیشتری از مشتریان در سال ۲۰۱۷ اقدام به ایجاد برند HiLook کرد. این برند برای هدف‌گیری مشتریانی که به دنبال محصولی ارزان و با کیفیت هستند تولید شده است . بزرگترین مزیت محصولات هایلوک استفاده از یک برند جهانی با قیمتی فوق العاده مناســب اســت. HiLook در حال حاضر محصوالت مداربسته را در دو دسته IP و آنالوگ HD تولید میکند.
lazy - درباره پرشیاسیستم
lazy - درباره پرشیاسیستم

درباره داهوا

 
داهوا یکی از شرکت های معتبر در زمینه ساخت و تولید سامانه های نظارتی و دوربین های مدار بسته است. شرکت داهوا در شهر گوانژو کشور چین قرار دارد و در 35 نقطه در دنیا دارای نمایندگی و شرکت می باشد. از اولین تولیدات این شرکت در سال 2001 میتوان سیستم ضبط تصویر دیجیتال یا (digital video recorder) DVR هشت کاناله را نام برد که قابلیت پخش real time  را داشت. پایه گذاری اصلی شرکت داهوا در سال 2001 با تولید DVRهای 8 کاناله شکل گرفت.پس از آن در سال 2003 دستگاه 16 کاناله Real time را تولید کرد…

درباره لینکسیس

 

در هر ســطح و ابعادی از تجارت که باشــید، لینکسیس محصوالتی به شما پیشنهاد می دهد که برای کارکرد روان و موثر کسب و کار خود به آن ها نیاز دارید. این تجهیزات با کیفیت و مطمئن، بدون دردسر در کنار یکدیگر فعالیت می کنند تا راهکارهایی برای شبکه سازی، امنیت و بهره وری برای محیط اداری مدرن ارائه دهند. شرکت لینکسیس با تجربه ای بیش از ۳۰ سال در تولید تجهیزات جانبی کامپیوتر و شبکه، محصولاتی را در اختیار شمار می گذارد که علاوه بر قیمت و کارایی مناسب، ماندگاری طولانی را نیز به شما ارائه می دهند این تجهیزات علاوه بر صرفه جویی در فضا، نامرتبی ها را برطرف می سازند …

lazy - درباره پرشیاسیستم