مودم یوتل utel / مودم ایرانی یوتل

برنــد Utel ( مودم یوتل ) اولین و تنها تولیدکننده مودم روترهای مخابراتی صددرصد ایرانی، قابل رقابت ازلحاظ کیفیت و قیمت با برندهای مطرح خارجی میباشد. این محصولات دارای گواهی تائیدیه نمونه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است و حاصل چالش مستعد و چشمگیر مهندسین ایرانی و بومی سازی شده با توجه به نیاز مشترکین می باشد. این مودم – روترها با بهره گیری از استاندارد N یک ارتباط بی‌سیم پرسرعت را فراهم آورده و با داشتن آنتن خارجی با قدرت 5dBi از پوشش دهی بسیار خوبی برخوردار است.
محصولات مودم utel توسط شرکت مخابراتی ارگ جدید تولید شده و توسط شرکت یوتل افزاره گارانتی گردیده و وارد بازارهای تجهیزات شبکه ایران شده است .

برای خرید و مشاوره محصولات یوتل با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

تجهیزات شبکه تولید شده توسط ایران در جایگاههای جهانی بسیار موفق بوده است. در میان این محصولات برند یوتل یکی از موفق ترین برندها در زمینه تولید مودم است. مودم یوتل علاوه بر مصرف داخلی در بازارهای جهانی نیز توانسته محصولات خود را عرضه کند. شرکت یوتل با تولید 500 هزار دستگاه مودم یوتل جزو کارخانه های موفق در این زمینه است. یوتل در تولید انواع مودم های وایرلس، روتر، مودم بی سیم کاملا ایرانی فعالیت دارد.

 

انواع مودم یوتل

مودم های یوتل قابلیت اتصال به اینترنت DSL و اینترنت 3G/4G را دارد. این قابلیت موجب شده است که مودم های یوتل بتوانند تمام نیازهای شبکه را پاسخگو باشند. وظیفه مودم دریافت اطلاعات ارسال شده از ISP و انجام پردازش و ترجمه این اطلاعات است. این ترجمه باید به صورتی باشد که دستگاهها و تجهیزات بتوانند از آن استفاده کنند. داشتن اتصال به اینترنت پرسرعت و پردازش مودم برای داشتن اینترنت پرسرعت کافی نیست. انتقال اطلاعات به روش درست در شبکه یکی از بخش های مهم است که توسط روتر امکانپذیر می شود.

برای اتصال به اینترنت پرسرعت در شبکه وجود روتر ضروری است. برند ایرانی یوتل تمام مودم های خود را به صورت مودم روتر تولید می کند و نیازی به خرید روتر به صورت جداگانه نیست. این ویژگی موجب کاهش هزینه برای کاربران می شود. مودم های یوتل پس از پردازش، اطلاعات  را باید برای سایر تجهیزات در شبکه توزیع کنند.

 
lazy - یوتل | utel

مودم utel به دو صورت می توانند سیگنال ها را از ISP دریافت کنند که شامل اتصال از طریق کابل شبکه و برقراری اتصال بصورت بی سیم و وایرلس است. اینترنت رایج در ایران و کشورهای جهان دو نوع اینترنت پراستفاده DSL و اینترنت همراه 3G/4G است. بهتر است که قبل از خرید مودم ابتدا نوع اتصال اینترنت خود را مشخص کنید و براساس آن مودم مناسب خود را خریداری کنید.

 

محصولات یوتل به 4 دسته ADSL، VDSL، GPON و LTE تقسیم می شود.

مودم ADSL

 

این مودم دستگاهیست که در اینترنت هایی که به خط تلفن ثابت دسترسی دارند قابل استفاده است. تمام مودم های ADSL وایرلس هستند و کاربران می توانند از طریق موبایل و لپ تاپ و… به آن وصل شوند. هر چه تعداد آنتن های ADSL زیاد باشد اتصالی سریع تر و با کیفیت بالا خواهید داشت. مودم های ADSL هم بصورت تک آنتن، دو آنتن و سه آنتن در دسترس هستند.

مودم VDSL

 

تکنولوژی VDSL سرعتی بیش از 6 برابر ADSL دارد. این تکنولوژی از ظرفیت انتقال اطلاعات حداکثر استفاده را می کند و موجب ایجاد اینترنت پر سرعت برای کاربر می شود. مودم های VDSL و مودم های ADSL از نظر پهنای باند، هزینه، فاصله قابل ارائه با هم متفاوت هستند.

مودم GPON

 

فناوری GPON (Gigabyte Passive Optical Network) برای زیرساخت شبکه استفاده می شود که همزمان با تغییرتکنولوژی نیازی به ارتقا ندارد. این فناوری برای اتصال خانگی و تجاری به اینترنت پرسرعت گیگابایتی از فیبرنوری استفاده می کند.

 

مودم LTE

 

یکی از استانداردها برای ارتباطات بی سیم با سرعت بالا برای تلفن های همراه LTE است. این استاندارد سرعت 4G را فراهم می کند. مودم L443 اتصال سریع به اینترنت را با تکنولوژی  LTEایجاد می کند. این مودم به رفع محدودیت هایی مانند سرعت کم، عدم امکان جابجایی مودم، محدودیت ظرفیت در مراکز مخابراتی و… کمک خواهد کرد.

 
lazy - یوتل | utel

تنظیم مودم utel

تنظیم مودم utel بسته به فناوری ساخت آنها با هم متفاوت هستند. تنظیم مودم های LTE و ADSL نسبت به دیگر مودم ها آسانتر است. تنظیم مودم های GPON در مقایسه با بقیه مودم های یوتل مانند مودم های VDSL دارای تنظیمات پیچیده تری است. اما به هر حال تنظیم و نصب هر کدام از مودمها دارای کاتالوگی جداگانه هستند که نصب را برای کاربران آسانتر می کند.

 

پروژه‌های موفق :

 
  • مخابرات ایران
  • داده پردازی فن آوا
  • آسیاتک
  • تجارت الکترونیک پارسیان
  • صبانت
  • شاتل

خانواده راهکارهای شبکه در UTEL :

 
  • ADSL
  • VSDL
  • GPON

برای خرید و مشاوره محصولات یوتل با شماره زیر تماس حاصل فرمایید: